Latvijā
Politika

Deputāts vēršas pie prezidenta saistībā ar “atvērtās latvietības” likumu 16

Foto – LETA

Latvijas Reģionu apvienības deputāts Juris Viļums nosūtījis Valsts prezidentam vēstuli, aicinot nodot Saeimā otrreizējai caurlūkošanai “Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumu”, kas tika pieņems 15.septembrī.

Likumprojekta otrā lasījuma redakcija paredzēja papildu iespēju mainīt tautības ierakstu uz latviešu tautību tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem neviens no vecvecākiem nav latvietis, bet kurš vismaz 15 gadus dzīvo Latvijā, un “kas augstākajā pakāpē prot latviešu valodu un ir piederīgs latviešu kultūrai, kā arī apzinās un vēlas publiski nostiprināt savu piederību latviešu tautai”. Neraugoties uz to, ka iepriekš šī norma Juridiskajā komisijā tika izdiskutēta un atbalstīta un Saeimas deputāti to atbalstīja otrajā lasījumā, Saeimas deputātu vairākums trešajā lasījumā nobalsoja par šīs normas izslēgšanu no minētā likumprojekta.

“Šis princips ir vitāli svarīgs, ja vēlamies kaut nedaudz mazināt pēdējo 25 gadu laikā pieļautās kļūdas Latvijas sabiedrības integrācijas jomā,” uzskata Juris Viļums.

LA.lv