×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Dermatologi veiks bezmaksas ādas veselības pārbaudi starptautisko operāciju veterāniem

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Brāļu kapos notiek svinīgs lāpu skrējiena "Apkārt Latvijai" atklāšanas pasākums, kura laikā ar 1992.gada skrējiena lāpu no Mūžīgās uguns tiek aizdegtas skrējiena Rīga - Salacgrīva lāpas.

Šā gada 25.oktobrī Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Medicīnas nodrošinājuma centrā 60 starptautisko operāciju veterānu varēs bez maksas pārbaudīt ādas veselības stāvokli pie Latvijas dermatologiem.

Dr. Raimonds Karls un Dr.Kristīne Zabludovska no sabiedriskās organizācijas „Dermatologi pret ādas vēzi” piedāvās bezmaksas pārbaudes karavīriem, kuri savus dienesta pienākumus ir veikuši starptautiskajās operācijās un tādējādi ir bijuši pakļauti pastiprinātai saules iedarbībai.

„Afganistāna, kur dienējis liels skaits mūsu karavīru, atrodas kalnainā apvidū, kur dabīgi ir augsts UV starojums. Mūsu karavīriem, kam ir gaiša āda, tas ir nopietns pārbaudījums ne vien profesionālā, bet arī ādas veselības ziņā,” uzsver Dr.Karls. „Vēl viens aspekts, kas pamudināja mani uzsākt šo akciju – laikā, kad cilvēks ir aizņemts militārā dienestā, viņš mazāk uzmanības var veltīt tādiem it kā maznozīmīgiem jautājumiem kā, piemēram, ādas veselība.”

Dermatologi katram apmeklētājam pārbaudes laikā veiks ādas veidojumu dermatoskopisko izmeklēšanu un sniegs rekomendācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+