Latvijā
Politika

Deputātu “kvotās” plāno sadalīt miljonus 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

Tā saucamajās deputātu “kvotās” budžetā varētu atvēlēt vismaz 1,2 miljonus eiro, bet spriež par vēl vairāku miljonu piešķiršanu lielākiem projektiem, vēsta LETA.

Politiķi pagaidām atturas nosaukt konkrētu summu, vien neoficiāli skaidro, ka koalīcijas deputātu priekšlikumiem “kvotu” ietvaros būs pieejami 1,2 miljoni eiro jeb aptuveni 20 000 eiro katram koalīcijas deputātam.

Tā gan nav kopējā summa, ko deputāti varēs sadalīt, lemjot par priekšlikumiem budžetam uz otro lasījumu, jo plānots atbalstīt atsevišķus projektus, kas sākotnēji budžetā netikšot iekļauti.

Kā ziņots, nākamā gada valsts budžetu Saeimā paredzēts pieņemt 23.novembrī. Nākamā gada budžeta un pavadošo likumu projektus plāno iesniegt parlamentā 14.oktobrī, savukārt valdībā budžetu apstiprināt plānots 13.oktobrī.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš sacīja, ka budžeta izstrādes darbā svarīgi turēties pie solījumiem nepalielināt būtiskos nodokļus. Nākamā gada budžetā paredzēta ieilgušo problēmu risināšana veselības, izglītības, drošības un tieslietu nozarē. Līdz ar to tas būšot “solījumu pildīšanas budžets”, pauda Reizniece-Ozola.

Šonedēļ valdība vērtēja dažādus ar valsts budžetu saistītus likumprojektus.

LA.lv