×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Deputāts vēršas pie prezidenta saistībā ar “atvērtās latvietības” likumu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Reģionu apvienības deputāts Juris Viļums nosūtījis Valsts prezidentam vēstuli, aicinot nodot Saeimā otrreizējai caurlūkošanai “Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumu”, kas tika pieņems 15.septembrī.

Likumprojekta otrā lasījuma redakcija paredzēja papildu iespēju mainīt tautības ierakstu uz latviešu tautību tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem neviens no vecvecākiem nav latvietis, bet kurš vismaz 15 gadus dzīvo Latvijā, un “kas augstākajā pakāpē prot latviešu valodu un ir piederīgs latviešu kultūrai, kā arī apzinās un vēlas publiski nostiprināt savu piederību latviešu tautai”. Neraugoties uz to, ka iepriekš šī norma Juridiskajā komisijā tika izdiskutēta un atbalstīta un Saeimas deputāti to atbalstīja otrajā lasījumā, Saeimas deputātu vairākums trešajā lasījumā nobalsoja par šīs normas izslēgšanu no minētā likumprojekta.

“Šis princips ir vitāli svarīgs, ja vēlamies kaut nedaudz mazināt pēdējo 25 gadu laikā pieļautās kļūdas Latvijas sabiedrības integrācijas jomā,” uzskata Juris Viļums.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nav ko te lobēt kādus draugus, lai iegūtu latvietību. Padomājiet, ko vērts ir tāds cilvēks, kurš atsakās no
  savas tautības, kuru viņam devuši tēvs un māte? Tautību nevar izvēlēties, viņa vai nu ir, vai nav. Ja jau viņam nav svarīga tautība, ko devusi paša ģimene, kāpēc gan noteiktos apstākļos viņam būtu svarīgāka
  pieņemtā vai piešķirtā tautība?

 2. VIĻUMA KUNGS:1) NEVIENS pret savu gribu Latvijā NAV JĀINTEGRĒ;
  2) JŪS ESAT DEPUTĀTS! TAD LŪDZU STRĀDĀJIET PIE RAŽOŠANAS ATTĪSTĪBAS LATVIJĀ, NEVIS IZNĪCĪBAS UN DARBA SPĒKA AIZPLŪDUMA NO VALSTS!?? RADIET APSTĀKĻUS JAUNU DARBA VIETU ATVĒRŠANAI UN NORMĀLAI, CILVĒKA CIENĪGAI, SAMAKSAI PAR DARBU!!!!!!!!
  3)IEROSINU JUMS PARŪPĒTIES PAR SKOLOTĀJU ATALGOJUMA JAUTĀJUMA SAKĀRTOŠANU, JO ŠADURSKIS TO VĒL NAV PASPĒJIS! JŪS ESAT JAUNS UN ENERĢISKS! NAV GODĪGI SKOLOTĀJU DARBA ALGU MAKSĀT, IZEJOT NO SKOLĒNU SKAITA, J O SKOLOTĀJI NAV VAINĪGI, KA NO VALSTS AIZBRAUKUŠI DARBA SPĒJĪGI JAUNI ĻAUDIS! KUR BIJA SAEIMA,JA PREMJERS DOMBROVSKIS UZ TO SKATĪJĀS KĀ VIEGLPRĀTIS?
  4) SAEIMA VARĒTU JŪSU DARBĪBAS VADĪBĀ IZSTRĀDĀT LABVĒLĪGUS NOTEIKUMUS JAUNU DARBA VIETU RADĪŠANĀ, NEVIS SIETIES KLĀT SKOLOTĀJU DARBA SAMAKSAI?????????? NE JAU SKOLOTĀJIU PADZINA SAVUS TAUTIEŠUS NO VALSTS!!!!!!!!!!!

 3. Par ko šeit diskutē? Tautība ir tautība, nevis pilsonība!!!!!!!!!!!!!!! Nu kā čigāns vai ebrejs, vai ķīnietis var būt latvietis? Beidziet vairot un popularizēt anarhiju ! Kas paliks latvietim viņa dzimtajā zemē! ?????? Un kāpēc krieviem, čigāniem, gruzīniem vai turkiem būtu jāmaina tautība? Vai tad ir kāda tautība no kuras jākaunas?

 4. būtu labāk licies mierā ar šo ačgārnību???

Draugiem Facebook Twitter Google+