×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Desmit modernie “dievi”


snirsons2

Bieži uz jautājumu, kas ir Dievs, cilvēki – ticīgi vai ne tik ļoti – atbild vienā vārdā, proti, Dievs ir mīlestība. Taču vēsturē netrūkst piemēru, kad Dieva vārdu dažādas reliģiskās sektas un to priekšstāvji izmanto savu personisko mērķu īstenošanai. Šajā lappusē – par desmit personām, kuras, piedēvējot sev dievišķas spējas, pamanījušās iegūt sekotājus. Daži stāsti ir komiski, citi – traģisma pilni.


 

1. Mesija, kurš spēlē paslēpes

Mendels Šnīrsons bija samērā cienīts rabīns, kad savas dzīves nogalē nolēma kļūt par Jēzus mesiju. Kaut uz viņsauli “mesija” devās jau 1994. gadā, viņa sekotāji Šnīrsona nāvei netic un uzskata, ka, iespējams, viņš ir kaut kur paslēpies vai arī izlauzies no savu pīšļu urnas un turpina likt lietā dievišķās spējas.

 

2. Var būt gan Ļeņins, gan Jēzus Kristus

Kustības “Tautu templis” līderis Džims Džouns ir bēdīgi slavens ar to, ka 1978. gadā ASV pilsētā Gaienā pārliecināja savus 914 sekotājus izdarīt šaušalīgas masveida pašnāvības. Džounsa mācība apgalvoja, ka viņš ir gan Jēzus Kristus, gan Budas, gan Vladimira Ļeņina reinkarnācija…

 

3. Dievs – vegāns

Dziļi Sibīrijā joprojām dzīvo 1961. gadā dzimušais Sergejs Torops jeb, kā pats sevi dēvē, Visarions, kurš, apgalvojot, ka ir Jēzus Kristus reinkarnācija, ap sevi pulcējis vairāk nekā 4000 cilvēku no tuvējiem ciemiem. Visarions un viņa sekotāji ir vegāni, kas mudina cilvēkus atturēties no smēķēšanas un alkohola. Viņuprāt, pasaules gals ir neizbēgams.

 

4. Olumba nav miris, lai dzīvo Olumba

Nigērijā dibinātās reliģiskās kustības “Krusta un zvaigznes brālība” līderis Olumba Olumba Obu ne tikai sevi pasludinājis par dievu, bet dievišķu spēku piedēvējis arī savai ģimenei. Dēlu Roulendu viņš 2000. gadā kronēja par Jēzu Kristu, visu karaļu karali. Kaut sabiedrībā Obu nav redzēts jau desmit gadus un, domājams, ir miris, viņa sekotāji tā neuzskata un savam “dievam” sacerējuši slavinājuma dziesmu: “Olumba Obu ir karalis, lielais pestītājs un visu karaļu palīgs. Svētais pestītājs ir uz Zemes, starp cilvēkiem, kas še vēl uzkavējas.”

 

5. Svētais, pašam nezinot

Taisnības labad jāatzīst: Lielbritānijas princis Filips neapgalvo, ka ir apveltīts ar pārdabiskām spējām, viņš arī nav pasludinājis sevi par dievu. Bet par tādu viņu uzskata kāda Vanuatu salas reliģiskā kustība, kura britu princi pielūdz.

 

6. Politiskais dievs

Japānis Mitsu Matajoši ir 1997. gadā dibinātās politiskās partijas “Pasaules ekonomiskā kopiena” vadītājs. Viņa partijas programmu veido viens punkts, un tajā apgalvots, ka Matajoši ir dievs un tāpēc par viņu jābalso visiem japāņiem. Tāpat viņš saviem politiskajiem konkurentiem mīļā miera labad iesaka izdarīt pašnāvības. Vēlētājus gan viņam neizdodas pārliecināt.

 

7. Divi vienā

Austrālijā dibinātās reliģiskās kustības “Dievišķā patiesība” līderis Alans Džons Millers bija aktīvs Jehovas liecinieku vecākais, līdz viendien apjauta, ka viņā iemiesojies Jēzus Kristus. Vienlaikus viņš apgalvo, ka ir arī dievs.

 

8. Dievs, kas aizstāv poligāmiju

Pēdējā gadu desmitā Vorens Džefs bijis biežs viesis ASV tiesu namos un cietumu kamerās. Viņu apsūdz par poligāmiju un seksuāla rakstura uzbrukumiem mazgadīgām meitenēm, kurās viņš saredzējis savas līgavas. Savas sektas locekļiem viņš spējis izskalot smadzenes tiktāl, ka tie Džefu uzskata par dievu un ASV prezidentu.

 

9. Dievišķais tēvs

Melnādainais amerikāņu garīdznieks Džordžs Beikers, 1907. gadā pasludinājis sevi par dievu vai Dievišķo tēvu, izveidoja Starptautisko miera misijas kustību. Kaut arī bieži dēvēts par pirmo mūsdienu kultu līderi, Beikers tomēr darbojies uzteicami – viņš vērsās pret nabadzību un aizstāvēja rasu vienlīdzību.

 

10. Pašpasludinātais britu aizbildnis

Bijušais žurnālists un britu izlūkdienesta darbinieks Deivids Šeilers pēdējos piecpadsmit gadus pavadījis, ziedojot sevi, kā pats apgalvo, Lielbritānijas labā. 2007. gada 7. jūlijā viņš sevi pasludināja par svēto, kurš savu dievišķo varu izmanto Lielbritānijas pasargāšanai no teroraktiem. Šeilers savulaik tiesā iesūdzēja bijušo ASV prezidentu Džordžu Bušu, viņu vainojot 2001. gada 11. septembra teroraktu organizēšanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+