×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Desmit interesanti fakti par Zviedrijas karaļnamu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

King of Sweden Carl XVI Gustaf and Queen Silvia attend the Nobel Prize award ceremonies for Medicine, Physics, Chemistry, Literature and Economic Sciences at the Stockholm Concert Hall on December 10, 2013. AFP PHOTO / JONATHAN NACKSTRAND

* Kārlis Gustavs uzauga bez tēva – prinča Gustava Ādolfa, Vesterbotenas hercoga, kurš 1947. gadā gāja bojā aviokatastrofā Kopenhāgenas lidostā, kad Kārlim Gustavam bija tikai deviņi mēneši.

* Pēc vidusskolas absolvēšanas Kārlis Gustavs divarpus gadus dienēja Zviedrijas armijā. Viņš Upsalas un Stokholmas universitātēs pabeidzis vēstures socioloģijas, politikas zinātnes, nodokļu tiesību un ekonomikas studijas.

* Par Zviedrijas karali viņš kļuva 1973. gadā, kad nomira viņa vectēvs karalis Gustavs VI Ādolfs. Par savu moto viņš izvēlējās devīzi “Par Zviedriju – līdzi laikiem”.

* Ar savu sievu Silviju Zommerlatu, kuras tēvs bija vācietis, bet māte – brazīliete, Kārlis Gustavs iepazinās Minhenes olimpiādes laikā 1972. gadā, kur viņa strādāja par tulci. Kāzas notika 1976. gada 19. jūnijā Stokholmas katedrālē.

* Ja Kārlis Gustavs būtu apprecējies ar Silviju sava vectēva karaļa Gustava VI Ādolfa valdīšanas laikā, viņš būtu zaudējis savas tiesības uz Zviedrijas troni. Vectēvs uzskatīja, ka monarhiem jāprecas tikai ar monarhiem.

* Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas ģimenē ir piedzimuši trīs bērni – kroņprincese Viktorija, princis Kārlis Filips un princese Madelēna.

* Karalis ir goda priekšsēdētājs Pasaules skautu fondā un bieži piedalās skautu aktivitātēs Zviedrijā un ārzemēs.

* Zviedrijas karalim Kārlim XVI Gustavam, līdzīgi kā citiem karaliskās ģimenes locekļiem, ir kaislīga interese par automobiļiem. Viņam pieder vairāki “Porsche 911s” modeļi, kuri karalim esot paši mīļākie. Pirmās fotogrāfijas ar nākamo sievu Silviju tika uzņemtas, sēžot viņa “Porsche 911s”.

* Karaliene Silvija ir profesionāla tulce un pārvalda sešas valodas – dzimtās: vācu un portugāļu, kā arī zviedru, franču, spāņu un angļu valodu. Viņa arī labi pārzina zīmju valodu, kas tiek izmantota saziņā ar Zviedrijas nedzirdīgajiem.

* Karalis aktīvi interesējas par vides un dabas jautājumiem, bet karaliene uzmanību velta dažādām sociālām aktivitātēm un labdarībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+