Latvijā
Rīga

Deviņās Rīgas peldvietās darbosies glābšanas stacijas0


RPP glābēji demonstrē gatavību peldsezonai
RPP glābēji demonstrē gatavību peldsezonai
Publicitātes attēls/Rīgas dome

No ceturtdienas glābēji uzsāk darbu nu jau deviņās glābšanas stacijās – Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Rumbulā, Daugavgrīvā, pie Ķīšezera, pie Bābelīša ezera un Ķīpsalā, informē Rīgas dome.

No šā gada Lucavsalā būs divas glābšanas stacijas – Lucavsala 1 un Lucavsala 2. Otrais postenis tika atklāts trešdien, 15. maijā.

Arī šajā vasarā glābēji aktīvi strādās preventīvajā jomā, proti, rūpēsies par to, lai pie ūdeņiem nemaz nerastos tādas situācijas, kad ir jāsteidz palīgā.

Policisti regulāri palīdz noklīdušiem bērniem atrast viņu vecākus, kā arī sniedz medicīnisko palīdzību tiem, kas peldvietās nokļuvuši nelaimē.

2018. gadā Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki izglāba 9 slīkstošos, sniedza medicīnisko palīdzību 62 cilvēkiem, kā arī pludmalēs atrada 27 noklīdušus bērnus.

Tāpat pārvalde veic kuģošanas līdzekļu satiksmes, makšķerēšanas un zvejas kontroli iekšējos ūdeņos.

Pēdējos divos gados bijušas aptuveni 7500 makšķernieku, 2400 laivu pārbaudes un izņemti 13 kilometri nelegālu zvejas rīku.

Apgūstot Zivju fonda līdzekļus, ar Rīgas domes līdzfinansējumu dienests ir uzlabojis tehnisko aprīkojumu ar divām ātrgaitas laivām, kvadricikliem un radaru sistēmu.

RPP glābēji demonstrē gatavību peldsezonai
LA.lv