Foto – VAAD

Desmit kaitēkļi, kurus visbiežāk manījām līdz 2. jūnijam 0

1. Plūmju augļu tinējs. Pirmie plūmju augļu tinēja tauriņi feromonu slazdos šogad konstatēti Kuldīgas novadā. Periodā no 20. līdz 26. maijam tie konstatēti arī dārzos Ventspils un Priekuļu novadā, pagājušonedēļ arī Iecavas un Daugavpils novadā.


Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

2. Spradži konstatēti visos pagājušonedēļ novērotajos vasaras rapša sējumos. Tā kā rapsim vairākumā lauku veidojas pirmie lapiņu pāri, spradži labvēlīgos apstākļos jo­projām var radīt nozīmīgu bojājumu risku.

3. Ābeļu un bumbieru kraupis. Dārzos, kur pērnās inficētās lapas vēl nav sadalījušās, lietainos laika apstākļos joprojām pastāv augsts inficēšanās risks. Neaizsargātajos stādījumos drīzumā varētu parādīties pirmās kraupja pazīmes uz augļu koku lapām.

CITI ŠOBRĪD LASA

4. Kviešu lapu pelēkplankumainība. Lai gan salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu slimības sastopamība nedaudz samazinājusies uz graudaugu straujas attīstības rēķina, inficētajos laukos paaugstināta mitruma un lietus ietekmē var notikt tās izplatīšanās no apakšējām uz augšējām lapām.

5. Kviešu lapu dzeltenplankumainība. Vairākos ziemas kviešu un atsevišķos vasaras kviešu laukos atrastas kviešu lapu dzeltenplankumainības pazīmes. Vairākumā gadījumu ar nelielu izplatību, taču dažos sējumos konstatēta nozīmīga šīs slimības izplatība. Lemjot par ierobežošanas pasākumu nepieciešamību, jāizvērtē situācija katrā laukā. Šobrīd jāpadomā par graudaugu karoglapas aizsardzību pret lapu plankumainībām (pelēkplankumainība, dzeltenplankumainība u. c.).

6. Tripši sastopami visos novērotajos rudzu un apmēram trešdaļā ziemas kviešu sējumu. Izplatība atšķiras atkarībā no novērotā lauka.

7. Bumbieru lapu blusiņa. Novērotajos bumbieru dārzos pašlaik sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – olas, kāpuri un pieaugušās blusiņas. Tas nozīmē, ka veidojas vai ir jau izšķīlusies nākamā šī kaitēkļa paaudze.

8. Ābeļu ziedu smecernieks. Ābeles ir noziedējušas, un tieši šobrīd ir pamanāmi nobrūnējuši zied­aizmetņi – tajos atrodami bojājumu vaininieki smecernieku kāpuriņi. Bieži vien smecernieki padara labu darbu – normē ražu, taču var arī sabojāt lielāko daļu ziedu un tad jau kļūst par īstiem kaitēkļiem.

9. Aveņu ziedu smecernieks. Vairākos aveņu un zemeņu stādījumos sastopami pieaugušie aveņu ziedu smecernieki.

10. Ābolu tinējs. Vairākos ābeļu stādījumos izliktajos feromonu slazdos pagājušajā nedēļā ielidojuši pirmie ābolu tinēja tauriņi.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.