×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Deputāts Kariņš mudina jauniešus kļūt par uzņēmējiem

karins1_8

Latvijā ir pārāk maz uzņēmēju, taču tieši uzņēmēji ir tie, kuri gādā darbavietas citiem, maksā nodokļus, par kuriem tiek uzturēta valsts pārvalde, – “Rietumu Radio” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V), skaidrojot kāpēc kopā ar uzņēmējiem sācis iniciatīvu “Uzņēmīgi cilvēki Latvijas izaugsmei”.

Viņš norāda, ka, neskatoties uz dažādu Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, uzņēmumu skaits Latvijā vēl nav sasniedzis vidējo ES līmeni.

Jau ziņots, ka iniciatīvas “Uzņēmīgi cilvēki Latvijas izaugsmei” laikā EP deputāts kopā ar uzņēmējiem plāno viesoties Latvijas skolās un universitātēs un stāstīt par savu pieredzi uzņēmējdarbībā, mudinot jauniešus kļūt par uzņēmējiem.

“Pēc viesošanās skolās man ir radusies pārliecība, ka Latvijas jaunatne ir ļoti gaiša, motivēta un entuziasma pilna. Ļoti svarīgi, lai, pabeidzot skolu, jaunieši šo entuziasmu nepazaudētu un viena daļa no viņiem izveidotu savus uzņēmumus,” sacīja Kariņš.

Jauniešus, kā atzina deputāts, tikšanās reizēs visvairāk interesējot stāsti par to, kā uzņēmēji atraduši ceļu līdz sava biznesa sākšanai. “Daudziem tie stāsti ir līdzīgi kā man, – viņi neapstājās grūtību priekšā, bet tomēr atrada ceļu, kā sākt uzņēmējdarbību. Vienmēr saku, – ja aizver durvis, ir jāmeklē logs,” spriež Kariņš, kurš pirms ienākšanas politikā pats bijis uzņēmējs.

“Iemesls, kāpēc sāku savu biznesu, bija pavisam vienkāršs – biju pieteicies par mācībspēku Latvijas Universitātē, bet tehnisku iemeslu dēļ mani pat nepielaida konkursam un citu darbu neviens nepiedāvāja,” atceras Kariņš.

Jau ziņots, ka pašlaik iniciatīvā līdzdarbojas podnīcas “Ciparnīca” īpašniece Diāna Dzelme, SIA “ArtBag” īpašniece Zane Lase-Lasmane un biogāzes ražotnes un zemnieku saimniecības “Mežacīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis.

Šodien Kariņš (V) viesojas Inčukalna novadā, kur tiekas ar novada domes pārstāvjiem un apmeklē Vangažu vidusskolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+