Latvijā
Politika

Deputātu Kaimiņu vaino fiktīvā nodarbināšanā 16


Arturs Kaimiņš Saeimā
Arturs Kaimiņš Saeimā
Foto – LETA

Mikrouzņēmuma “Al De Media” īpašnieks Linards Kālis, kurš vairākus gadus strādājis pie Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV), apgalvo, ka deputāta uzdevumā fiktīvi nodarbinājis vairākus cilvēkus, vēsta LTV raidījums “de facto”.

Iesniegumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) Kālis arī raksta, ka daļu no saņemtās algas devis deputātam atpakaļ skaidrā naudā. To raidījumam sacījusi vēl kāda persona, kas saņēmusi naudu no Kaimiņa.

Savukārt Kaimiņš noliedz, ka būtu saņēmis nedeklarētus ieņēmumus. Arī neatzīst, ka būtu devis norādījumus par darbiniekiem un algām.

Kaimiņš stāsta, ka mikrouzņēmumā “Al De Media”, kurā viņš nav bijis ne īpašnieks, ne vadītājs, darbinieki tiešām strādājuši viņa labā saistībā ar raidījuma “Suņu būda” veidošanu.

“Norādījums, [cik kuram maksāt], tas ir jūsu interpretējums. No manas puses tas ir ieteikums, cik cilvēkam vajadzētu maksāt par izdarīto darbu,” raidījumam teica deputāts.

KNAB Kāļa iesniegumu pārsūtīja Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, rakstot, ka “ziņas nesatur informāciju, kas liecinātu par koruptīviem darījumiem”.

Arī policija uzskatīja, ka lieta nav tās kompetencē. Policija pārsūtīja iesniegumu Valsts darba inspekcijai, kas likuma pārkāpumus nekonstatēja, un Valsts ieņēmumu dienestam, kas atteicies Kāli informēt par rīcību, jo nedrīkst runāt par konkrētiem nodokļu maksātājiem.

Kā norāda “de facto”, ja iesniegumā minētais ir patiesība, tad prātā nāk divi iemesli, kādēļ šāda naudas atdošana caur citu firmu varētu būt notikusi. Kaimiņš kā deputāts nedrīkst strādāt un saņemt algu savā uzņēmumā, taču deputātam nav liegts no “Suņu būdas” izņemt dividendes, bet tad viņam būtu jāmaksā 15% peļņas nodoklis, kamēr mikrouzņēmumā nodoklis līdz šim gadam bija 9%.

Otrs iemesls, pēc raidījuma domām, ir tāds, ka Kaimiņš, iespējams, negrib radīt liekus jautājumus, no kurienes saņemta nauda “Suņu būdas” veidošanai.

Kaimiņš sarunā ar raidījumu piesaucis noslēgtos reklāmas līgumus, bet bez ilggadējā sponsora alkohola tirgotāja “Spirits&Wine” citus partnerus nav minējis.

“Suņu būdas” mājaslapā tiek reklamēti raksti portālā “bnn.lv”. Portāla investors ir Austrijā reģistrēts uzņēmums “Baltic News Network”, kam savukārt Latvijā pieder uzņēmums “Media Support”. Tā vadītājs iepriekš bija Ventspils mēra Aivara Lemberga oponenta, Šveices advokāta Rudolfa Meroni kontrolētajos uzņēmumos vadošos amatos strādājošais Edgars Ciniņš, bet tagad “Media Support” vada Meroni uzticamības persona Aivars Gobiņš.

Saistītie raksti

Kaimiņš nav atklājis, uz kādiem nosacījumiem sadarbojas ar “Media Support”, jo tas esot komercnoslēpums. Savukārt Gobiņš teicis, ka Meroni kontrolētajiem uzņēmumiem neesot nekāda sadarbība ar Kaimiņu un “Suņu būdu”, bet viņi augstu vērtē deputāta cīņu.

Kaimiņš vēl pirms raidījuma pārraidīšanas ēterā sociālajā tīklā “Facebook” publicējis ierakstu, kur apgalvo, ka neslavu viņam mēģina celt bijušais “Suņu būdas” producents Kaspars Upacieris jeb Ufo, kurš tagad ir “Latvijas Gāzes” sabiedrisko attiecību speciālists, un par Neo sevi dēvējošais informācijas tehnoloģiju speciālists Ilmārs Poikāns, kurš kop ar Kaimiņu piedalījās partijas KPV LV dibināšanā. Kāli viņš nodēvējis par “aizvainotu puiku”.

“Tie [Kāļa] iesniegumi nav redzējuši virzību, jo nekā tur nav. KPV LV lai dauza, jo vairāk dauzīs, jo vairāk augs reitingi,” raksta deputāts.

LA.lv