Latvijā
Politika

Deputāts Kļaviņš pagaidām nav atkārtoti aicināts uz KNAB0


Askolds Kļaviņš.
Askolds Kļaviņš.
Foto LETA

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) pagaidām atkārtoti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) nav aicināts.

Politiķis aģentūrai norādīja, ka advokātu, kurš viņu pārstāvēs, varētu izvēlēties tad, kad būs zināms došanās laiks uz KNAB. Kļaviņš arī piebilda, ka iepriekšējās komunikācijas laikā no izmeklētāju puses bijusi absolūti korekta izturēšanās.

Viņš norādīja, ka nekomentēs nedz to, vai un kāds statuss viņam piemērots, nedz arī citus ar lietu saistītus jautājumus, jo ir parakstījies par informācijas neizpaušanu. Politiķis nevēlas, lai, izpaužot kādu informāciju, sanāktu, ka būtu ko pārkāpis, – līdzīgi kā it kā esot izrādījies, ka, dzīvojot Liepājā, viņš neesot varējis saņemt kompensāciju.

Kā ziņots, Kļaviņš uz KNAB tā darbinieka pavadībā devās 21.jūnijā.

Iepriekš vaicāts, vai KNAB interese ir par transporta kompensācijām, Kļaviņš atbildēja, ka “tā laikam rakstīts masu medijos”.

“Man kā deputātam ir iespēja saņemt transporta kompensāciju un es viņu arī saņemu. Nejūtos neko īpaši pārkāpis. Ja kādam ir cits viedoklis, tad ir cits viedoklis,” viņš pauda.

Jau ziņots, ka Saeima 21.jūnijā nolēma piekrist kratīšanai deputāta dzīvesvietā, automašīnā, kratīšanas rezultātā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskatei.

Saistītie raksti

KNAB preses paziņojumā neminot deputāta vārdu, rakstīja, ka kriminālprocess sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Ņemot vērā KNAB paziņoto, nav precīzi skaidrs, vai izmeklēšana notiek saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju. Tāpat patlaban nav skaidrs, vai un kad KNAB deputātam piemēros kādu no šiem statusiem – aizdomās turētā statusu vai personas pret kuru sākts kriminālprocess statusu.

LA.lv