×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Deviņas atpūtas vietas, kur vislabāk doties ar bērniem (1)

Foto - Dainis Bušmanis, Karīna Miezāja un Intars AtstupensFoto - Dainis Bušmanis, Karīna Miezāja un Intars Atstupens

Jūnija sākumā atzīmēsim Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Rūpēs par jauno paaudzi nupat maijā Lucavsalā atklāja Rīgā lielāko bērnu atpūtas parku – rotaļlaukumu, kas sadalīts zonās pēc vecuma grupām.

 

Turklāt Labklājības ministrija sadarbībā ar portālu ”Mammām un tētiem” aicināja balsot par ģimenei draudzīgu atpūtas vietu, kur atbilstoša vieta rotaļām, ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums bērniem. Būtisks nosacījums – arī pieejamība iespējami vairāk apmeklētājiem par saprātīgu cenu, un, protams, laipna un draudzīga apkalpošana. Kuras ir šīs jaukās atpūtas un izklaides vietas?

 

1. Rīgas Zooloģiskais dārzs ir kā oāze pēc dabas izsalkušajiem. Lieliska vieta atpūtai pieaugušajiem un bērniem – skaistā Ķīšezera krastā, priežu ielokā var pavadīt vai visu dienu!

BrivdMuz16_KM

2. Brīvdabas muzejs dāvā ne vien bagātīgu informāciju par senču sadzīvi, bet arī dod iespēju izjust dabas pievilcību, ieklausīties putnu dziesmās, papētīt augu valsti. Bērnu rotaļu laukums atrodas Kurzemes zvejniekciemā. Netālu no Galvenās ieejas pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta.

 

 

 

 

 

 

3. Jūrmalas pludmale un ”Līvu akvaparks” – atpūta visai ģimenei, ļaujoties saules siltumam, ūdens glāstiem. ”Līvu akvaparkā” – dažādi baseini, bērni var izmēģināt spēkus jautrā ūdens cīniņā kapteiņa Kida zemē.

ZviedruCepure4. Braukšana ar rodeli – aizraujoša un droša atrakcija, kas piemērota bērniem, pusaudžiem, tētiem, mammām un pat vecvecākiem. To var izbaudīt iecienītajā atpūtas kompleksā ”Zviedru cepure”, kas atrodas gleznainajā Abavas senlejā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Annas Āzes meža muzejs Žīguros (Viļakas novadā) – unikāla mežzines Annas Āzes izveidotā meža ekspozīcija par meža bagātībām, dzīvniekiem, medību tradīcijām un senajiem meža darbarīkiem. Pastaigājoties iepazīsti meža dzīvi dabā!

6. Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza filiālē ”Cīruļi” Liepājas rajona Kalvenes pagastā. Miers, plašums, laimīgi dzīvnieki un brīnišķīga iespēja tikties ar savvaļas dzīvniekiem.

7. Turaidas muzejrezervāts piedāvā dažādas interesantas un atraktīvas izglītojošas programmas, kas sniedz iespēju ne tikai gūt jaunas zināšanas, bet arī aktīvi līdzdarboties brīvā dabā komandu spēlēs. Var iepazīt Turaidas pili un apkārtni.

8. Līgatnes dabas parks – Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk nekā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus.

Turaida10_IA

9. Tērvetes dabas parks – draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties ar bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas saspēli. Iecienītākās vietas – Pasaku mežs, Rotaļu laukums un Rūķīšu mežs. Rotaļu laukumā iekārtota atpūtas vieta ar soliem, galdiem, nojumēm un šūpolēm… Parkā var braukt ar pasaku bānīti un velosipēdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ventspils ar bērnu pilsētiņu, parku ”Fantāzija”, pludmales akvaparku. Bērnu pilsētiņā četru hektāru platībā izvietoti vairāki desmiti dažādu rotaļu ierīču, kā arī īpaša bērnu kafejnīca ”Pepija”. Vasarā pilsētiņā darbojas arī bērnu velokartu noma un batuti.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NU Līgatnes dabas takās vairs nav interesanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+