×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Desmit nozīmīgākās lietas mūsdienīgā interjerā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Kas ir lietas, kas rada māju izjūtu un kā tās raksturo cilvēku? Vai, izvēloties sadzīves priekšmetus, neapzināti citiem stāstām par savu personību un statusu? Kā atšķiras sieviešu un vīriešu izvēle? Sabiedrībā zināmi interjera speciālisti dalās pārdomās, kam mūsdienās pievērš uzmanību, iekārtojot mājokli.

Larisa Pomeščikova norāda, ka 21. gadsimta cilvēka statusa lietas varētu būt modernās tehnoloģijas, virtuves tehnika, gulta, sauna, kamīns, paklājs, aksesuāri, kā arī gleznas, mākslas priekšmeti.

“Virtuve ir svarīga dzīvojamās vides daļa, kurai īpašu uzmanību pievērš kā sievietes, tā vīrieši. Gan mēbeļu, gan tehnikas izvēlē piedalās abi. Pēdējo gadu laikā samērā bieži tiek dota priekšroka tā saucamās “gudrās mājas” ierīkošanai, kas sniedz iespēju vienkopus pārvaldīt vairākas sistēmas, ieskaitot akustiku. To biežāk izvēlas vīrieši, ieskaitot TV tehniku,” stāsta Larisa Pomeščikova. “Arī gultai tiek pievērsta liela uzmanība, īpaši – matracim. Cilvēki apzinās, ka lielu daļu dzīves pavada miegā. Ja vien tehniski iespējams, klienti izvēlas būvēt kamīnu un arī pirti,” piebilst dizainere.

Agris Padēlis-Līns, interjera dizainers un arhitekts, mājas artefaktos iekļāvis klubkrēslu, pledu, etažeri grāmatām, stāvlampu, dzimtas fajansu, vinila plašu kolekciju, nelielu galdiņu rokas pulkstenim un snauduļojošu kaķēnu.

“Mājokļa telpiskums un tā struktūras atbilstība ir rādītājs cilvēka apzinīgumam un patstāvībai,” uzsver dizaineris. “Audio un vizuāla elektronika ir pirmšķirīgas lietas interjerā. To izmēri un intensitāte – laikmeta izjūtas mērs. Sociālu komfortu raksturos stils. Telpiskumu visbiežāk piepilda kompozīciju uzturošas mēbeles un aksesuāri. Lai izvairītos no disciplinētības, visbiežāk tādu komplektiņu nosauc par klasiku,” stāsta Agris Padēlis-Līns.

“Vīrietim un sievietei dzīves telpa veidojas atšķirīgi. Vīrietis to atstāj brīvu. Tā, šķiet, ir pirmā nepieciešamība. Brīvība. Vismaz kabinets vai auto. Kaut kas, kas ir tikai viņa. Statusu visbiežāk viņš sauc par stilu (klasisku, minimālistisku u.tml.). Tajā ieslēpti visi stilam piederošie atribūti, mēbeles, lietas, attiecības un nauda. Viņiem svarīga ir elektronika – skaņai un attēlam. Dīvāni un krēsli, virtuves aprīkojums un vīna skapis. Drēbju istaba un plaukts krekliem. Rīki sportam vai vismaz žurnāli par to,” saka dizainers, norādot gan, ka vīrietim ir svarīgi, lai arī ģimene novērtētu viņa mājas.

Runājot par sievietēm, interjera dizainers un arhitekts norāda: “Vīrietim interesē, kāds skats ir aiz loga, turpretī sievietei – aizkari un krāsa. Bērnībā viņas jau ir spēlējušās “mājās”, tāpēc zina visu nepieciešamo lietu sarakstu. Sievietes vēlas visā mājā justies omulīgi un iederīgi. Vajadzīgs spogulis, sadzīves tehnika, galdiņš, krēsli, grāmatas, trauki.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+