Praktiski
Mājas

Derīgi padomi: krāsa nepil, skrūves neatskrūvējas0

Foto – Shutterstock

Ja nav zeņķurbja

Kā iezeņķēt vietu ieapaļai skrūves galviņai, ja nav zeņķ­urbja? Skrūvi iestiprina urbjmašīnas patronā otrādi un ar tās galviņu izveido nepieciešamo padziļinājumu. Apgriezieniem nevajag būt pārāk lieliem, lai koksne nepārogļotos.

Palīdzēs nagu laka

Reizēm mēbeļu furnitūras skrūves – visbiežāk rokturu – ekspluatācijas laikā mēdz atskrūvēties. Skrūves galam uzpilina pilienu nagu lakas un cieši pieskrūvē. Laka izžūs un neļaus skrūvei vairs atskrūvēties.

Dokumentu skavotājs un vads

Elektroinstalācijas vada izolāciju viskorektāk noņemt, protams, ar speciāli šim mērķim radītām knaiblēm. Taču, ja tādu nav, var izlīdzēties ar dokumentu skavotāju. No ierīces izņem skavas, iespiež vēlamo vada garumu, no kura jānoņem izolācija, un spēcīgi pavelk aiz vada. Izolācija paliks iespiesta ierīcē. Ja izolācijai ir vairākas kārtas, šis paņēmiens nederēs. Ārējo izolāciju var ērti pārgriezt ar pašizgatavotu ierīci, ko var izveidot no zīmuļu asināmā asmens un veļas knaģa. Knaģim pieskrūvē asmeni tā, lai, iespiežot knaģī vadu, tiktu pārgriezta tikai vada ārējā izolācija. Viens knaģa apgrieziens, un darbs paveikts.

Ērti piestiprināt

Piestiprinot pie sienas piekaramu plauktiņu vai kādu ierīci ar vairākām stiprinājuma vietām, vislielākā problēma ir vajadzīgajā vietā sienā precīzi ieskrūvēt stiprinājumus. To paveikt būs daudz vieglāk, ja vispirms pret stiprinājuma vietām pieliek gabalu krāsotāju līmlentes un to vietas atzīmē uz lentes. Līmlenti pielīmē pie sienas un atzīmētajās vietās ieskrūvē stiprinājumus. Atliek noplēst līmlenti un piestiprināmo priekšmetu novietot vietā.

 

Piles līdz grīdai netiks

Krāsojot bieži vien krāsas piles notek pa bundžas malām un sagādā ne mazumu problēmu. Ja bundžas apakšā ar karsto līmi pielīmē plastmasas vai papīra vienreizlietojamo šķīvīti, piles raizes vairs nesagādās. Turklāt bundža kļūs stabilāka. Ja šķīvītis platāks, uz tā vietas pietiks arī otai.

LA.lv