×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Stopiņu novada deputāts nesodīti gānās internetā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Stopiņu novada domes deputāta mudinājumā “kastrēt maidaniešus” Drošības policija nesaskata likumpārkāpumu. Taču šī izrunāšanās viņam maksājusi vietu partijā.

“Paskat, kādi izdzimteņi nonākuši pie varas Ukrainā. Visus maidaniešus vajadzētu kastrēt, lai nesekotu turpinājums nākotnē. Piespiedu kastrāciju vajadzēja veikt jau Staļinam 50. gados, un tad nenotiktu tas, kas notiek šodien,” šādus vārdus februārī savā sociālā tīkla “Facebook” profilā ierakstījis Stopiņu novada domes deputāts Jurijs Vasiļjevs (ievēlēts no “Saskaņas centra” saraksta), liecina “LA” rīcībā esoša interneta lapas izdruka (skt. attēlu). 
komentari

Pats Vasiļjevs apstiprināja, ka tiešām esot rakstījis šādu komentāru. Deputāts gan apgalvoja, ka viņa teiktais esot “izrauts no konteksta” un skarbie vārdi esot bijusi emocionāla reakcija pēc kāda video rullīša noskatīšanās, kurā attēlots, kā vairāki maidana dalībnieki ņirgājoties par Ukrainas ceļu policistiem. “Šie mani vārdi bija adresēti tikai konkrētajā rullītī redzamajiem cilvēkiem, nevis Ukrainas tautai kopumā,” skaidroja saskaņietis.

Tomēr Stopiņu novada deputātu ētikas komisija lēmusi, ka šāda izrunāšanās ir pretrunā vairākiem pašvaldības deputāta ētikas kodeksa punktiem. Taču bargākais sods, ko pašvaldība deputātam varējusi noteikt, ir ētikas komisijas lēmuma publikācija vietējā izdevumā “Tēvzemīte”.

Cits Stopiņu novada domes deputāts Dzintars Saliņš (Nacionālā apvienība) mēģinājis šim gadījumam pievērst arī Drošības policijas (DP) uzmanību, lūdzot izvērtēt, vai Vasiļjeva publiskie izteikumi nav saistīti ar nacionālā vai etniskā naida izraisīšanu. Taču DP atteikusies ierosināt kriminālprocesu, jo nodarījumā neesot nozieguma sastāva. Lai deputāts Saliņš neiedomātos rakstīt atkārtoti, DP savā atbildes vēstulē viņu vēl apgaismo: “Likums neparedz jums tiesības pārsūdzēt minēto DP lēmumu.” (Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu lēmumu par atteikšanos ierosināt kriminālprocesu tik tiešām var pārsūdzēt tikai pats cietušais vai oficiālas iestādes.) DP uzzināju, ka tā ir veikusi šo izteikumu krimināltiesisko analīzi un izsaukusi Vasiļ­evu paskaidrojuma sniegšanai. Drošībnieki pārliecinājušies, ka deputāta izteikumi bijuši vērsti tikai pret konkrētajā videomateriālā redzamām personām (maidaniešiem), taču netika gūts apstiprinājums faktam, ka šie izteikumi būtu apzināti vērsti uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, par ko ir paredzēta atbildība Krimināllikumā. “Bieži vien DP saņem iesniegumus par izteikumiem, ko liela daļa sabiedrības vērtē kā provokatīvus, tendenciozus un neētiskus, tomēr tas automātiski nenozīmē, ka tie pārkāpj arī Krimināllikuma normas,” skaidroja DP pārstāvis.

Vasiļjeva pazinēji Stopiņu novada domē viņu vērtēja kā diezgan klusu un ieturētu cilvēku, kuram šādi provokatīvi paziņojumi nav raksturīgi. Domes sēdēs viņš parasti ciešot klusu un vairāk nododoties jauno kikbokseru trenēšanai nekā darbam pašvaldībā. Tomēr emocionālais izvirdums internetā deputātam sagādājis nepatikšanas partijā. “Tas nav ne pieņemami, ne pieļaujami, partija tuvākajā laikā lems, ko darīt,” notikušo īsi komentēja “Saskaņas centra” līderis Nils Ušakovs. “SC” ētikas komisijas vadītājs Renārs Špāde apstiprināja, ka tuvāko divu nedēļu laikā šis jautājums tikšot skatīts komisijas sēdē. Visticamāk, tas gan nebūs nepieciešams, jo “LA” redakcija saņēmusi informāciju, ka J. Vasiļjevs vakar pats esot izstājies no “Saskaņas centra”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kas viņu zina. Šobrīd izskatās, ka “savējies sapratīs” ir pārņēmuši arī liekrievu impērijas piekritēji un PSRS atjaunotāji. Publiski viņš runās vienu, bet virtuvē solīs visu pakārt. Pareizais ceļš būtu tiem, kuriem te nepatīk, piedāvāt iespēju pārvākties uz viņu laimes zemi. Pu un Medvedjevs jau kādu laiku sola ņemt pretīm visus, kuri ir ar mieru Krievzemi aizpildīt un strādāt – lai brauc.

  2. Jāsāk ar stopiņieti.

  3. Tie klusie ūdeņi tie dziļākie!

  4. Ar to DP ir ta ka ir Atbildēt

    Rubikam, Zdanokai, Vasiljevam, visiem rada zalo gaismu. Ar viniem viss kartiba. Vai tas nav labi?

Draugiem Facebook Twitter Google+