×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Deputāts Liepiņš atsakās pamest Saeimas sēdi; izsludina nedēļas pārtraukumu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāts Dainis Liepiņš.

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība), kurš nedrīkst piedalīties Saeimas sēdēs, ceturtdien atteicās pamest plenārsēžu zāli, tādēļ parlamenta prezidijs un frakciju padome pieņēma lēmumu izsludināt Saeimas sēdes pārtraukumu līdz nākamajai ceturtdienai.

Sākotnēji tika izsludināts tehniskais pārtraukums.

Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) ceturtdien parlamenta sēdes sākumā informēja deputātus, ka ir konstatēts, ka Liepiņš atrodas zālē. Viņa norādīja, ka politiķim ir liegtas tiesības piedalīties Saeimas sēdēs, jo Saeima 5.februārī piekrita Liepiņa krimināllietas
turpmākai iztiesāšanai. “Es aicinu cienīt kolēģus un pamest Saeimas sēdi,” teica Mūrniece.

Viņa piebilda, ka Liepiņš sēdi var vērot ārpus zāles.

Liepiņš Saeimas priekšsēdētājas teikto neņēma vērā un sēžu zāli nepameta, līdz ar to Mūrniece izsludināja 15 minūšu tehnisko pārtraukumu, kā arī sasauca Saeimas prezidija un frakciju padomes sēdi, kuras laikā lēmumu par turpmāko rīcību vēl nepieņēma, un Liepiņš zāli nepameta. Tā rezultātā parlamenta spīkere izsludināja vēl piecu minūšu pārtraukumu un sasauca vēl vienu prezidija un frakciju padomes sēdi.

Mūrniece prezidija un frakciju padomes pārstāvjiem sacīja, ka Saeimas darbs ir traucēts, tādēļ viņa rosināja izsludināt pārtraukumu līdz nākamajai nedēļai. Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka nevar turpināt vadīt sēdi, jo viņai ir paredzētas tikšanās, tādēļ sēdes vadīšanu turpināja priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS). Viņš piekrita Mūrnieces viedoklim, ka Saeimas sēde ir jāpārtrauc līdz 23.aprīļa plkst.9.

Pēc atgriešanās Saeimas plenārsēžu zālē deputāti ieņēma vietas, bet Liepiņa zālē nebija, tādēļ Daudze aicināja turpināt sēdi un sākt izskatīt darba kārtības jautājumus. Tomēr Liepiņa politiskā spēka biedrs Artuss Kaimiņš pēc vairākiem izsaucieniem izgāja no zāles un atgriezās kopā ar Liepiņu, kam sekoja deputātu aplausi, smiekli un starpsaucieni.

“Tātad, godātie kolēģi, pašreiz ir atjaunots tas stāvoklis Sēžu zālē, par kuru mēs pirms tam diskutējām,” teica Daudze. Savukārt Kaimiņš uz to atbildēja, ka “Daudzes kungs, beidziet izdomāt!”.

Daudze norādīja, ka Kaimiņam jebkuras diskusijas ar sēdes vadītāju ir aizliegtas, savukārt, ņemot vērā to, ka Liepiņš ignorē prezidija un frakciju padomes viedokli, kā arī Juridiskā biroja skaidrojuma, viņš izsludina sēdes pārtraukumu līdz nākamajai ceturtdienai.

Jau ziņots, ka Liepiņš pēc parlamenta balsojuma, ar kuru tika atļauta viņa krimināllietas turpmāka iztiesāšana, nevar piedalīties Saeimas sēdēs un saņem pusi algas līdz tiesas spriedumam, noskaidroja aģentūra BNS.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka gadījumā, ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, attiecīgais Saeimas loceklis zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Šajā laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam Saeimas loceklim visus kriminālprocesuālajos likumos noteiktos piespiedu līdzekļus. Tāpat Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputātam mēnešalgu izmaksā piecdesmit procentu apmērā.

Februārī Saeima vienbalsīgi piekrita Liepiņa krimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Liepiņam ir izvirzīta apsūdzība septiņos noziedzīgos nodarījumos par to, ka viņš norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu un cita mantiska rakstura deklarācijā. Saskaņā ar apsūdzību minētie noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2010.gada 1.aprīļa līdz 2012.gada 28.jūnijam.

Kriminālprocess Jelgavas tiesā saņemts 2013.gada 1.jūlijā. Savukārt 2014.gada februārī sākta tiesas izmeklēšana. Jelgavas tiesa informē, ka apsūdzētais Liepiņš savu vainu neatzīst un lietā tiek veikta pierādījumu pārbaude un turpinās tiesas izmeklēšana.

Saskaņā ar Krimināllikumu par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu daru, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Deputāts Liepiņš 3 gadus pēc kārtas “pārskatās” sastādot deklarāciju un dezorganizē citu deputātu darbu, deputāts Kaimiņš ālējas kafejnīcā un rīko teatrālus uzvedumus Saeimā, deputāts Balodis pēta jau izpētītos un izmeklētos Zolitūdes notikumus, bet deputāts Bondars, tikko ticis Saeimā, tūlīt pieteicies par prezidenta kandidātu. Tie visi ir LRA deputāti! Jā, bet kas tad strādās un pieņems likumus? Jautājums Saeimai: kāpēc valstī tik pavirši izturas pret Saeimas deputātu izvēli un atlasi? Jautājums LRA vēlētājiem: kāpēc jūs tik pavirši izturaties pret savu pilsoņa pienākumu, bet pēc tam brīnieties, ka deputātiem nav atbalsta tautā?

  2. Kā jau bijušais šlesera pašpuika ar krieva sindromu,- nemāk zaudēt ar godu!!!

  3. Ilgi nebija jāgaida, lai arī Saeimā sāktu izpausties. Kādēļ pārtraukums līdz nākamajai nedēļai? Vai šlosera domubriedis visu šo laiku dzīvos Saeimā, vai arī deputātiem sagribējās lieku brīvdienu? Kurš apmaksās piespiedu dīkstāvi?

  4. Iznest, un viss.

  5. pilniigs sviests daras saeimaa …, kkaads bernudaarzs …

  6. izrādās kaimiš nav vienigais šajā partijā kas neprot uzvesties:)

Draugiem Facebook Twitter Google+