×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Desmit projektiem pasniegtas kvalitātes balvas “Spārni 2013”

Foto: LETAFoto: LETA

Izstāde "Zelta zieds - krizantēma" Latvijas Dabas muzejā, kurā skatāma daļa no Nacionālā Botāniskā dārza krizantēmu kolekcijas, kas ir lielākā Baltijā.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniegusi Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas projektu kvalitātes balvas “Spārni 2013”. Desmit nominācijās par rezultatīvākajiem un ilgtspējīgākajiem atzīti skolu, sabiedrisko organizāciju, augstskolas, muzeja, pašvaldības un uzņēmuma īstenotie projekti.

Kā informēja VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Kapustinska, kvalitātes balvas “Spārni 2013” konkursā bija aicināti piedalīties 2009.-2012.gada ES Mūžizglītības programmas “Comenius”, “Erasmus”, “Leonardo da Vinci” un “Grundtvig” apakšprogrammu projektu īstenotāji no visas Latvijas. Konkursā VIAA vērtēja 112 projektus un piešķīra balvas desmit nominācijās.

“Ar gandarījumu vēlos uzteikt projektu īstenotājus, kuru darbs ir veicinājis jaunu zināšanu un prasmju apguvi dažāda vecuma Latvijas iedzīvotājiem. Vēl jo lielāks prieks, ka “Spārnu 2013″ laureātu projekti nav noslēgušies tikai ar gala atskaišu nodošanu, bet projektu rezultātiem ir pēctecība un arī ilgtermiņa ietekme,” sacīja VIAA direktore Dita Traidās.

Kvalitātes balvu nominācijā “Comenius Skolu partnerība” ieguva Āgenskalna Valsts ģimnāzija par projektu “Ir laiks fizikai dzīvē, spēlēs un radošā darbībā”; nominācijā “Comenius Reģionālā partnerība” – Valmieras pilsētas pašvaldība par projektu “Skolēnu ar dzirdes traucējumiem turpmākās vidējās un arodizglītības iespējas un attīstība”.

Tikmēr nominācijā “Leonardo da Vinci partnerība” balvu saņēma Barkavas profesionālā vidusskola par projektu “Comparison of Construction Sector Curricula for Easy Work Placement”, nominācijā “Leonardo da Vinci inovāciju pārnese” – Ērgļu arodvidusskola par projektu “Eiropas koka ēku būvniecības vadītāju apmācība e-vidē”, nominācijā “Leonardo da Vinci mobilitāte 2010.gadā” – biedrība “Mediju radošā studija” par projektu “Mediju loma kultūrtūrisma attīstībā Eiropā” un nominācijā “Leonardo da Vinci mobilitāte 2011.gadā” – AS “Grindeks” par projektu “Profesionālās kompetences pilnveidošana zāļu ražošanas, zāļu drošuma un farmaceitisko notekūdeņu izpētes jomās”.

Savukārt nominācijā “Erasmus intensīvās programmas” balvas saņēmējs ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte par projektu “Modelēšana sistēmbioloģijā un sintētiskajā bioloģijā”, nominācijā “Grundtvig senioru brīvprātīgais darbs” – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs par projektu “Austrumeiropas brīvprātīgie vēstnieki – labas prakses un attīstības modeļu apmaiņa muzeju brīvprātīgo programmās”, nominācijā “Grundtvig partnerība” – Latvijas Lauku sieviešu apvienība par projektu “Radošas pieejas pieaugušo izglītībā”, nominācijā “Grundtvig darbnīca” – Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība par projektu “Tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles apmācība personām bez speciālām zināšanām”.

Konkursu “Spārni” VIAA organizē jau kopš 2004.gada, izvērtējot ES Mūžizglītības programmas noslēgušos projektus divu līdz trīs gadu periodā.

ES Mūžizglītības programmas 2007.-2013.gada periodā “Comenius” individuālajās mobilitātēs – skolotāju profesionālā pilnveide, topošo skolotāju asistentūra, skolēnu individuālās mobilitātes – katru gadu ir piedalījušies apmēram 170-180 cilvēku. Savukārt partnerību projektu ietvaros starptautiskās mobilitātēs piedalījušies aptuveni 2000 skolotāju un skolēnu.

Tikmēr “Leonardo da Vinci” programmā vidēji 315 audzēkņi no profesionālās izglītības skolām katru gadu ir devušies ārvalstu praksēs, 157 profesionālās izglītības speciālisti – pieredzes apmaiņās un 126 cilvēki aktivitātes “Cilvēki darba tirgū” – praksē.

“Grundtvig” programmā vidēji gadā 25 esošie un topošie pieaugušo izglītības speciālisti ir piedalījušies ārvalstu kursos un vizītēs, lai papildinātu zināšanas pieaugušo apmācības jomā. Savukārt apmēram 100 interesentu ik gadu iesaistās “Grundtvig” darbnīcās.

“Erasmus” programmā studentu skaits, kas devušies ārpus Latvijas, ir divkāršojies kopš programmas pirmsākumiem, sasniedzot 2194 studentus 2011.-2012.mācību gadā, turpretī Latvijā iebraucošo studentu skaits desmitkāršojies – 3977.

Augstskolu personāls arvien aktīvāk izmantojis “Erasmus” programmas sniegtās iespējas – par trešdaļu pieaudzis mobilitāšu dalībnieku skaits, sasniedzot 1280 personāla pārstāvjus 2011.-2012.mācību gadā.

Ievērojami ir pieaudzis arī to Latvijas augstāko izglītības iestāžu skaits, kas īsteno “Erasmus” starptautiskās īsās studiju programmas, 2011.-2012.mācību gadā sasniedzot 11 augstākās izglītības iestādes. Tā rezultātā intensīvo programmu skaits palielinājies 5,5 reizes, salīdzinot ar 2007.-2008.akadēmisko gadu.

Eiropas Komisijas piešķirtais finansējums projektu īstenošanai laika posmā no 2007.gada līdz 2013.gadam ir bijis 61 798 645 eiro (43 432 334 lati).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+