Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
24. oktobris, 2016
Drukāt

Deputātu personiskās pieredzes izmantošana ir riskanta, saka organizācijas

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas ēka.

Likuma grozījumu pamatošana ar deputātu personisko pieredzi ir riskanta prakse, paziņojušas organizācijas “Providus” un “Delna”, turpinot Saeimas monitoringu, novērojot dažu deputātu praksi likumprojektu izskatīšanas gaitā atsaukties uz gadījumiem no savas personiskās dzīves.

Tendence novērota Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, skatot grozījumu projektus Alkoholisko dzērienu aprites likumā un Autopārvadājumu likumā, un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, izskatot pieprasījumu pēc apropriāciju pārdales.

Piemēram, grozījumi alkoholisko dzērienu aprites likumā tika pamatoti ar gadījumiem, kad “vedot bērnu uz skolu un no rīta ieejot veikalā, pirmais, ko redz priekšā, ir cilvēki, kas pērk 2 litrīgos alus” un, ka deputāts esot “vasarā bijis Vācijas supermārketā, kur lielākais redzētais alus pudeles tilpums esot bijis 1 litra stikla pudele”.

Personīgo piemēru izmantošana argumentācijā pati par sevi nav nosodāma, taču gala lēmuma balstīšana subjektīvā pieredzē liedz pilnvērtīgi un objektīvi izvērtēt likumprojekta ietekmi. Pastāv risks, ka argumentācija notiek šauru interešu labā, lai censtos panākt jaunu normu pieņemšanu, izvairoties no alternatīvu pierādījumu veidu izmantošanas, kas atklātu pretējus argumentus, pauž pētnieki.

“Delna” un “Providus” veic Saeimas monitoringu projekta „Valsts sagrābšanas pazīmju analīze: Latvijas gadījums” ietvaros, sekojot likumdošanas iniciatīvām un amatpersonu iecelšanas procesam Saeimā. Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+