Mobilā versija
+0.5°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
18. februāris, 2017
Drukāt

Deviņas dienas pēc nāves. Kāpēc tās ir tik svarīgas? (7)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Valstīs, kur ir vēsturiskas un spēcīgas kristietības tradīcijas, visi ir vienisprātis, ka nāves gadījumā īpaši nozīmīga ir trešā, devītā un četrdesmitā diena pēc skumīgā notikuma.

To zina praktiski visi, bet daudzi nespēj izskaidrot, kāpēc tieši šīs – trīs dienas, deviņas dienas un 40 dienas – ir tik svarīgas.

Kas tad saskaņā ar tradicionālajiem priekšstatiem notiek ar cilvēka dvēseli līdz devītajai dienai pēc viņa aiziešanas no šīszemes dzīves?

Dvēseles ceļš

Kristiešu priekšstati par cilvēka dvēseles pēcnāves ceļiem var atšķirties atkarībā no tās vai citas konfesijas. Ja katoļu un pareizticīgo viņpasaules ainā un dvēseles vietas tajā atainojums atšķiras tikai nedaudz, dažādos protestantu novirzienos viedokļu atšķirība ir ievērojama – no teju pilnīgas atbilstības katoļu tradīcijai līdz pat pilnīgam elles kā grēcinieku dvēseļu soda izciešanas vietas noliegumam.

Interesantāka ir pareizticīgo versija par to, kas tad notiek ar dvēseli pirmajās deviņās dienās pēc aizkapa dzīves sākuma.

Tā, piemēram, baznīctēvi ir vienisprātis, ka pirmajās trīs dienās pēc nāves dvēselei ir dota praktiski pilnīga brīvība.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Okultās mācības pastāvēja vēl pirms kristietības rašanās, tā ka neko pārņemt no tās nevarēja. Un ja jau pieminēt okultos tekstus, tad pilnīgi pietiktu ar Maksa Hendeļa “Rozenkreiciešu kosmogoniskās koncepcijas” palasīšanu. Tur viss ir pateikts skaidri un saprotami.

  2. Paldies par rakstu! Sen gribēju saprast šo dienu nozīmi, bet pašai meklēt bija slinkums 🙂 Patiesība, protams, ir savādāka, bet vienmēr ir interesanti uzzināt arī citus viedokļus, īpaši tādus, kam daudzi tic.

  3. Kāpēc jāmāca muļķības? Ja cilvēks ir pieņēmis Jēzu kā savu Glābēju šeit esot virs zemes un nožēlojis grēkus un turpina dzīvot Kristū, tam Dievs Tēvs dod mūžīgo dzīvību, vai arī uzreiz kā nomirst bez Jēzus upura pa taisno uz elli, palasiet Bībeli. Cilvēki grib izvēlēties vieglāko ceļu, bet kādam par saviem grēkiem jāatbild..manā gadījumā JĒZUS SAMAKSĀJA PILNU CENU.

  4. To versiju par pēcnāves dzīvi ir daudz,..kā lai zin, kura ir pareizā?!

  5. muldēšana

Jaungada horoskops. Kāds katrai zodiaka zīmei būs 2018. gada 1. janvāris? (3)Pirmās jauna gada dienas reizēm ir visai sarežģītas. Piedāvājam horoskopu, kas palīdzēs tikt galā ar visnegaidītākajām situācijām!
Draugiem Facebook Twitter Google+