×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Deputāts Liepiņš saņem apstiprinājumu, ka ECT izskatīs viņa sūdzību

Foto-LETAFoto-LETA

Dainis Liepiņš

12.Saeimas deputāts un Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš ir saņēmis apstiprinājumu no Eiropas Cilvēktiesību tiesas(ECT), ka viņa sūdzība ir pieņemta izskatīšanai un tiks izskatīta iespējami īsākā termiņā.

ECT Liepiņš ir vērsies kā pēdējā instancē,lai varētu pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā.

Deputāta Daiņa Liepiņa lietas izskatīšana un iztiesāšana dažādās tiesu instancēs ilgst kopš 2013. gada, kad pret viņu tika celta apsūdzība par kļūdaini aizpildītām amatpersonas deklarācijām.

“Pirms vēlēšanām par to bija informēti gan mani partijas biedri Latvijas Reģionu apvienībā, gan mani vēlētāji Zemgales vēlēšanu apgabalā. Tāpat es neiebilstu un nekad neesmu iebildis pret manas lietas izskatīšanu un taisnīgu iztiesāšanu. Gluži pretēji – esmu vienmēr iestājies pār ātru lietas virzību. Par manu cilvēka tiesību pārkāpumu es uzskatu nesamērīgi ilgo lietas izskatīšanu un iztiesāšanu, kā arī aizliegumu pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā, tādējādi nespējot īstenot vēlētāju doto mandātu. Atgādināšu, ka manas lietas izskatīšana dažādās tiesās ilgst jau četrus gadus un izskatās, ka mani personīgie politiskie oponenti manu lietu veiksmīgi izmanto, lai apzināti atturētu mani no darba Saeimā. Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir mana iespēja atsākt pilnvērtīgi pildīt Saeimas deputāta pienākumus vēl šīs Saeimas sasaukuma laika,” komentē deputāts Liepiņš.

“Latvijas Avīze” iepriekš rakstīja, ka februāra sākumā Saeima ar oficiālu lēmumu piekrita Liepiņa izdošanai kriminālvajāšanai. Vēl pirms ievēlēšanas parlamentā Jelgavas tiesā pret viņu tika ierosināta lieta par to, ka viņš savā amatpersonas deklarācijā esot norādījis nepatiesu informāciju. Pēc Saeimas kārtības ruļļa kriminālvajāšanai izdots parlamentārietis zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs.

Tāpat jau vēstīts, ka Liepiņš pēc tiesas sprieduma ieradās Saeimas sēdē un ignorēja Saeimas priekšsēdētājas vairākkārtējas prasības atstāt zāli. Tādēļ prezidijs izsludināja tehnisko pārtraukumu, kura laikā visu frakciju pārstāvji kopā ar Saeimas prezidiju vērtēja situāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+