×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Deputāts: SOK lēmums bija pareizs (10)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmums ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču ar dažādām atrunām, bija pareizs, viedokli Latvijas Radio pirmdienas rītā pauda Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks (“Vienotība”).

Politiķis pauda viedokli, ka lēmums bijis pareizs, jo katram sportistam par savu rīcību jāatbild pašam un nevar vienus cilvēkus sodīt par citu grēkiem.

Upenieks atzīmēja, ka SOK lēmums bija gana bargs, jo olimpiskajās spēlēs nevarēs piedalīties
neviens, kurš savulaik bijis sodīts par dopinga lietošanu. Deputāts nedomā, ka lēmums bijis pārāk pielaidīgs un tas būtu bijis spēcīgā Krievijas lobija rezultāts.

Deputāts cer, ka tas būs gana biedējošs piemērs citām valstīm un sportistiem, lai šādi plaša mēroga dopinga gadījumi nekad vairāk neatkārtotos.

Upenieks atzina, ka Latvijā dopinga lietošanas gadījumi pa laikam tiek atklāti, bet tiem nav sistemātisks raksturs.

SOK izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām.

Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuāli analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”.

Kaut līdz olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai ir tikai 12 dienas, SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes, kuras starptautiskajām federācijām jāveic sadarbībā ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA).

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Cūka, ne deputāts!

 2. nu varēja tak piedalīties vienas valsts pārstāvji,visas medaļas tiktu viņiem,nevis bailēs,ka citās valstīs ir spēcīgi sportisti,neļaut tiem piedalīties,riebjas politiku ievazājuši sportā,nekas vairs nav tīrs….

 3. paskatīsimies, kādus rezultātus krievu sportisti sasniegs bez dopinga- tas varētu būt politikas īstais virzītājspēks.

 4. smukais puisis,kas piedalaas sievieshu sacensibaas -kartsleceja isimbajeva raud?

 5. Politiķis pauda viedokli, ka lēmums bijis pareizs, jo katram sportistam par savu rīcību jāatbild pašam un nevar vienus cilvēkus sodīt par citu grēkiem.
  Gudrs politiķis, bet ja viņš vēl varētu saskatīt, ka šoreiz nav tikai atsevišķu sportistu izvēle un rīcība, BET valsts politika un sportisti nestartē individuālās sacensībās, bet pārstāv valsti.
  Tā, lūk, cienījamo (pagaidām) politiķi.

 6. deputāts Upenieks sajaucis valstis ! 🙂
  Svēti domā, ka ievēlēts rašes parlamentā…

Draugiem Facebook Twitter Google+