×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Iznācis Danutas Butrimas otrais romāns “Caur tinas aci”

Butrima_Caur

“Paldies dzīvesgudrajai dramaturģei Leldei Stumbrei! Bez viņas mestā izaicinājuma nekā nebūtu. Caur nevarēšanu pierādījās gribēšana. Tikai caur nevarēšanas pārvarēšanu kaut kas arī radās. Radās romāns “Caur tinas aci”,” tā romāna pēcvārdā saka autore.

Ideja par romānu radusies Literārajā akadēmijā, kad Lelde Stumbre metusi izaicinājumu, sakot: jāprot izveidot sižetu no jebkā. Danutai Butrimai trāpījusies gleznas “Piejūras zvejnieki” reprodukcija un sākumā šķitis, ka par to nu gan neko nevar pateikt. Tomēr tieši no šī attēla, autore apgalvo, radusies pirmā ideja.

Labs detektīvromāns, tik viegli un aizraujoši lasāms, tā rakstītājam patiesībā ir viens no vissarežģītākajiem literārajiem žanriem, kurā nepietiek radīt intrigu, to vēl arī jāprot savīt un uzturēt tā, lai pat visacīgākajam vērotājam vēl dažas lappuses pirms beigām nebūtu īstas pārliecības, vai viņa minējumi ir pareizi vai ne. Turklāt nedrīkst arī vienkārši ieviest kādu klaidoni, kurš, izrādās, pastrādājis noziegumu. Tas savukārt nozīmē nepieciešamību visai dziļi ienirt cilvēka dabas tumšākajās dzīlēs, jo nepieciešams atklāt, ka vairākiem romāna personāžiem bijusi ne tikai iespēja, bet arī vēlēšanās vai vismaz gatavība nogalināt savu līdzcilvēku. Jo kas gan ir kārtīgs detektīvromāns bez vismaz viena līķa!

Romānā “Caur tinas aci” intriga ievijas pamatīga. Ir ezerā noslīkusi jauna sieviete, kuru turklāt gluži nejauši atrod vietējie maliķi. Gluži kā speciāli, lai izmeklētājiem vieglāk, ezerā atrodas arī somiņa ar dokumentiem un kļūst skaidrs, ka noslīkusī ir Laine Jūra. Gaišs vārds, kura īpašniece neilgā laikā ciematiņā paspējusi izraisīt tveicīgas kaislības. Cik dziļas un plašas, tas atklāsies vien izmeklēšanas laikā. Un, kā jau tas mēdz gadīties, arī šim noziegumam cēloņi slēpjas pagātnē. Veciem grēkiem garas ēnas…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+