×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Deviņgadīgais Dāvis nākamnedēļ dosies ārstēties uz slimnīcu ASV (1)

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Deviņgadīgais Dāvis, kura ārstēšanai lielāko daļu vajadzīgās naudas ziedoja Latvijas iedzīvotāji, otrdien, 16. decembrī, kopā ar mammu un mediķiem dosies uz ASV Filadelfijas slimnīcu, lai saņemtu nepieciešamo ārstēšanu un atgūtu veselību, informē Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Ņemot vērā, ka Dāvja veselības stāvoklis ir vērtējams kā stabils, Bērnu slimnīcas ārstu konsīlijs nolēma, ka zēns ceļā var doties ar regulāro avioreisu. Taču, lai lidojumā laikā uzraudzītu zēna elpošanu, sirdsdarbību un asinsspiedienu, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegtu medicīnisko palīdzību, līdzi dosies bērnu intensīvas terapijas speciālists un ķirurgs.

“Būšu kopā ar Dāvi visu lidojuma laiku, lai nepieciešamības gadījumā kopā ar kolēģi sniegtu medicīnisko palīdzību. Savukārt, ASV lidostā mūs sagaidīs specializēts transports, kas nogādās bērnu uz Filadelfijas Bērnu slimnīcu. Mēs ļoti ceram, ka Dāvja veselības stāvokli neietekmēs spiediena svārstības lidojuma laikā, ka arī nenotiks neplānotas reisa aizkavēšanas,” saka Dāvja ārstējošais ārsts Olafs Volrāts.

Dambiņa norāda, ka Filadelfijas Bērnu slimnīca ir viens no lielākajiem pediatriskajiem izpētes un zinātnes centriem visā pasaulē. Tajā pieejamas jaunākās medicīnas tehnoloģijas, kas apvienojumā ar speciālistu profesionālajām prasmēm un īpaši izveidotām ārstēšanas programmām, palīdz bērniem ar ļoti retām un komplicētām saslimšanām, tādējādi saglabājot neskaitāmas bērnu dzīvības no visas pasaules.

Jau vēstīts, ka Dāvja ārstēšanai ASV nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro. No tiem 100 000 eiro ar valdības akceptu piešķīra VAS “Latvijas Valsts meži”, bet lielāko summu pāris dienu laikā saziedoja Latvijas iedzīvotāji.

“Mēs esam ļoti, ļoti pateicīgi ikvienam, kurš Dāvim palīdzēja un deva iespēju glābt dzīvību un atgūt veselību. Šobrīd esam pārskaitījuši naudu par Dāvja ārstēšanu Filadelfijas Bērnu slimnīcai, kā arī esam parūpējušies, lai Dāvja mammai būtu naktsmītne slimnīcas tuvumā un viņa varētu klīnikā saņemt arī tulka palīdzību! No sirds novēlam Dāvim veselību un drīzu atgriešanos mājās!” piebilst Dambiņa.

Vēstīts arī, ka zēnam konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.Nesniedzot steidzamu palīdzību, slimības iznākums vairumā gadījumu ir letāls. Bērnu slimnīcas ārsti ir veikuši vairākas medicīniskas darbības, arī ķirurģisku limfas atteces traucējumu korekcijas mēģinājumu un citas, kas nav sniegušas cerēto rezultātu. Ņemot vērā to, ka Latvijā limfogrāfija netiek veikta, Bērnu slimnīcas terapeitiskās iespējas ir izsmeltas un ir nepieciešama ārvalstu palīdzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. LAI tEV VEICAS,UN DRĪZU IZVESEĻOŠANOS.

Draugiem Facebook Twitter Google+