×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Deputātu lēmums vienbalsīgs: Skrundas militāro pilsētiņu nodos valstij (2)

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Skrundas novada dome ceturtdienas sēdes laikā lēmusi nodot bijušo militāro pilsētiņu Aizsardzības ministrijas (AM) īpašumā, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības vadītāja Loreta Robežniece (LRA).

Skrundas novada vadītāja pastāstīja, ka lēmums ticis pieņemts vienbalsīgi.

Šobrīd tiekot strādāts pie vienošanās ar AM par nosacījumiem uz kādiem pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums “Mežaine” tiks nodots ministrijai, taču pašvaldība cerot uz to, ka tai tiks atmaksāts gadu laikā veiktais ieguldījums teritorijas uzturēšanā, kas, pēc ļoti aptuvenām aplēsēm esot 30 tūkstoši eiro. Nododamais īpašums ir aptuveni 42 hektāri. Pašvaldības interesēs esot, lai teritorija būtu sakārtota.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņu par 12 tūkstošiem eiro 2015.gada 15.janvārī iegādājās Skrundas novada dome.

Pilsētiņa savulaik tika izveidota PSRS militāristu vajadzībām. Tās tuvumā bija izvietota radiolokācijas stacija, nodrošinot trauksmes sistēmas darbību par raķešu uzbrukumu. 1994.gadā pēc Krievijas un Latvijas savstarpējā līguma noslēgšanas par Krievijas karaspēka izvešanu no Latvijas teritorijas tika nolemts demontēt nepabeigto lokatoru “Darjal-UM”. 1995.gada maijā lokatora celtni uzspridzināja. Abi atlikušie lokatori kalpoja vēl dažus gadus, līdz 1999.gada rudenī tika pabeigta to demontāža un novākti būvgruži.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu nodokļu maksātāji,turieties! Jo kroplīgi domājošie sākumā izputina pēc tam sāks atjaunot! Bet ar naudiņu izpalīdzēs latvijas muļķi!

  2. Pat pusgadsimts nepagāja, kad beidzot nolēma kaut ko lietas labā darīt. Uzspridzināja gan ātri.

Draugiem Facebook Twitter Google+