×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Deputātu vidū nav kopējas nostājas, kā rīkoties ar dziesmu svētku ielūgumiem

foto - Letafoto - Leta

Saeimas deputātiem nav kopējas nostājas, kā rīkoties ar piešķirtajiem ielūgumiem uz gaidāmajiem XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot Saeimas deputātus.

Kultūras ministrija (KM) pirmdien paskaidroja, ka pēc plašas diskusijas, kā piešķirt ielūgumus uz dziesmu un deju svētkiem Saiemas un Eiropas Parlamenta deputātiem, par piemērotāko Dziesmu un deju svētu padome atzina priekšlikumu piešķirt katram deputātam ielūgumu divām personām, pretī aicinot ziedot daudzbērnu ģimenēm biļešu iegādei.

“Saskaņas centra” (SC) deputāti nolēmuši paši samaksāt par biļetēm uz dziesmu un deju svētku noslēguma koncertiem, kaut arī Saeimas deputātiem pienākas bezmaksas ielūgumi, aģentūru BNS informēja SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, uzsverot, ka deputātiem būtu nekorekti pieņemt dāvanā bezmaksas ielūgumus.

Jau ielūgumu rezervēšana valsts amatpersonām ir ļoti liela priekšrocība – deputātiem tādējādi nevajadzēja pagājušajā sestdienā stāvēt garās rindās pēc biļetēm. Bet tāpēc valsts amatpersonām, kuras izmanto šo atvieglojumu, kā minimums, ir jāsamaksā par koncertu apmeklējumu no savas kabatas, uzskata SC frakcijas vadītājs, piebilstot, ka SC deputāti ir izvēlējušies biļetes pirkt.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis aģentūrai BNS sacīja, ka tiem deputātiem, kuri izvēlēsies pieņemt īpaši viņiem paredzētos ielūgumus, vajadzētu ziedot līdzekļus maznodrošināto atbalstam. “Šāds teksts kā reizi ir uzrakstīts uz ielūgumiem,” viņš norādīja.

Vēlāk pirmdienas vakarā viņš pavēstīja, ka NA deputāti, kuri nolems pieteikties ielūgumiem, katrs par to maksās simts latu.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai BNS teica – lai gan frakcijā šis jautājums nav apspriests, viņš ielūgumus uz svētku koncertiem un lieluzvedumiem neizmantos. “Es savas rokas tiem nelikšu klāt,” sacīja Brigmanis un piebilda, ka viņam nav pieņemama nedz ap dziesmu svētku biļetēm saceltā ažiotāža, nedz priekšrocības, kādas atšķirībā no pārējās sabiedrības daļas pienākas parlamentāriešiem.

Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne aģentūrai BNS pavēstīja, ka uz Saeimas deputātiem piedāvātajiem ielūgumiem iepriekš vajadzēja pieteikties, bet lielākā daļa “Vienotības” deputātu to nav darījuši un neplāno darīt. Savukārt tie nedaudzie, kuri bija pieteikušies, no ielūgumiem atteiksies, jo tāds ir frakcijas kopīgais lēmums.

Čigāne norādīja, ka Kultūras ministrijas piedāvātā iespēja deputātiem saņemt bezmaksas ielūgumus nav adekvāta un pieņemama apstākļos, ka sestdienas rītā iedzīvotāji stāvēja rindās, sala un galu galā netika pie biļetēm. “Katrs deputāts, kurš vēlēsies apmeklēt pasākumu, radīs veidu, kā iegādāties biļetes,” aģentūrai BNS atzina Čigāne.

Reformu partijas (RP) deputāti nolēmuši bez maksas šos ielūgumus nepieņemt. Daļa deputātu jau ir paspējuši nopirkt biļetes internetā, citi paši piedalīšoties, piemēram, Juris Viļums dziedās korī no Rēzeknes, savukārt Gunārs Igaunis apmeklēs svētkus kā divu skaņdarbu – deju pavadījumu – autors, aģentūru BNS informēja RP preses pārstāvis Kaspars Odiņš.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka pirmajā biļešu tirdzniecības dienā sestdien līdz pulksten 20 uz Dziesmu un deju svētkiem bija izpirkti 44 tūkstoši biļešu un telefoniski rezervēti 6100 biļešu, kopā veidojot 86% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskā tirdzniecībā, aģentūru BNS informēja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva. Publiskā tirdzniecībā sestdien, 6.aprīlī, tika nodoti 58 tūkstoši biļešu.

Iedzīvotāju interese un pieprasījums pēc svētku noslēguma koncertu biļetēm bija ļoti augsta. Tomēr, līdzīgi kā iepriekšējo dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības gadījumā, arī šoreiz jau īsi pēc biļešu tirdzniecības sākšanas internetā parādījās spekulantu sludinājumi, kuros piedāvāja biļetes nopirkt ar uzcenojumu.

Dziesmu un deju svētku rīkotāji aicina iedzīvotājus neiegādāties biļetes uz dziesmu un deju svētku pasākumiem ārpus oficiālā biļešu izplatītāja “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietām, jo tādējādi pastāv varbūtība iegādāties viltotas biļetes.

Svētku rīkotāji aicina informēt par visiem aizdomīgajiem un negodīgajiem darījumiem ar svētku biļetēm.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+