×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Desmito reizi notiks nakts sēņošanas čempionāts

Foto-LETAFoto-LETA

Salacgrīvas pusē 14.septembrī norisināsies tradicionālais nakts sēņošanas čempionāts, kas šogad svin savu desmit gadu jubileju. Pasaules dabas fonda rīkotais labdarības sēņošanas čempionāts norisināsies viesu namā “Kraukļi” un, kā vienmēr, tā mērķis būs piesaistīt līdzekļus Pasaules dabas fonda darbībai, liecina fonda mājaslapā publicētā informācija.

Lai arī pasākumam dotais čempionāta nosaukums vedina domāt par nopietnām sacensībām ar sēņu svēršanu un mērīšanu, tā tomēr nav, jo šī sarīkojuma galvenais mērķis ir sajust un izbaudīt dabas burvību naktī, būt kopā un sniegt savu atbalstu dabas aizsardzībā.

Nakts sēņošanas čempionātā aicināts piedalīties ikviens, kuram tuvas Pasaules dabas fonda idejas un vērtības. Dalībnieki uz pasākumu aicināti ierasties Salacgrīvas puses viesu namā “Kraukļi” 14.septembrī, sākot no plkst.19.30. Pasākuma atklāšana notiks plkst.20.

Pirms čempionāta dalībniekiem jāiegādājas sēņošanas licence, kas Pasaules dabas fonda atbalstītājiem maksās piecus latus, individuālajiem dalībniekiem – astoņus latus, bet uzņēmumiem licence maksās 95 latus un latu vēl par katru dalībnieku.

Čempionātā var piedalīties komanda, kurā apvienojušies trīs līdz četri cilvēki. Dalībnieki, kuri būs ieradušies uz sacensībām bez savas komandas, tiks sadalīti komandās pasākuma vietā. Komandā tiek izvirzīts kapteinis, kam pasākuma organizētāji izsniegs atšķirības zīmi un kurš vienīgais būs pilnvarots sarunām ar tiesnešiem. Dalībniekiem sēņot būs jādodas kostīmos. Ja kostīmu sagāde vai gatavošana nebūs veikta, pasākuma vietā būs iespējams radoši izpausties, izmantojot dažādas sevis apgleznošanas tehnikas.

Komandā vismaz vienam dalībniekam ir jābūt svilpei un diviem koka groziem. Sēņošana notiek tumsā, tādēļ katram dalībniekam komandā jābūt gaismas lukturim un arī nazim sēņu griešanai. Sēņu lasīšana notiks tumsā visām komandām kopējā iezīmētā poligonā. Sēņu lasīšanas ilgums būs 1,5 stundas.

Čempionāta noslēgumā tiks vērtēta dalībnieku attieksme un izturēšanās sēņošanas laikā, izvēlētais sēņošanas kostīms, sēņošanai nepieciešamais inventārs. Salasītais sēņu apjoms nebūs galvenais vērtēšanas kritērijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+