Sports
Motoru sports

Deviņkārtējais rallija čempions Lēbs brauks Biķerniekos 0

EPA

Deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjans Lēbs no Francijas parakstījis līgumu ar pasaules rallijkrosa čempionāta komandu “Hansen”, līdz ar to titulētais sportists šogad piedzīvos pilnvērtīgu debiju šajā sacensību seriālā, kā arī piedalīsies oktobrī Latvijā gaidāmajā posmā.
Pašlaik 42 gadus vecais Lēbs piedalīsies visos 12 sezonas posmos, komandā veidojot duetu ar pagājušās sezonas pasaules vicečempionu zviedru Timiju Hansenu. Abi sportisti startēs prestižākajā pasaules čempionāta “Supercar” klasē, sacenšoties ar “Peugeot 208 WRX” spēkratiem.
“Esmu ļoti satraukts par iespēju aizvadīt pilnu sezonu pasaules rallijkrosa čempionātā,” sacensību rīkotāji citē Lēba teikto, kurš piedalījās vienā pasaules čempionāta posmā 2013.gadā, kā arī pirms tam jau ir piedalījies dažādās rallijkrosa sacensībās. “Jau iepriekš esmu startējis vairākos aizraujošos sacensību seriālos, taču rallijkross ar konkurētspējīgo “Peugeot 208 WRX” automašīnu būs kaut kas ļoti īpašs. Spēkrats un šāda veida sacensības man būs kas pilnīgi jauns, man vēl ir daudz jāmācās, taču ceru, ka ātri vien spēšu būt konkurētspējīgs.”
Ar deviņiem pasaules čempiona tituliem Lēbs ir visu laiku titulētākais autorallija braucējs.
Lēbs savas karjeras laikā izmēģinājis spēkus dažādās autosacīkšu disciplīnās, tostarp leģendārajās Paikspīkas izturības sacīkstēs kalnā braukšanā ASV, kur viņš 2013.gadā izcīnīja uzvaru un uzstādīja jaunu sacensību laika rekordu.
Šogad Francijas sportists piedalījās arī leģendārajā rallijreidā “Dakara”, kur, pārstāvot “Peugeot” vienību, kopvērtējumā ierindojās devītajā vietā, izcīnot uzvaras trijos ātrumposmos.
Jaunā pasaules rallijkrosa čempionāta sezona sāksies aprīļa vidū Portugālē, bet vēl nav zināms, kurā komandā startēs latvietis Reinis Nitišs. Savos sociālo tīklu profilos Latvijas sportists nedēļas nogalē atklāja, ka ir panācis vienošanos ar kādu vienību, taču pagaidām nenosauc tās vārdu.
Kā zināms, pilnu sezonu pasaules čempionātā grasās aizvadīt arī cits latvietis Jānis Baumanis, kurš panācis vienošanos ar “Austria” komandu.
Pērn par pasaules čempionu rallijkrosā otro gadu pēc kārtas kļuva slavenais norvēģis Peters Sūlbergs.
Šogad pasaules rallijkrosa čempionāta posms pirmoreiz tiks aizvadīts arī Latvijā, sportistiem 1. un 2.oktobrī viesojoties Biķernieku trasē.

LA.lv