Latvijā
Politika

Deputātus sodi nebaida 16


Jānis Urbanovičs
Jānis Urbanovičs
Foto – LETA

Saeimas pavasara sesijā un sesiju pārtraukumā administratīvi sodīts ducis deputātu, un visvairāk no viņiem ar transportlīdzekli pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu. Visi 12 parlamentārieši sodus saņēmuši, jo bija pārkāpuši satiksmes noteikumus.

Jānis Urbanovičs (“S”) sodīts divreiz. Pirmajā reizē sods piemērots par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu par 31 līdz 40 km/h apdzīvotas vietas sākumā vai dzīvojamajā zonā. Otrreiz parlamentārietis sodīts gan par ātruma pārsniegšanu par 21 līdz 30 km/h, kā arī par apzīmējuma līnijas šķērsošanu no nepārtrauktās līnijas puses, veicot apdzīšanu. Urbanovičs pēdējo 15 gadu laikā ātruma pārkāpšanā pieķerts septiņas reizes.

Intam Dālderim (“Par”/”V”) un Imantam Parādniekam (NA) piemērots sods par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu par 31 līdz 40 km/h. Rihards Kols (NA) sodīts par ātruma pārsniegšanu par 21 līdz 30 km/h, ja tas veikts apdzīvotas vietas sākumā vai dzīvojamajā zonā. Valteram Dambem (ZZS) piemērots sods par ātruma pārsniegšanu par 11 līdz 20 km/h, ja tas veikts apdzīvotas vietas sākumā vai dzīvojamajā zonā. Jānis Klaužs (ZZS) un Rihards Eigims (LZS, vēl esot Saeimas deputāta statusā) sodīti par ātruma pārsniegšanu par 21 līdz 30 km/h. Jānis Ādamsons (“S”) sodīts par aizlieguma ceļa zīmju prasību pārkāpšanu. Romāns Mežeckis (“NSL”) sodīts par ceļa nedošanu pie gājēju pārejas vai pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu apzīmētas pieturas. Vēl par CSN pārkāpumiem sodīti deputāti Arvīds Platpers (“NSL”), Ilze Viņķele (“Par”) un Lolita Čigāne (“Par”/”V”).

LA.lv