×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Deputāts un vada arī federāciju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Kur pazudis pensionāru lielais aizstāvis Andris Siliņš? Nu jau ilgāku laiku viņu neredzam un nedzirdam.

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš pērn oktobrī no ZZS saraksta tika ievēlēts Saeimā. Bet vienlaikus turpina vadīt LPF, un par šo sabiedrisko pienākumu atalgojumu nekad nav saņēmis un nesaņem arī šobrīd. Deputātiem sabiedriskais darbs nav aizliegts.

Kas reāli paveikts pensionāru labā? A. Siliņš ir gandarīts, ka Pensionāru federācijas neatlaidīgais darbs vairāku gadu garumā beidzot devis rezultātu – tiek gatavoti Pensiju likuma grozījumi, kas paredz pārskatīt tās pensijas, kas tika piešķirtas krīzes gados, kad pensiju kapitāla indekss bija negatīvs, tādēļ šīs pensijas ir ļoti niecīgas. Tās pakāpeniski pārrēķinās. Savukārt, lai pensiju indeksācijā katra pensionāra ieguvums būtu jūtamāks, paredzēts ņemt vērā lielāku apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procenta daļu – 50% līdzšinējo 25% vietā. Tas nodrošinās lielāku indeksu, ko piemēro pensiju indeksācijā.

Grozījumu sagatavošana, apspriešana un pieņemšana Saeimā varētu prasīt apmēram gadu. Cerams, līdz šā gada rudenim tas tiks paveikts un grozījumi stāsies spēkā. LPF notiek sarunas ar parlamenta deputātu frakcijām par kopīgu memorandu parakstīšanu. “Lai seniori saņemtu vismaz morālu atbalstu,” paskaidro A. Siliņš. Savukārt LPF šobrīd notiek pensionāru organizāciju pārreģistrācija, lai sagatavotos federācijas kārtējam kongresam. Tas notiks 18. maijā. Līdz tam lielākais pasākums būs Lieldienu tirdziņš, kurā ar saviem izstrādājumiem piedalīsies seniori no visas Latvijas.

Deputāts norāda, ka aktualizējas arī invalīdu problēmas, no viņiem saņemts daudz iesniegumu. Tāpēc vairāk uzmanības tiks veltīts arī šai iedzīvotāju grupai. Bet federācijā tuvākajā nākotnē darbu uzsāks bezmaksas juridiskā konsultācija. Senioriem konsultāciju dažādos juridiskos jautājumos sniegs studenti – topošie juristi, kuri LPF strādās savu kārtējo studiju praksi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Strādā un daudz ir paveicis ēlētāju un pensionāru labā! Lai veiksme, veselība un izturība mūsu Siliņam!

  2. Kā var uzdot tik muļķīgu jautājumu: Pie “siles” taču Siliņš ticis!

  3. Varbūt Siliņa kungs kādreiz atļausies pamanīt arī pensionēto arodslimnieku un arodivalīdu atklāto un ilggadīgo diskrimināciju.Lai gan tik glauniem kungiem tādas lietas pamanīt ir nezolīdi.

  4. SILIŅA KUNGS! BŪTU LAIKS REALIZĒT JAUTĀJUMU PAR LPF AVĪZES SAŅEMŠANU ARĪ ĀRPUS RĪGAS!?? VERZES KUNDZE LŪGUMU IZLIKĀS NEDZIRDAM… VARBŪT VARAM ABONĒT??? DZIVOJAM KĀ MAISĀ!?? MŪSU PENSIONĀRU VADĪTĀJA DODAS UZ RĪGU UN ATVED ZIŅAS, BET TAS IR GADĀ REIZI UN VISS…. KLUSUMS SEKOS ARĪ TĀLĀK???

Draugiem Facebook Twitter Google+