×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Deputāts Spolītis rosina noteikt naudas sodu par Georgija lentītes demonstrēšanu (58)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosina likumā noteikt naudas sodu par Georgija lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā, kā arī par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Georgija lentīti. Sods paredzēts arī par Satversmē nosodīto totalitāro režīmu citu simbolu izmantošanu.

Politiķis rosina noteikt naudas sodu līdz 350 eiro par bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboņu vai simbolikas (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistiskas svastikas, “Schutzstaffel” zīmju, sirpja un āmura, vai arī Georgija lentītes demonstrēšanu sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu norises vietās.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, deputāts rosina noteikt naudas sodu no 350 līdz 700 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Tāpat deputāts rosina paredzēt līdz 350 eiro lielu naudas sodu par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Satversmē nosodīto totalitāro režīmu, nedemokrātiska imperiālisma un starptautiskā terorisma simboliem – bijušās PSRS un tās republiku, izņemot Baltkrievijas, bijušās Krievijas impērijas vai bijušās nacionālsociālistiskās Vācijas karogu, ģerboni vai simboliku (arī stilizētā veidā), tajā skaitā nacionālsociālistisko svastiku, “Schutzstaffel” zīmi, sirpi un āmuru, vai arī Georgija lentīti.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, Spolītis rosina uzlikt naudas sodu no 350 līdz 750 eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Attiecīgie grozījumi iesniegti, lai veiktu izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Interesanti ja vācieši būtu uzvarējuši , tad arī krievi kārtu šīs lentītes ? Lai brauc uz krievīju un kar kur vēlas , bet šeit ir LATVIJA !!!!

 2. Kauns visai mūsu valstij, ne cilvēki bet zvēri kas ir tikai laimīgi viens otru pagrauzt, un kāds tiešām tic ka Latvijai ir mierīga nākotnē? Nedomāju viss, tādu izteicienu dēļ garantēti dabūsim Ukrainas pieredzi!

 3. Pati esmu latviete, teikšu jums tā man ir pretīgi no tā kā mana dzimtenē dzīvo tik daudz piedodiet idiotu, kas aprij visu ko valdība pasaka. Viņi kurina naidu starp iedzīvotājiem lai novērstu uzmanību no sevis. Kauns par to ka manis pašas nācija ir tik anormāli stulbi lopi, uz priekšu bara instinkts, dzenam visus prom un lai kādai Vācijai ir lielākas iespējas okupēt mīļo, jauko Latviju un drāzt latviešu sievas!

  • Pati tu neesi latviete – tas tā kā būtu skaidrs… Drīzāk esi krieviete vai “kārklu krieviete”, kas visur mēģina atbalstīt Krievijas propagandu. Ļoti ticams, ka vari būt arī apmaksāts trollis. Stipri nicinu tādas personas, kā tu, kas izliekas par svešu tautību, lai uzrakstītu komentāru, kāda tā slikta. Ja esi tomēr latviete, tad nicinu tevi vēl vairāk par attieksmi pret savu tautu. Jebkurā gadījumā esi nožēlojama personība ar zemu intelektu…

 4. nu man piemēram ļoti nies rokas izsist automobīļu priekšējos stiklus kuriem pie spoguļa ir pielikta šī georgu lentīte .

 5. esmu dzimusi un augusi latvijaa, Mana dzimtaa valoda ir latvieshu valoda – Bet esmu laimiiga ka nedziivoju tur un paldies dievam ka mani beerni neaug tai valstii kur cilveekiem nav ko dariit ka saak lentiitei pat piekasiities

  • Pastaigā tajā valstī, kur dzīvo ar svastiku, tad redzēsi kā cilvēki pie tevis sāks piekasīties… Tu vairs nepiederi nevienai sabiedrībai – esi izstumtā. Jebkura sabiedrība aizstāv savu godu un cieņu un tiesības uz eksistenci – tās lentītes ir ņirgāšanās par latviešu tautu…

 6. Spoliti. ……p…l d…t

 7. tas ir tik demokrātiski… vemt no mūsu valdības gribās

  • Pilniibaa tev piekriitu

  • Palasi satversmi un salīdzinājumā arī citu valstu konstitūcijas – tāpat arī likumdošanu, tad redzēsi, ka šis ierosinājums nav nekas ārkārtējs. Turklāt tev ne mazākās sajēgas, kas ir demokrātija – tā tev kļūdaini asociējas ar visatļautību…

 8. Tas ir tikai un vienīgi atzīstami, ka šādi soļi tiek sperti. Šādā veidā mēs beidzot ejam vēl tālāk prom no iesakņojušajām PSRS paliekām, parādām savu nostāju pret Krieviju, kas, brīdī, kad Putins ir iebrucis Ukrainā un draudi arī mūsu valstij sāk pieaugt spēkā, ir ļoti svarīgi.
  Tiesa, šāds lēmums radīs nepatiku no kādas tautas daļas, bet nedz 9. maijs, nedz šo lentīšu nēsāšana nav nekas cits mūsu valstij, kā vien atgādinājums par tās kādreizējo okupāciju.
  Pietam fakts, ka zem šāda raksta parādās komentāri sakot, cik labi bija PSRS laikā, vai, ka tajā dienā beidzās karš Latvijā. Latvijā viss beidzās vēl daudzus gadus pēc tam, precīzāk 1991. gada 4. maijā, tāpēc lūdzu sviniet dienu, kas tiešām ir nozīmīga mūsu valstij, skatieties un vēstures faktiem, pirms sludiniet nepatiesu informāciju un cieniet valsti, kurā jūs atrodaties.

 9. Idioti, ta nav Krievijas veltita lentite, bet kara pieminas lente.
  Kur tad jus bijat agrak uzreiz bija jaaizledz.
  Un geji ir musu valsts valdiba, un tie kas atlauj Eiro praidu.
  Beidzat rosinat naidu starp latviesiem un krieviem.
  Mes dzivojam viena valsti un visi esam tas patrioti.

  • Tad .. tavi .. vates galvas vicina 9 maija cccpisa, krievijas karogus pie uzvaras pieminekla. Tas ir tavu prat patriotisms pret valsti kura dzivo? .. mazak homosavetus vates galva…

 10. Sasodotoe nacisti,jums pashiem tas viss vel nav apnicis ?

  • Taada nu ir taa Latvju tauta. Palasot zinjas kas notiek Latvijaa – tieshaam vemt gribas

  • Vatenis tā ir diagnoze. Jums cienītais derētu ārstēties. Pēc jūsu domām nacisti ierosina aizliegt nacistu simboliku? Ak, jā – vates galvām visi ir nacisti un fašisti, kas nosoda viņu šovinismu un stipri nacismam līdzīgo domāšanu un simboliku…

 11. Spolītim vesels vagons ar LIKE 🙂

 12. Beidzot, tikai un viengi atbalstu!!!

 13. Aicinu Georga lentītes dēvēt par Gejordu lentītēm. Orda, kas sastāv no ** un nēsā brūnu lenti.

  • Un Uzvaras laukumu (par godu uzvarai pār bermontiešiem) diemžēl jāpārdēvē par Geju laukumu, jo šajā laukumā 9.maijā galvenokārt krieviski runājoši vīrieši pielūdz dzelzsbetona locekli.

 14. Pilnīgs muļķis! Kāpēc tad neaizliedz to leģionāru gājienu? Neaizmirstiet, arī Latvijā 9. maijā beidzās karš. Visa Eiropa svin šo dienu (ok, viņi to svin 8. maijā), bet Latvija neliekas ne zinis. Ejiet ** nacionālisti! Naciki, jūs varat iet paraudāt stūrītī, par to cik jums redz grūta dzīve PSRS laikā bija, kad visiem bija darbs. Varbūt padziediet kādu žēlabaino tautasdziesmu, iespējams ap sirsniņu vieglāk paliks. Ienīstu nacionālismu! Latvijas nacionālisti ir patiešām viena pelēkā masa.

  • Ceru, ka ienīsti arī krievu nacionālismu, jo krievu nacionālisms ir šovinistisks, imperiālistisks, nacistisks un rasistisks. Krievu šovinistiskie nacionālisti Maskavā slepkavo nēģerus, bet Krimā un Ukrainas austrumos – tatārus un ukraiņus.

   • Tie ķēmi kas Latvijā publiski sevi sauc par nacoinālistiem tādi NAV. Pēc manas saprašanas nacionālists ir cilvēks kas rupējas par savu nāciju , tās izaugsmi , labklājību utt. …. bet tie mdaki no TB/LNNK/VL kopā ar liberastiem no V un pseido socialistiem no Saskaņas Centra tikai zog un shēmo . Tauta izbrauc … melnie un gomoseki iebrauc ……

  • To Aigars 6. maijs, 2015 10:43
   Vispār otrais pasaules karš beidzās 7. maijā. To publiski izziņoja 8. maijā. Kad visi normālie cilvēki piemin kritušos. Kad noliek puķes pie kapiņiem. Nevis tā kā tevis aizstāvētie svin un priecājas par nāvi.

  • Atbrauc ciemos un paskaties ka neviens Eiropā nesvin kara beigas, bet savu valstu atbrīvošanu no apspiešanas. Un pie tam, piemēram, Nīderlandē svin 5.maiju(nevis 8.maiju), dienu, kad Sabiedrotie pilnībā atbrīvoja Nīderlandi NO OKUPĀCIJAS. Latvijā tas notika 4.maijā, tikai tādu laiciņu vēlāk – 1990.gadā.

 15. Vajag aizliegt, jo tiešām nav saprotami kāpēc valstij lojāli (tas būtu tikai normāli) valsts iedzīvotāji tik dedzīgi karina pie krūtīm brūnas lentes, bet ne valsts, kurā dzīvo karoga krāsās lentītes. Vai arī šie brūno bantīšu karinātāji mūsu valstij nav lojāli? Tad jautājums, kāpēc nekas netiek darīts? Jo izskatās, ka viņi parāda, ka esam gatavi Ukrainas scenārijam, un uz viņiem iebrucēji šeit varēs paļauties…

 16. Aizliegumi tikai satracina. Izdomās citas dekorācijas. Tur vajag citus paņēmienus

 17. beidzot kko saks dariit!! esmu par !!

 18. Te ir latvija nevis krievija

 19. Protams, ka vajag Atbildēt

  Protams, ka vajag ne tikai naudas sodus, bet tās kaku lentes LV vajag aizliegt un steidzami. Un 9.maija murgu pie viena arī….

 20. Es pret, tas ir no vienas puses musu atmina!!! Arprats

 21. Ar aizliegumiem jabut loti uzmanigiem.Pirmkart,jebkurs aizliegums ir totalitarisma pazime,otrkart aizliegs sitas,radisies citas,tagad es vismaz redzu uzreiz ar ko man ir darisana.Demokratija ir pirmaja vieta.

 22. Tad vajag noteikt sodu arī par tām viltotajām KELVIN KLEIN jostām, kas rēgojas ārā no virsbiksēm…

 23. Beidzot kads doma ari ar galvu, es vinjam pilniba piekritu. Beidzot ir jaizbeidz psrs slavinasana un lielai Latvijas iedzivotaju dalai ir jasaprot kada valsti dzivojam un kada ir valsts valoda.

 24. Spolitim vieta trako nama…

 25. Spolītis kā simbols Atbildēt

  Spolītis pašapmierinās, imitējot darbību …

 26. Senbija laiks pielikt vienreiz punkty uz I… !

 27. Ja mums būtu par tautu domājoši vadītāji, tad par tādiem niekiem kā lentītes nebūtu jāsatraucas.

 28. Bet EIRO PRAIDS ir jauks un lastviešiem tīkams pasākums, jo notiks nacionalas krasas un noskaņā #NAK

 29. Par!
  brauciet uz savu krieviju un nēsājies savas lentes tur!

  • Un cik tad tavu tīro latviešu paliks valstī, skaitot kā krietna daļa jau dzīvo ārzemēs? Pie tam nacionālisms dzimtajā valstī ir viens no iemesliem aizbraukt. Nesaprotu jūs, es biju augusi ar abām tautām kopā, un visu bērnību bija jāklausās kā tas ir slikts tpc ka runā latviski un tas ir slikts tpc ka runā krieviski. Kāda pie velna starpība? Jūs domājat ka ja cilvēks runā citā valodā viņš ir uzreiz sliktāks? Teikšu jums tā gan starp krieviem gan strap latviešiem var satikt sūda cilvēkus, un ticiet vai ne bet latviešu pārstāvji diemžēl ir daudz necilvēcīgāki un ļaunāki.

 30. Spolītis lai Veiko Atbildēt

  idiotiska provokatīva ideja

Draugiem Facebook Twitter Google+