Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Derīgie naktsputni – vai arī Latvijā tādi ir? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Izraēlā piesaista pūces, lai iznīcinātu grauzējus vīnogu plantācijās. Vai arī Latvijā ir putni, kas varētu palīdzēt? Varbūt speciālisti var ieteikt citu metodi, izņemot ķīmiskos līdzekļus, cīņā ar pelēm un citiem grauzējiem? ANITA KULDĪGAS NOVADĀ

– Doma par pūčveidīgo putnu piesaistīšanu ir atbalstāma, pat interesanta, tomēr no ekoloģiskā aspekta – kļūdaina. Neviens plēsējs nekad pilnībā neiznīcina savus barības resursus, šajā gadījumā, piemēram, peļu, žurku populāciju. Tas nozīmē, ka pastāvīga plēsējputnu klātbūtne dārzā ierobežos potenciālo kaitēkļu postījumus, bet nenovērsīs tos pilnībā, – atzīst pūču pētnieks Andris Avotiņš.

Pūces ir dobumperētāji, un tās var piesaistīt kādai teritorijai, izvietojot būrus. Tiesa, ja mežmalā ir daudz vecu, dobumainu koku, pūces labprātāk ligzdo dobumos, nevis būros. Naktsputniem medību teritorija ir diezgan liela, un tie ēd visu tajā pieejamo – vardes, grauzējus, kurmjus, mazos putnus. No visām pūču sugām izteiktākā sīko zīdītāju speciāliste ir ausainā pūce (tā medī lielākoties grauzējus), bet nav dobumperētāja un ļoti reti izmanto cilvēku veidotās ligzdošanas vietas.

Ornitologs noteikti neiesaka pret grauzējiem izlikt indes, jo tās ir lēnas iedarbības. Grauzēji, kuri saindējušies ar tām, kļūst bīstami arī tuvējā apkārtnē lidojošiem vai skrienošiem plēsējiem. Saķerot šādu laupījumu, tālāk tiek indēts plēsoņa. Lai pievilinātu un izķertu grauzējus, labāk izmantot slazdus, izliekot tajos ēsmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Katrs mazais kukainītis ir derīgs ,tikai viņu nedrīkst savairoties par daudz ,tad rodas visādas problēmas.Taču daba jau pati visu regulē ,ja kādu gadu kādi par daudz ,nākošajā daba pati samazina ,ja tik cilvēks nerada kādus nedabiskus apstākļus un neizjauc dabiskos procesus. Tās pašas mežacūkas ,saradās par daudz un tāpēc tas mēris uzradās , kad lielākā daļa izmirs un pāris veselejām vairs nebūs iespējas satikties ar slimajām ,mēris beigsies, Slimās izmirs un vis. Pāris palikušās pamazām atjaunos populāciju un vis atkal ies nākošo ciklu

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+