×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Deviņi LMA rektori – nacionālās mākslas kopēji

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Izstādes atklāšanā trešdien LMA rektoru darbus apbrīnoja arī sabiedrībā pazīstami cilvēki – arī Romas Katoļu baznīcas Rīgas diecēzes arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs (no kreisās). Attēlā kopā ar bijušo Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministru Ainaru Baštiku.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā atklāta izstāde “9 galvas. Mākslinieks rektora amatā”, kas sniedz iespēju vienkopus apskatīt LMA rektoru – Vilhelma Purvīša, Jāņa Kugas, Oto Skulmes, Leo Svempa, Edgara Iltnera, Valda Dišlera, Induļa Zariņa, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova – nozīmīgāko daiļrades posmu darbus.

LMA pirmais rektors bija latviešu gleznotājs Vilhelms Purvītis, un tā oficiāli dibināta 1919. gada 20. augustā, taču studiju darbs tika sākts 1921. gada 12. oktobrī. Izstādes sagatavošanā būtiska loma atvēlēta pētnieciskajam darbam, jo LMA tika iecerēta un veidota laikā, kad nācija apzinājās savas valsts nepieciešamību un sabiedrībā izkristalizējās viedoklis par nacionālās mākslas skolas, mākslas izglītības un radošās domāšanas nozīmi tautas izaugsmē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+