Desmit neuzvarētu spēļu sērija ir galā, Latvijas izlase sagrauj Andoru 0

Latvijas futbola izlase otrdien “Skonto” stadionā 2018.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas cikla noslēdzošajā mačā ar 4:0 (2:0) sagrāva Andoras valstsvienību, pārtraucot desmit neuzvarētu spēļu sēriju.

Notriektā tautumeita 6

Mājiniekiem divus vārtus guva Valērijs Šabala, bet pa reizei izcēlās Dāvis Ikaunieks un Igors Tarasovs, kurš guva savus pirmos vārtus valstvienības kreklā.
Latvijas izlasei pielijušajā “Skonto” stadiona laukumā brīžiem piederēja liels pārsvars, kas ļāva abu puslaiku sākuma daļās īsā laikā iesist pa diviem vārtiem, beigās gūstot drošu uzvaru.

Zīmīgi, ka iepriekšējo uzvaru Latvija arī izcīnīja pret Andoru, kad pērn septembrī viesos uzvarēja ar 1:0. Pēc tam sekoja deviņi zaudējumi, bet neveiksmju sērija tika pārtraukta sestdien viesos pret Fēru salām, nospēlējot neizšķirti 0:0.

Panākums ļāva Latvijas izlasei Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupas turnīru noslēgt pirmspēdējā – piektajā vietā, apsteidzot tieši Andoru.

Pēc pirmā puslaika Latvija bija vadībā ar 2:0, mājinieku rindās vārtus gūstot Dāvim Ikauniekam un Valērijam Šabalam. Savukārt otrajā puslaikā četru minūšu laikā Šabala un Tarasovs pārsvaru dubultoja.
Latvijas izlasei pielijušajā laukumā piederēja liels pārsvars, to pirmā puslaika sākuma daļā astoņu minūšu laikā pārvēršot divos gūtos vārtos, kā arī divas reizes izceļoties otrā puslaika ievada daļā.

Ikaunieks rezultātu atklāja cīņas 11.minūtē pēc Gļeba Kļuškina centrējuma no labās malas, precīzi sitot ar galvu no pretinieku soda laukuma vidus, esot veiklākais divu Andoras izlases aizsargu ielenkumā. Viņam tie bija trešie gūtie vārti izlases rindās, pārtraucot teju 500 minūtes ilgušo valstsvienības “sauso” sēriju savā laukumā.
Tikmēr astoņas minūtes vēlāk Šabala izmantoja pretinieku nesaprašanos, pēc Aleksandra Solovjova centrējuma no kreisās laukuma malas netraucēts ievirzot bumbu pretinieku vārtos.

Latvijas izlasei spēles pirmajā puslaikā piederēja pārsvars, lai arī reizi bīstami puslaika sākumā uzbruka arī pretinieki, kuriem gan pēc tam nekas “sakarīgs” vairāk neizdevās.
Tikmēr otrajā puslaikā Šabala spēles 59.minūtē bija īstajā vietā vārtu tuvumā pēc komandas biedru saspēles, pēdējo piespēli pirms sitiena no tuvas distances izdarot Kasparam Dumbram. Savukārt četras minūtes vēlāk Tarasovs pēc vēl viena Kļuškina centrējuma un rikošeta, izcēlās no tuvas distances, bumbai atlecot viņam pa sitienam.