Mobilā versija
+4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
24. novembris, 2015
Drukāt

Deviņi amati un tumšgalves aitas. Ciemos pie gruntīgā “Bitānu” saimnieka, kurš meklē sievu (2)

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Idilliska ainava ar aitu ganāmpulku zaļos pakalnos gleznaina ezera krastā ir bijušā rīdzinieka EGĪLA RUŠIŅA darba un dzīves vieta. Vai bija vērts pamest labu darbu un pilsētas labumus? – Protams! – ne mirkli nešauboties, atbild saimnieks.

Meklē sievu reklāmai

Egīls Rušiņš kļuva populārs šova “Saimnieks meklē sievu!” pirmās sezonas laikā. Tagad, kad sāk pierimt jau šīs sezonas kaislības, žurnāla “Praktiskais Latvietis” veidotāji vēlējās uzzināt, kā klājas iepriekšējā šova dalībniekiem. Jo īpaši gruntīgajam saimniekam, kura daudzās nodarbošanās – aitkopība, vīna darīšana, vīnogu audzēšana, dravniecība, rosība tūrisma jomā – pilnībā atbilst priekšstatam par īsti praktisku latvieti.

Rudenīgā dienā iebraucam Sēlpils pagasta “Bitānu” mājās. Par to, ka šī ir īstā vieta, liecina paugurainā nogāze pie ezera, kur tiešām kā flāmu gleznās ganās piemīlīgas aitiņas. – Ganītes gan joprojām nav, – pajoko saimnieks. Padomā jau esot, taču oficiāli viņš aizvien vēl puisī.

Mājās saimnieko Egīla mamma Antoņina, kura tūliņ cienā ar gardu jēra gaļas sautējumu podiņā. Viņš pats degustācijai lej pašdarinātu upeņu vīnu. Ar šādiem lauku gardumiem mielo arī tūristus, kas ierodas baudīt pirtiņas jaukumus.

“Bitānus” gleznainā Vīķu ezera krastā Egīls iegādājies 90. gadu sākumā. Vispirms bijuši tikai 19 hektāri zemes, tagad saimniecības platības palielinājušās līdz aptuveni simtam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kā var izaudzēt bioloģiskā saimniecībā bioloģiskus graudus,
    ja nav vesela ferma liellopu mēslu ražošanai un
    viss atmaksātos ?

  2. Idilliski jau !
    Kur palika tie, no kuriem tos hektārus iegādājās ?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+