×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Desmit kaitēkļi, kas visniknāk uzbruka līdz 27. maijam

Foto - VAADFoto - VAAD

1. Maijvaboļu masveida izlidošana konstatēta Iecavas, Bauskas, Saulkrastu, Siguldas, Limbažu, Gulbenes, Balvu un Madonas apkārtnē. Arī Latgalē, Kurzemē un Latvijas centrālajā daļā maijvaboles ir sastopamas, taču to aktivitāte ir ievērojami mazāka nekā iepriekšējos gados. 


 

2. Krustziežu spīduļi konstatēti lielākajā daļā no VAAD novērotajiem ziemas rapša sējumiem. Laukos, kur vēl nav sākusies rapša ziedēšana, joprojām pastāv spīduļu postīguma risks.

3. Ābeļu kraupis. Lietainie laika apstākļi ir veicinājuši arvien jaunu ābeļu kraupja sporu izlidošanu. Dārzos, kur pērnās inficētās lapas vēl nav sadalījušās, lietainos laika apstākļos joprojām pastāv augsts inficēšanās risks. Ja pirmie fungicīdu smidzinājumi jau veikti, jālemj par nākamo smidzinājumu nepieciešamību, ņemot vērā iepriekš lietotā fungicīda iedarbības laiku.

4. Spradži konstatēti apmēram pusē no novērotajiem vasaras miežu sējumiem, vairākumā vasaras kviešu un vasaras rapša sējumu. Lietaini laika apstākļi piebremzēs spradžu aktivitāti, taču, atgriežoties siltiem un saulainiem laika apstākļiem, tie atkal aktivizēsies.

5. Plūmju augļu tinējs. Vienā plūmju dārzā Kuldīgas novadā ir konstatēta plūmju augļu tinēja izlidošana no ziemošanas vietām. Tuvākajās dienās sagaidāma plūmju tinēja izlidošana arī citur Latvijā.

6. Kviešu lapu pelēkplankumainība. Mitrie laika apstākļi veicinājuši kviešu lapu pelēkplankumainības sastopamību. Aizpagājušajā nedēļā slimības pirmās pazīmes bija sastopamas vien atsevišķos laukos, bet pagājušajā nedēļā pelēkplankumainības izraisīti plankumiņi tika atrasti jau apmēram pusē no visiem apskatītajiem ziemas kviešu sējumiem un vienā tritikāles laukā.

7. Kviešu lapu dzeltenplankumainība. Vairākos ziemas kviešu un atsevišķos vasaras kviešu laukos atrastas pirmās kviešu lapu dzeltenplankumainības pazīmes.

8. Graudzāļu miltrasas sastopamība nav palielinājusies salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu, taču atsevišķos inficētajos rudzu sējumos konstatēta nozīmīga tās izplatība (ap 30%).

9. Tripši. Vairākos rudzu sējumos konstatēta tripšu savairošanās. Ziemas kviešu sējumos tie sastopami, taču nelielā daudzumā.

10. Baltā puve. Ziemas rapsis daudzviet sācis ziedēt, un šis ir laiks, kad jāizvērtē baltās puves infekcijas risks un jālemj par profilaktisku fungicīda smidzinājuma nepieciešamību.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+