×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Lembergs zem auļojošu zirgu pakaviem (13)

Ventspils papīra naudas zīme - Venti. Foto - LETAVentspils papīra naudas zīme - Venti. Foto - LETA

Pirms pašvaldību vēlēšanām publikas piesaistīšanā lielākā rezonanse ir Ģirta Valda Kristovska mājās pārnākšanai Ventspilī, kur bijušais ministrs sacentīsies ar Aivaru Lembergu par pilsētas galvas amatu.

Citviet cīņā par mēra zelta ķēdi un zupaskausu esošā municipālā vara panākumus atkārtos kā vieglā dejas solī pa miesta diskotēku, Ventas pilsētā gaidāms psiholoģiskais trilleris ar sīvu pretimstāvēšanu un asiem pavērsieniem. Diemžēl nav jākonsultējas pat ne ar pieciem bijušajiem Augstākās tiesas tiesnešiem vai vienu pieredzējušu futbola arbitru, lai prognozētu, cik ļoti bēdīgi un sāpīgi Lemberga kungam var beigties mačošanās – ar Kristovska solīto “režīma demontāžu”.

Raugi, par tā saukto oligarhu dēvētais neliela auguma hūtes vīrs tik ilgstoši bijis par galveno cilvēku, ka šķiet jau tūkstoš gadu vecs! Tik traki nav. Aivars ir kādu strēķi jaunāks, un pret mūžību 28 valdīšanas gadi ir sekundes. Tomēr mūsdienu sabiedrībai, kur ar vecāku cilvēku godāšanu ir problēmas, Lembergpapus liekas kas muzejisks un arhivējams no aizvēstures.

Ventspilnieks ir neskaitāmos politiskos pasūtījumos represētais, piedzīvojis eksekūcijas no miljardiera Sorosa puses, un izvirzītas smagas apsūdzības, kur, pēc Lemberga domām, viņš netaisnīgi un bez vainas vajāts, bet kā par skādi tiesa var būt citos ieskatos, sverot pierādījumu smagumu. Un sprieduma nolasīšana laikam gan nav aiz kalniem. Tāpēc oponenti piedziedās pilsētniekiem pilnas ausis, ka nevajag izvēlēties sūnu vecīti sinepju krāsas biksās, ka pilsētai būs apgrūtinājumi un zustin zudusi reputācija, ja kungu ieliks tuptūzī, – kas tad vadīs Ventspili un vai kopības sajūta ar vēlētājiem nebūs pārāk grūti panākama. Ak vai, Aivaru nodarvos par retrogrādu! Tas pat iecietīgiem bijušajiem piekritējiem liks svērties apcerīgās pārdomās, vai kaut aiz humāniem apsvērumiem sirmgalvim ar dzīves rudenī uzgūlušiem gadiem nav jādod atvilkt elpu? Kālab viņam gadīties neiežēlināmā, spēka lietošanā nepārspējamā Kristovska ceļā, kur trauc auļojoši, nevaldāmi, ar adrenalīnu uzkurināti zirgi?

Latviešiem tuvākā laikā vēl netiks aiztaupītas Aivara Lemberga videouzstāšanās, kas tradicionāli ieturētas mazliet teatrālā manierē un caurvītas ar mutuļojošu fantāziju par visu, ko pilsētas galvam uzticējusi šalkojošā Baltijas jūra. Ventspilnieks arvien rosījies kā insaiders arī valsts mēroga politikā, bet taisni pašlaik nereti izpelnījies citu pašvaldību kolēģu dusmas, ka lauvas tiesu līdzekļu aizvilcis uz savu komūnu. Līdz ar to agrāk glums un grūti satverams aiz apkakles kā Puzes ezera vēdzele, vecumdienās Lemberga kungs kļuvis ievainojamāks un vieglāk apšaudāms mērķis.

Helmūts Kols nebija neko darījis pāri vācu tautai. Otrādi – pabarojis ar desiņām un sinepēm, bet iemīļotā kanclera 16 valdīšanas gadi vēlētājiem lika izlemt, ka herr Kols par ilgu aizsēdējies. Pienācis gulētiešanas laiks. Aivaronkulis arī izslavēts labdaris, bet tieši tāpat apdraudēts, ka pārakmeņojies pie varas. Sak, lai nāk vietā cits, jauneklīgāks, ar vīrestības spēku, kas mainītu iekonservēto estētiku un sistēmu.

Iztēlojieties priekšvēlēšanu ainavu kā koncertdarbību. Lūk, Kristovskis anonsē muzicēšanu, jauno talantu sarakstu kā unikālu, fantastisku koncertzāli, kuru gribēs apmeklēt sajūsmināti klausītāji, saucot – o, cik lieliska vieta! Turpretī Lemberga izdalītās biļetes uz veco nomelnējušo izrāžu namu, kur spēlē viens cilvēks orķestris kā sitamo instrumentu virtozaurs, pijolnieks un pūtējs, neņems pat par velti, aizbildinoties – ai, tas no jau nospēlētām platēm, vairs nav mākslinieciski augstā un laikmetīgā līmenī.

Jautājums ir hamletisks. Būt vai nebūt? “Latvijai un Ventspilij” nav par vēlu koncentrēties labā, heroizētā, bet laika skrejā apdilušā talismana atpestīšanai no saraksta 1. numura sakām. Pasargāt paveco vīru no uzbrūkošā Ģirta un no liekas nervozitātes. Partijā ir krietni līdzstrādnieki, kam bruģēt ceļu uz karjeru, spēkojoties par mēra vietu. Āre, dakteris Daudze – kas viņam kait kā mantiniekam? Dana Reizniece-Ozola – cepumiņš balsotājiem. Bet arī tad pirmsvēlēšanu derību cienītājiem stipri jāuzmanās, pirms paspēlēt grūti krātos ventus.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kristovskis “trauc auļojoši, nevaldāmi, ar adrenalīnu uzkurināti zirg” ?! Jāsmējās. Kristovskis mēģina ielavīties Ventspilī Meroni apmaksātā Trojas zirgā – tā būtu precīzāk. Bet Ventspils pārāk maza pilsēta, te visi viens otru pazīst un par Kristovski šo to zin un atminās un Meroni mahinācijas te ir zināmas.
  Mums šeit Kristovskis nav nekāda autoritāte, caurkritis politiķis mēģina dzimtajās mājās salāpīt savas brūces. Bet Ventspils dome nav kūrorts, kur atpūsties, tur ir jāstrādā, Valdiņ. Tas, ko Ventspilī redz, tas viss radās no smaga darba, nevis tukšām pļāpām! Mēs zinām kā tas ir, jo mēs te dzīvojam un strādājam. Un kaut kāds zirgu jātnieks varēs ar savu zirgu jāt tiki tālāk, meklēt savu laimīgo zemi.

 2. putina drugam grūti laiki…aizveriet vonučku bankas un cauri būs.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =====

  Mediju ziņa (2010. gads): Šīs pašreizējās Latvijas valsts sabiedrības zināmā daļā savulaik populārajam “banānpolitiķim” Joahimam Zīgeristam latvieši bija lieliski izmēģinājumu trusīši – apbrīnojami vientiesīgu “vēlētāju” elektorāts, kas ir tik pat vienkārši, cik lēti apčakarējams. Kad Zīgeristam šāda izklaide kļuva garlaicīga, viņš no Latvijas aizdevās uz savu etnisko “fāterlandi”, bet – pa lēto apčakarējamais, ar neticami “īsu” atmiņu apskādētais, uz polittehnologu pasviestajiem “plikajiem āķiem” uzķerties un jau kuro reizi “vecajam grābeklim uzkāpt” joprojām gatavais šīs valsts “apzinīgo vēlētāju” elektorāts gan nekur nav pazudis…
  —–
  .
  Vecā Grābekļa ‘hīts’.
  ( Iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Ņirdz ATKAL Vecais Grābeklis:
  “Tas, kurš man vienreiz uzkāpis ~
  Kaut ‘smagi bietē norāvies’,
  Kā muļķis vēlreiz meklēt skries!…”

  Kad aizmirsts iepriekšējais puns ~
  Kā plika kaula alkstošs suns,
  Sāk grābekļkāpējs ošņāties,
  Kur ATKAL ‘bietē atrauties’:
  Ar ZOMBĒJUMU saskaņā ~
  Skries “patrEJota apziņā”,
  ‘Ņemt “urnu talkā” dalību’,
  Par “svaigu” pases zīmogu.
  (Pa ceļam – badīgs “ēsmu” rīs,
  Ko ‘SILES biedri’ pasviedīs,
  Uz plikiem āķiem uzspraustu ~
  Tas “nospēlē uz publiku”…)
  .
  Jo – ATKAL šim ir ‘ieborēts’:
  “”valsts” ‘rullēs’, ja būs “novēlēts”,
  Par “mazāko no ļaunumiem” ~
  Tiks “pareizie” pie mandātiem!
  (JEBKURA “izvēle” MUMS der,
  Jo – tikai MUĻĶIS VELTI CER,
  Ka “vēlēšanu” FARSS, jebkāds,
  Var “izšķirt, kāds būs rezultāts”…)
  TAD Muļķu Zeme ATKAL “plauks”!!!…”
  (Bet “vaukšķis” – “ilgtspējīgi” kauks,
  Ka – ATKAL “uzkāpts grābeklim”,
  Un puns – vēl lielāks, kā līdz šim…)

  Lūr Vecais Grābeklis uz tiem,
  Kam patīk (?!) palikt VIENTIEŠIEM,
  (Dēļ aumež ĪSĀS atmiņas):
  “Ko – ATKAL ‘blieziens’ kārojas?…”
  .
  “Jauns” Grābeklis? Bet – vecs šim ‘hīts’:
  “Par maz (VĒL!?…) jūties ‘apdauzīts’?
  Kāp VĒLREIZ virsū, ‘nerausties’ ~
  Prieks MUĻĶIM pierē “piešauties”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 07.2006. / (…) 03.2017. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)
  .
  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Lai ventiši sagatavo pēc tautu tradīcijām pieņemtās ķermeņa daļas kur kost un “laiž citus pie šprices” !
  Latvijai raksturīgais “deputātu kvotu” budžets to vien tik gaida… 🙂

 5. Kādēļ nelaist citus? Eiropas naudu caur budžetu dabūt būs grūtāk, pārdalāmais valsts budžets paliks lielāks, pilsētā nekāds ražošanas uzrāviens arī nebūs – kādēļ godīgi nezaudēt?

 6. Kas šis par hūti,- pēc ģērbšanās stila prasts švīts…

 7. Ja būtu labs kandidāts, varētu padomāt par pēctecību. Bet ne taču Kristovskis… Nevajag jau vēlētājus par galīgiem muļķiem uzskatīt!

 8. Lasot šādu neveiklu, glumu penterējumu, gribot, negribot simpātijas nosveras Lemberga pusē3.

  • Tieši otrādi,pēc šī feinā raksta rodas cerība tikt no lielā izzadzēja vaļā un taisnīgākas ES un budžeta naudas dalīšanas visām pašvaldībām.Cik var zagt?Nu nedzīvos šis mūžīgi ,pat ne gs.Tāda rāvīguma slimība.Paldies par rakstu un veiksmi Kristovskim un Co.Ventspils sanāk tāda ZKoreja bez vadoņa maiņas.Cik kolosāli elpotos Latvijā bez krāsainā klauna un nekauņas!

   • šausmas kvadrātā Atbildēt

    kā nu bez universālā Kristovska !

    • Nu brokastis Jums apēda, ka tik slikts viedoklis. Jūs vismaz pazīstat šo cilvēku, esat ar viņu runājis… vai esat tikai propogandas upuris

     • runājis, runājis, runājis... .

      es sen pasauli uztveru ar acīm !
      Nekur neesmu pamanījis viņa aicinājumu tautai iet ielās !

 9. Nabaga Huutinsh satrakojies, shitais buus jautrs cirks!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+