×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Deviņi iemesli, kāpēc vienatne nāk par labu sevis izpratnei un attiecībām (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Mēs pavadām tik daudz laika, aizpildot savas dienas ar dažādām aktivitātēm, ka aizmirstam atrast laiku paši sev.

Daži cilvēki jūtas vainīgi, kad atrodas vienatnē, dažiem vienkārši nepatīk būt vieniem, vēl citi domā, ka būt vienam ir tas pats, kas būt vientuļam. Bet būt vienam ir nepieciešams mūsu personīgajai izaugsmei un attīstībai, uzsver psiholoģe Džulija Vitmena.

Būt vienam un būt vientuļam ir divas dažādas lietas. Būt vienam ir kaut kas tāds, kas dod dzirksteli mūsu dvēselei un sniedz dzīves enerģiju, kamēr būt vientuļam ir dzīvot dzīvi, kas attālina mūs no citiem. Viens veicina personīgo izaugsmi, kamēr otrs tur mūs iestrēgušus esošajā situācijā.

Mēs esam tik aizņemti, plānojot savas dienas, ka atrast laiku vienatnei var būt sarežģīti. Un tie nav tikai pieaugušie, kuriem ir nepieciešams laiks vienatnē, arī bērniem ir tāpat. Psiholoģe pētījumā secina, ka “pusauži … kuri pavadījuši vidēju laiku vienatnē, ir labāk pielāgojušies dzīvei nekā tie, kuri pavadījuši vienatnē maz vai ļoti daudz laika.”

Jebkādu aktivitāti, kuru tu dari kopā ar citiem, tu vari darīt vienatnē. Mēs vienkārši esam tik pieraduši uzaicināt draugus un ģimeni uz saviem izbraucieniem, ka reti sniedzam sev iespēju darīt lietas pašiem. Esi spontāns un nākamreiz, kad rodas vēlme doties uz kino, pusdienām vai iepirkties, dari to vienatnē.

Sākotnēji tas var likties dīvaini, bet tas nekas. Ja mēs ļaujam sev novērot un apstrādāt to, kas notiek mums apkārt bez tiesāšanas, mēs iegūsim svarīgu perspektīvu un noderīgu informāciju, lai labāk izprastu savas vajadzības un vēlmes.

Vēl neesi pārliecināts? Ir daudz iemeslu, kāpēc laika pavadīšana vienatnē mums nāk par labu, pirmkārt, tas liek mums piebremzēt un kļūt vērīgākiem. Šeit būs vēl pāris apsvērumu!

1. Atrašanās vienatnē attīra prātu

Mūsu dzīvē ir tik daudz pļāpāšanas. Medijos, mūsu kolēģi, mūsu draugi un ģimene, visi sniedz savu ieguldījumu tajā, kā mēs veidojam savas viedokļus, tos skaļi paužot. Kad atvēlam laiku vienatnei, varam iztīrīt prātu no šīs kņadas un ļaut savai iekšējai balsij kļūt skaidri sadzirdamai.

2. Atrašanās vienatnē veicina radošumu

Mēs esam radoši, kad mūsu prāti ir brīvi, lai klīstu un atklātu. Kad esam vieni, mums nav domu, kuras sacenšas savā starpā, un darba kārtības, kura jāievēro, un tas sniedz mūsu prātiem brīvību doties ceļojumā, kas balstīts uz patiesu iedvesmu.

3. Atrašanās vienatnē veido pašpārliecinātību

Pašpārliecinātību ir grūti veicināt ar tik daudzām ārējām ietekmēm. Atrašanās vienatnē ļauj izveidot savu autentisko balsi, kas balstīta uz mūsu vērtībām. Šī balss kļūst stiprāka un izturīgāka, kad esam stabili iestājušies par to, kas mums ir vissvarīgākais, nevis to, kas mums apkārt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ..Līdz zināmai robežai..(atsauksme uz virsrakstu:))

Draugiem Facebook Twitter Google+