×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Deviņgadīgais Dāvis atgriezies Latvijā no ārstēšanās ASV un jūtas labi (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Deviņgadīgais Dāvis ceturtdien ir atgriezies Latvijā no ārstēšanās ASV un jūtas labi, aģentūrai BNS pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Dambiņa informēja, ka puisēnam viss ir kārtībā, garo ceļu viņš ir pārcietis labi un ir nokļuvis mājās.

Bērnu slimnīcas fondā aģentūrai BNS pavēstīja, ka puisēns ir ļoti priecīgs atgriezties mājās, kā arī viņš un Dāvja mamma sūta sirsnīgus sveicienus visiem labajiem cilvēkiem, kas viņiem palīdzēja un atbalstīja.

Jau vēstīts, ka pēc atgriešanās no Amerikas Dāvis būs bērnu slimnīcas ārstu ambulatorā uzraudzībā, aģentūrai BNS pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece.

“Pēc ASV ārstu ieskatiem Dāvis var dodies mājup. Filadelfijas bērnu slimnīcas ārsti kopā ar bērnu slimnīcas mediķiem turpinās analizēt un veikt vēl nepieciešamos izmeklējumus attālināti, lai meklētu cēloni, kā rezultātā zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi. Dāvis būs ciešā bērnu slimnīcas ārstu ambulatorā uzraudzībā, lai turpinātu izvēlēto ārstēšanas taktiku un nepieciešamības gadījumā to mainītu vai papildinātu,” aģentūrai BNS pastāstīja Namniece.


Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16. decembrī, lai saņemtu dzīvībai nepieciešamu operāciju. 18.decembrī zēnam veica plānoto operāciju, kas ilga astoņas stundas. Namniece norāda, ka procedūra bija veiksmīga un Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenes un viņš patstāvīgi varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga ārstēšanās perioda.

Puisēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika ziedoti 317 173,95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro. Dāvis bija pirmais pacients no Latvijas, kuram bija nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tāda bija iespējama tikai ASV.

Dāvim tika konstatēta smaga kombinēta pataloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā dēļ veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Lai puikam veicās, un vairs nekad nenokļūst tādā situācijā. Domāju, ka latviešiem pietiek gudru galvu pašiem turpmāk apgūt šo tehnoloģiju. Medicīna, ja nopietni tai pieiet, ar laiku var kļūt par ļoti ienesīgu un lietderīgu vasts ekonomikas nozari.

  2. Es esmu pārliecināts, ka agrāk vai vēlāk nāks gaismā visas organizētās slēptās nianses ziedojuma vākšanas akcijā. Kas kam un cik! Cilvēku ziedojumi mani neinteresē. Kas attiecas uz valsts daļu, ir jautājums, pēc kādiem kritērijiem turpmāk tas tika darīts, un kā valsts plāno organizēt citiem bērņiniem apmaksāt ārstēšanos ASV vai citur

  3. Lai laba veselība Dāvim! Bet mātes organizēta naudas akcija manā uztverē bija netīra un nekorekta. MAnī ir liels rūgtums. Es domāju ka daudziem tāds būs. Vēl jo vairāk, ka šādas jaudīgas rūpes netiek organizetas LTV1 panorāmai citiem bērņiņiem Latvijā. Lai Latvija mazinātos rūgtums, labāk mātei kopā ar saviem diviem bērniem atgriezties mītnes zemē UK un turpināt strādat un baudīt UK labumus, kopā ar vīru vai civilvīru advokātu.

    • Beidziet iideet! Tak bija rakstits, ka gimene bija atgriezusies uz dzivi Latvijaa, un zeens jau kaa pusgadu bija maacijies Slokas skolaa! Un jebkuraa gadiumaa zeens bija pelnijis dzivot, un naudu nav zeel ziedot. Galu galaa mes ziedojam ar Ukrainas karaviriem, kas arstejas Latvijaa.

  4. Aizdomīgs blēdīšanās gadījums. Jāpārtrauc visāda veida aizdomīgo ziedojumu vākšanu.

  5. Prieciiga zina,lail laba veseliiba arii turpmaak.

Draugiem Facebook Twitter Google+