Mobilā versija
+15.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
28. decembris, 2013
Drukāt

Deviņgadīgs zēns uzkāpis Rietumu puslodes augstākajā kalnā Akonkagvā

Foto- LETA/EPA Akonkagva ArgentīnāFoto- LETA/EPA Akonkagva Argentīnā

Deviņgadīgs zēns no Kalifornijas uzkāpis Rietumu puslodes augstākajā kalnā Akonkagvā Andu kalnos Argentīnā, kļūstot par vēsturē jaunāko 6960 metrus augstās virsotnes iekarotāju.

Deviņu gadus vecais Tailors Ārmstrongs kāpienu veica kopā ar savu tēvu Kevinu un Himalaju pavadoni. Kalna virstoni alpīnisti sasniedza Ziemassvētku dienā 24.decembrī.

Standarta noteikumi neļauj par 14 gadiem jaunākām personām kāpt Akonkagvā, tāpēc Ārmstrongam nācās iegūt speciālu Argentīnas tiesneša atļauju.

Pirms tam jaunākais Akonkagvas iekarotājs bija desmit gadus vecais Metjū Monics no Kolorādo, kurš to paveica 2008.gadā.
Akonkagva ir augstākais kalns Dienvidamerikā un Rietumu puslodē vispār. Tikai 30% alpīnistu, kas sākuši kāpienu kalnā, sasnieguši tā virsotni.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+