Foto – LETA/EPA

Deputāts: SOK lēmums bija pareizs 10

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmums ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču ar dažādām atrunām, bija pareizs, viedokli Latvijas Radio pirmdienas rītā pauda Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks (“Vienotība”).

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Veselam
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17
Lasīt citas ziņas

Politiķis pauda viedokli, ka lēmums bijis pareizs, jo katram sportistam par savu rīcību jāatbild pašam un nevar vienus cilvēkus sodīt par citu grēkiem.

Upenieks atzīmēja, ka SOK lēmums bija gana bargs, jo olimpiskajās spēlēs nevarēs piedalīties
neviens, kurš savulaik bijis sodīts par dopinga lietošanu. Deputāts nedomā, ka lēmums bijis pārāk pielaidīgs un tas būtu bijis spēcīgā Krievijas lobija rezultāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Deputāts cer, ka tas būs gana biedējošs piemērs citām valstīm un sportistiem, lai šādi plaša mēroga dopinga gadījumi nekad vairāk neatkārtotos.

Upenieks atzina, ka Latvijā dopinga lietošanas gadījumi pa laikam tiek atklāti, bet tiem nav sistemātisks raksturs.

SOK izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām.

Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuāli analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”.

Kaut līdz olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai ir tikai 12 dienas, SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes, kuras starptautiskajām federācijām jāveic sadarbībā ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA).