×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2017
Drukāt

Deviņas pazīmes, ka ir pienācis laiks aiziet no pašreizējā darba

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ja tava dzīve ir līdzīga vairuma cilvēku dzīvei, tu vairāk savu nomoda stundu pavadi darbā nekā jebkur citur. Tas ir būtiski, ka tu savu laiku ieguldi īstajā uzņēmumā, tiecoties pēc īstās izdevības.

Slikts menedžments ne tikai diskriminē, balstoties uz atalgojumu vai amata nosaukumu. Jo vairāk no tevis pieprasa darbs un jo mazāka tev ir kontrole par to, ko dari, jo lielāka iespēja, ka cietīsi.

Palikšana sliktā darbā pārāk ilgi var būt diezgan postoša arī tavai karjerai. Ja tu esi izmēģinājis itin visu, ko vari iedomāties, lai padarītu lietas labākas, un nekādas lielās pārmaiņas tas nav nesis, iespējams, ir pienācis laiks doties tālāk.

Izvēle aiziet no darba var būt strespilns lēmums. Tev ir jābūt drošam, ka izdari pareizo izvēli. Labās ziņas ir tādas, ka ir dažas skaidras zīmes, kuras, ja atbilst pietiekošā daudzumā, norāda: ir pienācis laiks aiziet.

1. Uzņēmums balansē uz bankrota robežas. Nesens pētījums liecina, ka 71% mazo uzņēmumu aizveras, vēl nesagaidot 10 gadus apritē. Ja tu uztraucies par sava uzņēmuma labklājību, pastāv diezgan liela iespēja, ka tev ir taisnība. Vēro, vai nav kādi norādījumi, piemēram, piepeši nepieciešams vadības apstiprinājums pat nelieliem izdevumiem, biežākas “aizvērto durvju” sapulces vai arī no darba iet prom vairāki cilvēki, kuri ieņem amatu augstākajos vadības posteņos. Ja tev ir aizdomas, ka uzņēmums ir nepatikšanās, iespējams, ir pienācis laiks aiziet. Ja tu nogaidīsi līdz uzņēmums tiks slēgts, tu nonāksi darba tirgū, konkurējot ar saviem iepriekšējiem darba kolēģiem.

2. Nav iespējas tikt uz augšu. Ir viegli iesprūst darbā un, ja tev patīk tas, ko dari, iesprūst pat varētu būt ērti. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka ikkatram darbam vajadzētu pilnveidot tavas prasmes un pievienot tavu vērtību kā darbiniekam. Ja tu neiemācies neko jaunu un vienkārši nīksti, darot vienu un to pašu, kamēr cilvēki tev apkārt iegūst paaugstinājumus un labākos pienākumus, ir pienācis laiks skatīties citā virzienā.

3. Tevi neiekļauj apritē. Vai šķiet, ka vienmēr esi pēdējais, kurš uzzina par to, kas notiek darbā? Ja tevi neiekļauj sapulcēs un nekad neesi dzirdējis par lielo projektu, par kuru visi citi runā, tas varētu nozīmēt, ka priekšnieki tevi redz kā vienkāršu galda aizpildītāju nevis kā vērtīgu darbinieku. Tas nevēsta neko labu par tavu karjeru un varētu nozīmēt, ka ir pienācis laiks aiziet.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+