×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Deputātus nedrīkst aizvainot

klementjevs_leta

Opozīcijas deputāta Andreja Klementjeva (“SC”) kritika par Darba likuma grozījumiem, kas liedz darba devējiem no saviem darbiniekiem nepamatoti prasīt svešvalodas zināšanas, nokaitinājusi Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru.

 

Saeima vakar līdz 17. aprīlim pagarināja priekšlikumu iesniegšanas termiņu grozījumiem Darba likumā, kas cita starpā paredz aizliegt darba devējam nepamatoti pieprasīt no darbiniekiem konkrētas svešvalodas prasmi. Tieslietu ministrijai (TM) esot nepieciešams laiks, lai tās noformulētu korektāk.

Ne mazāk karstas debates izvērsās Saeimas plenārsēdē. Deputāts Andrejs Klementjevs likumprojektu par nepamatotu svešvalodu prasīšanu nosauca par “sliktu joku” un aicināja tā autorus atsaukt savus priekšlikumus. “Pirmo reizi vēsturē es redzu likumprojektu, kur atbildīgais ministrs, tieslietu ministrs, atsauca vai lūdza izslēgt no likumprojekta visus priekšlikumus. Ministrs saprot, ka viņš ir tik absurds, tik nekorekts, tik muļķīgs, ka viņu labāk izmest miskastē,” no tribīnes teica Klementjevs. Viņš arī sprieda, ka TM parlamentārais sekretārs Jānis Bordāns uz komisijas sēdi nav ieradies, jo pats kaunas par šiem priekšlikumiem.

“Es, protams, neesmu Saeimas deputāts, tāpēc nedrīkstu runāt citu vietā un melot atšķirībā no Klementjeva kunga,” uz deputāta teikto no Saeimas tribīnes asi reaģēja TM parlamentārais sekretārs J. Bordāns, izraisot troksni un iebildumus plenārsēžu zālē. Runas turpinājumā ierēdnis atvainojās par savu vārdu izvēli un paskaidroja, ka Sociālo lietu komisijas sēdē neesot piedalījies nevis tādēļ, ka viņam būtu kauns, bet tādēļ, ka tajā laikā viņam bija jāapmeklē cita Saeimas komisijas sēde. Turklāt ministrija neesot atteikusies no saviem priekšlikumiem, bet tikai atsaukusi tos, lai precizētu redakciju.

“Parlamentārais sekretārs drīkst paust tikai ministrijas viedokli, nevis iesaistīties debatēs ar deputātiem un kur nu vēl izteikt apvainojumus,” J. Bordāna uzstāšanos komentēja A. Klementjevs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+