×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Deputāts Zariņš pats vērsīsies DP, lai “novērstu mēģinājumus viņu diskreditēt” (10)

zarins_ivars

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (SC) vērsīsies Drošības policijā ar lūgumu izmeklēt izskanējušo informāciju par aizdomām par balsu pirkšanu, “lai novērstu jebkādas šaubas un tālākus mēģinājumus viņu nepamatoti diskreditēt”, informēja partija “Saskaņa”.

“Man ir nepieņemami un dziļi aizvainojoši mēģinājumi interpretēt manu vēlētāju pausto gribu. Es uzskatu to par mēģinājumu novērst sabiedrības uzmanību no acīmredzamiem vēlēšanu pārkāpumiem, kas saistīti ar valdošo partiju, lai visiem iespējamiem veidiem mazinātu iespēju pārskatīt vēlēšanu rezultātus Latgales reģionā,” norāda Zariņš.

Viņš arī uzskata, ka cilvēki šo atbalstu viņam pauduši pēc savas pārliecības. Politiķis arī aicina par to pārliecināties atbildīgos dienestus un pauž cerību, ka “ar tādu pašu rūpību un attieksmi tiks veikta pārbaude arī par visiem pārējiem DP iesniegtajiem iesniegumiem saistībā iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem”.

DP rīcībā jau ir informācija par šādu iespējamu gadījumu Pārgaujas novadā, taču no plašākiem komentāriem policija sarunā ar aģentūru LETA pagaidām atturējās, tostarp neatklājot, vai šis gadījums tiek izmeklēts kādā no iepriekš sāktajiem septiņiem kriminālprocesiem.

DP gan iepriekš paziņoja, ka sākusi kriminālprocesus par iespējamu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem.

Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie oficiālie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Pārgaujas novada Stalbē izvietotajā iecirknī “Saskaņa” ne tuvu nav bijusi populārākā partija, taču saņemtās 60 balsis ir trīs reizes vairāk nekā pārējos divos novada vēlēšanu iecirkņos. Zariņš balsojumā saņēmis 45 plusus un tikai divus svītrojumus, kamēr pārējie Zariņa partijas biedri plusus faktiski vispār nav ieguvuši, taču visi saņēmuši vismaz 23 svītrojumus. Šī iecirkņa vēlētāji no partijas “Saskaņa” par visnepopulārāko atzinuši bijušo Latvijas ekonomisko reformu un finanšu ministru Aivaru Gunti Kreitusu, kurš svītrots 26 reizes un nav ieguvis nevienu plusiņu.

Šajā iecirknī no citiem sarakstiem par Zariņu vairāk plusu ievilkti vien premjerministrei Laimdotai Straujumai no “Vienotības”, Raivim Dzintaram no VL-TB/LNNK un četriem pārstāvjiem no Zaļo un zemnieku savienības – Jānim Dūklavam, Valteram Dambem, Artim Rasmanim un Ingmāram Līdakam. Kopumā šajā iecirknī par derīgām atzītas 756 vēlēšanu zīmes.

Pārējos divos Pārgaujas novadā izvietotajos vēlēšanu iecirkņos, kas bija izvietoti Raiskuma un Straupes pagasta pārvaldēs, Zariņš izrādījies krietni mazāk populārs un saņēmis kopumā sešus plusus un divus svītrojumus.

Kā ziņots, Pārgaujas novada Stalbes pagasta iedzīvotāji izteikuši aizdomas par balsu pirkšanu partijas “Saskaņa” labā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzija.

Izbrīnu raisījis fakts, ka vēlēšanu dienā pie iecirkņa piestājuši pāris īrēti autobusi, kuru atvestie cilvēki radījuši pamatīgu drūzmēšanos vēlēšanu iecirknī, savukārt pēc urnu atvēršanas iecirknī, kur iepriekš par “Saskaņu” nobalsojuši varbūt daži cilvēki, atrasts vairāk nekā 60 balsu un deputāta kandidātam Zariņam tikuši 45 plusi.

Stalbes iedzīvotāji par savām aizdomām ziņojuši DP.

Jau ziņots, ka DP sākusi septiņus kriminālprocesus saistībā ar iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem 4.oktobrī notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Zariņa kungs,jau sevi ir diskreditējis atrodoties kangaru rindās.

  2. Jā, nebūtu slikti pašam atzīties balsu pirkšanā.

  3. Tu pats sevi diskreditē ar savu kangarismu, durak.

  4. Zaglis sauc ķeriet zagli – Zariņš saka pārbaudiet vai pirku balsis :)))

  5. Ko šis nolādētais kangars vispār tur vēkš? Par savas tautas nodevību, skaidrs, kas pienākas!

  6. zheel, ka zarinju neviens tur nemiil un vinjam jaakjeras pasham pie balsu un plusinju vaakshanas 🙂

  7. Tas, ka Zariņš Stalbē kādā iecirknī, kur par S tradicionāli nebalso, dabūjis tik lielu atbalstu, neapšaubāmi liecina, ka tas ir saorganizēts pasākums. Autobusu noīrēšana ir tikai tehniskā puse. Lietas būtība jau no tā nemainās, vai Zariņš sūdzēsies DP, Romas pāvestam vai pašam Pēterim. Jautājums ir cits: vai DP varēs šo ļaunprātību pierādīt?

  8. Būtu labāk turējis savu .. muti ciet ! Pārdevies krievnacistu bandai un vēl kaut ko sprēgā . Tas, ka SC vēlēšanās nekaunīgi un atklāti izmanto ”Rīgas satiksmi ” , tas taču ir normāli, vai ne , Zariņ ? Takā aizveries ,.. !

  9. Labs … noserijas Zarinjsh pats ar rokudzelzhiem ieradaas KNABaa 🙂

  10. kangaram nav kaklasaite īstā krāsā, nedaudz krāsas vajag pamainīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+