×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Deputāts Spolītis atsauc priekšlikumus par naudas sodu, demonstrējot Georgija lentītes (13)

Foto - LETAFoto - LETA

No partijas “Vienotība” 12.Saeimā ievēlētais deputāts Veiko Spolītis trešdien Juridiskās komisijas sēdes laikā nolēma atsaukt savus priekšlikumus, kas paredzēja uzlikt naudas sodu par Georgija lentītes demonstrēšanu.

Pēc komisijas priekšsēdētāja Gaida Bērziņa (Nacionālā apvienība) aicinājuma Spolītis nolēma priekšlikumus atsaukt, lai precizētu priekšlikumu redakcijas, apspriestu tos ar nozares ministrijām un iesaistītajām pusēm, kā arī rosinātu šādus grozījumus ne vien Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, bet arī vairākos citos likumos.

Spolītis komisijas pārstāvjiem skaidroja, ka Georgija lentes veicina nesaskaņas sabiedrībā un kļuvušas par Krievijas simboliem. “Es uzskatu, ka mums ir jārīkojas, un lentītes nav pieņemamas demokrātiskā sabiedrībā,” sacīja deputāts.

“Mūsu kaimiņvalsts režīms diemžēl nav demokrātisks un līdztekus kāškrustiem, sirpjiem un āmuriem šī lentīte ir kļuvusi par simbolu, kādā veidā tiek slavināta neiecietība un totalitārs režīms. Pēc būtības tas ir ironiski un simboliski šajās dienās, kad mēs noliecam galvu par kritušajiem, kas ir atdevuši savas dzīvības labākas nākotnes vārdā,” piebilda politiķis.

Spolītis izpētījis, ka Lietuvas un Igaunijas pieredze liecina – pēc tam, kad iedzīvotāji mazāk izmanto savas valsts nacionālo simboliku, samazinās arī Georgija lentīšu pielietošana, tomēr Latvijā joprojām saglabājas tendence, piemēram, izmantot sarkanbaltsarkanos karodziņus.

Komisijas priekšsēdētājs pauda, ka Spolītis ir aktualizējis “pietiekami būtisku tēmu”, tomēr jautājums jāskata kopā ar vairākiem citiem likumiem, piemēram, likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likumu, kā arī Ceļu satiksmes likumu. Vēl priekšlikumos Spolītis neesot paredzējis institūciju, kas par Georgija lentīšu pielietošanu varētu uzlikt sodus.

Bērziņš arī norādīja, ka pašlaik Georgija lentītes plaši tiek izmantotas arī Ukrainā un ne “tajā labākajā nozīmē”.

Komisijas loceklis Juris Vectirāns aicināja Spolīti pievērst uzmanību Georgija lentītes simbola nozīmei, kā arī tam, ka latvieši bijuši vieni no visvairāk apbalvotajiem ar Jura krustiem.

Spolītis akcentēja, ka priekšlikumiem “absolūti nav nekādas domas, lai kādu sodītu, piemēram, veterānu, kurš ir uzlicis savu godam nopelnīto medaļu. Šis ir tikai par lentītēm, kuras rozetes veidā vai kā citādi tiek atražotas totalitāras ideoloģijas vārdā”.

Savukārt “Saskaņas” deputāts Valērijs Agešins priekšlikumus kritizēja, norādot, ka “tas ir juridiski nekorekts un, no juridiskā viedokļa, nesaprotams priekšlikums”. Agešins vērsa uzmanību, ka jau šobrīd vairākos likumos viss ir pateikts par simbolikas lietošanu.

Politiķa priekšlikumi paredzēja par bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņu vai simbolikas, arī stilizētā veidā, tostarp nacionālsociālistiskas svastikas, “Schutzstaffel” zīmju, sirpja un āmura, vai arī Georgija lentītes demonstrēšanu sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu norises vietās uzlikt naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, piemēro naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Spolītis vēlējās noteikt, ka par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem – bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņi vai simboliku arī stilizētā veidā, tostarp nacionālsociālistisko svastiku, “Schutzstaffel” zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georgija lentīti, uzliek naudas sodu līdz 350 eiro.

Bet par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, nosaka naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. lentītes nav pieņemamas demokrātiskā sabiedrībā,” sacīja deputāts. nu manupraat demokraatiskaa sabiedriibaa nav pienemami kategoriski aizliegumi un esksistee vaarda briiviiba
  Skumji, bet atkal neko citu izdomaat nevar lai popularizeetu sevi, kaa vien provokatiivus ierosinaajumus, lai turpinaatu daliit sabiedriibu….

 2. Ļoti labs Spolīša kunga ierosinājums. Es tā īsti nezinu šo lentīšu nozīmi, tāpēc katru reizi noskatos uz tām ar līdzjūtību, jo esmu pārliecināts, ka tam cilvēkam, kas piesējis šo bēru lentu, ir kāds tuvinieks aizgājis viņsaulē…

 3. Par cik? Skaidrā vai uz kartes?

 4. gļēvulis!!!

 5. Šādā krāsojumā varētu izdevīgi tirgot kvalitatīvu tualetes papīru! Es nopirktu.

 6. Nu lūk, kā var būt tāds ierobežojums mums savā demokrātiskā valstī lietot nacionālo simboliku? Ka tūlīt parādīsies vairāk Georgija lentīšu nēsātāju, kā raksta. Kāds mūsu Latvijai sakars ar georga lentītēm? Tādas jau sen vajadzēja ar likumu aizliegt !
  Līdzīgi tas pats ar latviešu valodu. Vēlētos, lai visi latvieši runātu krievu valodā, jo, latviešu esot ,,suņu,, valoda. Kauns valdībai. Kāpēc mums visu laiku jābūt no krievu tautas atkarīgiem? MĒS TAČU ESAM BRĪVI, UN TĀDI LIKUMI ARĪ BŪTU JĀPIEŅEM. Kāpēc mums jārēķinās ar okupantiem ? Nav mums stingras nostājas un mugurkaula.

 7. Vienotības teijāteris. Patiesībā, redz, Spolītis, vēlas, lai latvieši neizmanto savu simboliku.
  “Spolītis izpētījis, ka Lietuvas un Igaunijas pieredze liecina – pēc tam, kad iedzīvotāji mazāk izmanto savas valsts nacionālo simboliku, samazinās arī Georgija lentīšu pielietošana, tomēr Latvijā joprojām saglabājas tendence, piemēram, izmantot sarkanbaltsarkanos karodziņus.”

 8. Kad šis negoda vīrs noliks mandātu?

 9. MĪKSTAIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+