×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Desmit no ES programmas “Kultūra” atbalstītajiem projektiem iesaistīti Latvijas pārstāvji

foto - Letafoto - Leta

Desmit no Eiropas Savienības (ES) programmas “Kultūra” atbalstītajiem projektiem veidos Latvijas kultūras organizācijas un institūcijas, aģentūrai BNS pavēstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa.

Uzvarējušos projektus publiskojusi Eiropas Komisijas (EK) Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra. ES programmas “Kultūra” projekti atbalstīti konkursos “Atbalsts Eiropas kultūras festivāliem”, “Daudzgadu sadarbības projekti” un “Sadarbības projekti”.

Aktivitātē “Atbalsts Eiropas kultūras festivāliem” Latvijas kultūras organizācija atbalstu saņēmusi pirmoreiz. No 235 iesniegtajiem projektiem atbalstīti 11, tostarp nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas biedrība “Skaņu mežs”, kuras projekta pieteikums saņēmis maksimālo punktu skaitu un atbalstu festivāla veidošanai šogad 50,1 tūkstoša eiro apmērā.

Savukārt konkursā “Daudzgadu sadarbības projekti” tika iesniegti 80 daudzgadu sadarbības projekti, no kuriem atbalstīti 14 projekti, tostarp trijos līdzdarbojas Latvijas kultūras organizācijas. Daudzgadu sadarbības projekti ilgst trīs līdz piecus gadus, un tajos piedalās vismaz sešu valstu organizācijas.

Latvijas Jaunā teātra institūts kā līdzorganizators piedalās Čehijas Mākslas un teātra institūta projektā “SharedSpace, Shared Space: Music, Weather, Politics”, kurš ieguvis 1,254 miljonu eiro EK finansējumu. Latvijas Radio koris kā līdzorganizators iesaistījies Nīderlandes kultūras organizācijas “Cappella Amsterdam” iesniegtajā projektā “Tenso 14|18 from poetry to music”, kurš no EK saņems 1,164 miljonus eiro. Starpnozaru mākslas grupa “SERDE” ir līdzorganizators Somijas kultūras organizācijas “HIAP” iesniegtajā projektā “Frontiers in Retreat”, kuram EK sniegs 1,115 miljonu eiro finansējumu.

Aktivitātē “Sadarbības projekti” tika iesniegti 476 sadarbības projekti no visām programmas dalībvalstīm, tostarp 12 projektos iesniedzēji vai partneri ir Latvijas kultūras institūcijas. Atbalstīti tika 114 projekti, no tiem seši ar Latvijas kultūras institūciju līdzdalību. Sadarbības projektu ilgums ir līdz diviem gadiem, un katrā no tiem piedalās vismaz trīs valstu organizācijas.

Atbalstīts ir Latvijas Jaunā teātra institūta iesniegtais projekts “Dance Moves Cities”, kura līdzorganizatori ir kultūras organizācijas no Itālijas un Polijas. EK finansējums projektam ir 140 tūkstoši eiro. Nodibinājums “Rīga 2014” kā līdzorganizators piedalās Nīderlandes Mākslas un kultūras institūta iesniegtajā projektā “October Children’s month”, kurš ieguvis 200 tūkstošu eiro EK finansējumu. Biedrība “Make Art” ir līdzorganizators Portugāles kultūras organizācijas “Ocubo Criativo Actividades Artisticas E Literarias” iesniegtajā projektā “SPECTRUM – Light Interaction in Public Spaces”, kurš no EK saņems 186 tūkstošu eiro finansējumu.

Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija kā līdzorganizators piedalās Rumānijas “Gabriela Tudor” fonda iesniegtajā projektā “E-Motional: rethinking dance”, kas iegūs 177,9 tūkstošu eiro EK finansējumu. “Laikmetīgās mākslas centrs Kim?” ir līdzorganizators Viļņas Mākslas akadēmijas iesniegtajā projektā “Migrating Art Academies. DISPLACE”, kurš ieguvis 54 tūkstošu eiro EK finansējumu. Biedrība “Grafiskie stāsti” kā līdzorganizators darbojas Somijas organizācijas “Suomen sarjakuvaseura” iesniegtajā projektā “CUNE Comics – in – Residence Programme”, kurš no EK saņēma 85,4 tūkstošus eiro.

ES programmas “Kultūra” mērķis ir sekmēt kultūras nozarē strādājošo cilvēku starptautisko mobilitāti, atbalstīt kultūras un mākslas darbu starptautisko apriti un veicināt starpkultūru dialogu.

Atbalstītos projektus plānots sākt no šā gada maija. Projektos iesaistītajām Latvijas kultūras institūcijām šo projektu īstenošanai ir iespēja konkursa kārtībā pretendēt uz valsts budžeta līdzfinansējumu, kura konkursu plānots izsludināt otrajā ceturksnī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+