Pasaulē
Apbrīno

Desmit skandalozi politiķu mīlas dzīves sānsoļi 16

Visas prezidenta Kenedija sievas


Neizpildīts vēlētājiem dots solījums politiķim ir ierasta prakse. Taču netrūkst piemēru, ka cilvēki, kuriem būtu jāgodājas par valstsvīriem, netur savus arī pie altāra sievai dotos solījumus. Ik pa laikam politisko vidi satricina kāds seksa skandāls.

Savulaik ASV žurnālisti Karls Bernšteins un Bobs Vudvords publicēja grāmatu “Visi prezidenta vīri”, kurā aprakstīja ASV prezidenta Ričarda Niksona pretlikumīgās darbības. Līdzīgu darbu, nedaudz jokojot, aizokeāna politiskie apskatnieki ieteikuši sarakstīt arī par Džonu Kenediju. Tikai Kenedija gadījumā darba nosaukumam vajadzētu būt “Visas prezidenta sievas”. Baumo, ka Kenedijam bijušas dēkas ar Merilinu Monro, Elizabeti Teilori, Odriju Hepbernu, Marlēnu Dītrihu, Sofiju Lorēnu un citām sievietēm.

Čehu savaldzina stjuartes


Vairākas reizes ārlaulības sakaros iekūlies arī Čehijas bijušais prezidents Vāclavs Klauss, kurš valsts vadītāja pienākumus pildīja no 2003. līdz 2013. gadam. Par stingru eiroskeptiķi uzskatītajam prezidentam romantiskas dēkas esot bijušas ar lidmašīnas stjuartēm Evu Svobodovu un Petru Bednarovu, kā arī ar 24 gadus veco ekonomikas studenti Klāru Lohinsku. Sānsoļi bijuši, vēl pirms viņš stājās prezidenta amatā. Klauss 1968. gadā apprecējās ar savu studiju biedreni Liviju, abu laulībā dzimuši divi dēli.

Britu kara ministra dēka un spiegu skandāls


1963. gadā seksa skandāls satricināja Lielbritānijas valdību – 19 gadus vecās modeles Kristīnes Kīleres šarmam bija ļāvies britu kara ministrs Džons Profumo. Sākotnēji noliedzis sakaru ar modeli, pēdīgi viņš tomēr bija spiests aiziet gan no ministra amata, gan darba parlamentā. Sabiedrības atbalstu pamatīgi zaudēja arī premjera Herloda Makmilana valdība. Turklāt noskaidrojās, ka vienlaikus ar Profumo Kīlerei bijusi dēka ar PSRS flotes atašeju Lielbritānijā Jevgēņiju Ivanovu, kurš, domājams, bijis arī VDK spiegs.

Franču prezidentu izlaidība


Janvāra sākumā Francijas dzeltenās preses izdevums “Closer” publicēja ziņas, ka Francijas prezidentam Fransuā Olandam ir romantiska dēka ar franču aktrisi Jūliju Gajē (attēlā). Neskatoties uz to, ka Francijas pirmās lēdijas gods tika atvēlēts Olanda draudzenei Valērijai Trīrvailerei, prezidents teju divu gadu garumā tikās ar aktrisi. Tiesa, Francijas prezidenta popularitāte no šīs dēkas ne tikai necieta, bet arī auga. Arī citu Francijas prezidentu – Fransuā Miterāna, Žaka Širaka – kontā ir vairāki ārlaulības sakari.

Praktikantes Monikas šarms


1998. gadā skandāls satricināja Balto namu. Atklājās, ka prezidentam Bilam Klintonam ir dēka ar tobrīd 22 gadus veco praktikanti prezidenta administrācijā Moniku Levinsku. Praktikante atklāja, ka seksuāla rakstura attiecības ar prezidentu viņai bijušas deviņas reizes. Visas Baltajā namā. Skandāla dēļ tika aizsākts Klintona impīčments, taču viņš ne tikai saglabāja amatu, bet pāris gadu laikā spēja atgūt labo slavu, kā arī saglābt laulību ar sievu Hilariju.

Piekrāpj visas trīs sievas


Dienvidāfrikas Republikas prezidentam Džeikobam Zumam oficiāli ir trīs sievas. Poligāmija DĀR nav nekas ārkārtējs, tāpēc arī vietējie iedzīvotāji pret Zumas daudzsievību izturas saprotoši. Taču arī viņu mērs bija pilns, kad 2010. gadā atklājās, ka Zuma krāpj visas savas trīs sievas. Turklāt viņam ir arī ārlaulības bērns no kādas ceturtās sievietes. “Mūs neuztrauca, ka viņam ir trīs sievas. Viss bija kārtībā. Bet, ja viņam ir vēl viens bērns, tas apliecina, ka viņš nespēj kontrolēt savas kaislības,” paziņoja kāds DĀR politiskais apskatnieks. Tiesa, Zuma joprojām ir prezidenta amatā.

Karali apsūdz homoseksuālismā


Piecdesmitajos gados netradicionāls seksa skandāls satricināja arī Zviedriju, kad parādījās ziņas par iespējamu karaļa Gustava V homoseksuālismu. Jau iepriekš krāpnieka slavu iemantojušais Kurts Haijbī paziņoja, ka laikā no 1936. līdz 1947. gadam viņam bijušas seksuālas attiecības ar karali Gustavu V. Karalim gan izdevās atspēkot apsūdzības, taču aizdomas radīja Zviedrijas tiesas dokumenti, kas apliecina, ka tā samaksāja Haijbī 170 tūkstošus kronu, domājams, par klusēšanu. 1965. gadā Haijbī izdarīja pašnāvību.

No gādīga vīra līdz melim


Ņujorkas gubernators Eliots Splicers par sevi bija radījis priekšstatu kā par kārtīgu ģimenes cilvēku. Viņa solījumu sarakstā atradās cīņa pret noziedzību un korupciju. Ironiskā kārtā Splicers arī atbalstīja telefonsarunu noklausīšanos izmeklēšanas nolūkos. Tieši tas 2008. gadā palīdzēja atklāt viņa sānsoļus un prostitūtu pakalpojumu izmantošanu. Kādā eskorta meiteņu salonā Ņujorkas gubernators tika dēvēts par “Klientu 9”. Pēc skandāla izcelšanās kārtīgais ģimenes tēvs pārtapa par meli un liekuli. Viņa politiskā karjera vienā acu mirklī atradās mēslainē.

Ballīšu karalis Silvio


Bijušais Itālijas premjers Silvio Berluskoni zināms ar savām “bunga bunga” ballītēm, kurās piedalījušies vairāki augsta ranga politiķi un sabiedrībā zināmi vīrieši. Izmeklētāji atklājuši, ka Berluskoni maksājis vairākām meitenēm par dalību viņa organizētajās ballītēs. Savukārt pats Berluskoni tiek apsūdzēts par dzimumattiecībām ar tobrīd tikai 17 gadus veco Karimu el Mahrugu. Pēc tam, kad gaismā nāca ziņas par Itālijas ekspremjera vētrainajām ballītēm, no Berluskoni izšķīrās sieva.

Premjerministru notiesā par izvarošanu


Bijušais Izraēlas premjerministrs Moše Kacavs bija spiests atkāpties no amata pēc tam, kad vairākas viņa birojā strādājošās sievietes apsūdzēja valdības vadītāju par uzmākšanos. Viena sieviete Kacavu pat apsūdzēja izvarošanā. Kacavs gan kategoriski noliedza noziegumu un apsūdzēja opozicionārus, kuri mēģinot viņu nomelnot. Taču pierādījumi bija neapstrīdami. 2011. gadā viņam tika piespriests septiņu gadu cietumsods.

LA.lv