×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Devas Premalas dievišķās mīlestības mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas pazīstamā sakrālās mūzikas izpildītāja Deva Premala, lai kopā ar dzīvesdraugu un skatuves partneri Mitenu 30. septembrī Rīgas Kongresu namā sniegtu meditatīvu garīgās mūzikas koncertu viņas šā gada Eiropas rudens turnejas ietvaros.

Vācijā dzimusī Deva Premala ir mūziķe ar klasisko muzikālo izglītību. Mantras, garīgā filozofija un mūzika ir piepildījušas Devas dzīvi kopš dzimšanas un vēl agrāk. Viņas māte, arī mūziķe, aizrāvās ar Eiropas viduslaiku mūzikas spēli, kamēr tēvs, mākslinieks un bungu meistars, dievināja Austrumu reliģijas, apguva sanskritu un praktizēja jogu. Deva par savu bērnību ir stāstījusi: “Kad māte vēl bija manis gaidībās, mani vecāki gatavojās dzemdībām, visu grūtniecības laiku skandējot Gajatari mantru. Kad es augu, mēs turpinājām šos dziedājumus kopā, pirms es aizmigu. Es pat nezināju, ko es dziedu un kāpēc, es to darīju tāpēc, ka vecāki tā gribēja. Taču pavisam drīz es sapratu, cik izcilu velti man ir pasnieguši vecāki.” Meditāciju Deva 11 gadu vecumā apguva pie pazīstamā garīgā skolotāja Ošo, kas arī deva viņai vārdu Deva Premala – sanskritā tas nozīmē “Dievišķā mīlestība”. Pusaudža gadus Deva pavadīja Indijā. Tur arī viņa satika agrāko rokmūziķi Mitenu, un pēdējos divdesmit piecus gadus viņu dzīves ir kļuvušas par vienu.

Mitens ir dzimis Londonā un muzikālo karjeru veidojis kā komponists un izpildītājs, koncertējot kopā ar pazīstamiem mūziķiem, tostarp “Fleetwood Mac” un Lū Rīdu. 30 gadu vecumā Mitens iepazina tā dēvēto indiešu garīgo mūziku, sekojot pasaulē pazīstamajam indiešu mistiķim un garīgajam skolotājam Ošo.

Devas Premalas un Mitena radītā un izpildītā mūzika sakņojas 5000 gadu senās tradīcijās. Apvienojot sensenos laikos Indijā un Tibetā, tapušas mantras ar laikmetīgo mūziku, viņu debijas albums “The Essence” 1999. gadā bija priekšvēstnesis jaunam mūzikas žanram, kas šobrīd aizrāvis tūkstošiem klausītāju visā pasaulē. Kopš debijas Deva un Mitens ir ierakstījuši septiņpadsmit albumus, kuru pārdošanas rādītāji šobrīd jau pārsniedz miljonu. Viņu mūzika skan festivālos un koncertzālēs, kā arī vietās, kur cilvēki atgūstas no dažādām fiziskām un garīgām kaitēm vai meklē savu ceļu pie absolūta piepildījuma. Devas un Mitena radītās melodijas iedvesmo visdažādākos cilvēkus, viņu cienītāju vidū ir gan dziedātāja Šēra, kura arī pati ir ierakstījusi un koncertos izpilda Devas un Mitena slavenāko dziedājumu Gajari mantru, Dalailama, kā arī daudzi citi.

“Deva un Mitens senās un dziedinošās mantras ir pārvērtuši par pasaules mūzikas fenomenu. Viņu mūziku dēvē par balzamu, kas nomierina nervus un veldzē steigas satrauktos prātus.

Mūziķi jau vairākkārt viesojušies Rīgā. Šajā reizē viņiem koncertā pievienosies vēl kāds mūziķi, vārdā Manozs, kurš spēlē bansuri, īpašu instrumentu, kas izgatavots no bambusa un ir viens no vecākajiem un tipiskākajiem hinduisma mūziķu spēlētiem mūzikas instrumentiem.

VARBŪT NODER!!

Koncerts 30. IX 20.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena – EUR 30

Vairāk informācijas: www.devapremalmiten.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+