×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Deviņu valstu dejotāji un horeogrāfi mēneša vidū pulcēsies Saldū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Augusta vidū jau trešo reizi gaidāms projekts “Jauna deja jaunā vietā”, kurš šoreiz radīs mājvietu Saldus Mākslas un mūzikas skolā.

“Jauna deja jaunā vietā” pirmo reizi notika 2013. gada rudenī Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē. Savukārt 2014. gada oktobrī festivāls risinājās Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Projekta veiksmīgā norise ir iemesls, kādēļ šogad tas turpina savu ceļu uz nākamo “jauno vietu” – Saldus Mūzikas un mākslas skolu, stāsta festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Uzula-Petrovska.

Projekta ietvaros Latvijas, Ziemeļvalstu un ASV mākslas teorētiķu un horeogrāfu vadībā notiks apmācības un diskusijas starptautiskai dejas kritiķu grupai. Tai piepulcēsies arī vairāki horeogrāfi un dejotāji, kurus interesē plašāks skats uz profesiju un dialogs ar dejas aprakstniekiem. Šogad “Jauna deja jaunā vietā” apvienos deviņu valstu pārstāvjus.

Īpaša būs arī sadarbība ar Mākslu attīstības biedrību “Ilizanna” projektā “Rozentāla vasaras skoliņa DEJO”. Projekta ietvaros norisināsies vairākas aktivitātes: līdzās ierastajām glezniecības nodarbībām šogad notiks arī kustību meistarklases, un 17. augustā ar “Programmas DEJA” atbalstu tiks izrādīta Elīnas Lutces un Kristas Dzudzilo dejas izrāde “Korpuss”, kurā tiekas vizuālā māksla un laikmetīgā deja. Izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts 2015” balvai nomoinācijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Aktivitātes ar finansējumu atbalsta biedrība “KIT”

Otru publisko pasākumu “DANCE.LV žurnāls” rīko sadarbībā ar “Rozentāla vasaras skoliņu”. 18. augustā programmas “Laikmetīga, vēl laikmetīgāka…” ietvaros tiks rādīti ne tikai īsformāta solo darbi un dueti, bet satiksies arī divas šķietami nesavienojamas grupas – pieredzējuši deviņu valstu dejas kritiķi un 9 līdz 10 gadus veci mākslas skolas audzēkņi. Abas grupas rādīs meistarklašu laikā tapušas dejas un kustību instalācijas. Abi izrāžu vakari pieejami ikvienam skatītājam bez maksas.

2015. gadā noslēdzās projekts “Writing Movement”, tomēr daļa partneru nevēlējās pārtraukt veiksmīgo sadarbību, tāpēc “DANCE.LV žurnāls” kļuva par nu jau vadošo organizāciju Baltijas Ziemeļvalstu īstermiņa sadarbības tīklā “The Writing Movement Network”, kas saņēma atbalstu no Ziemeļvalstu mobilitātes programmas “Kultūra”.

Sadarbības ietvaros notiks četras reģiona dejas kritiķu laboratorijas, no kurām pirmā risināsies Saldū. Projektam papildu starptautisko dimensiju piešķir veiskmīgā sadarbība ar ASV dejas organizāciju “Movement Research”, ar kuras atbalstu Latvijā viesosies horeogrāfe Lusiana Ačuga, horeogrāfs un dejas kritiķis Vils Ravls, kā arī vairāki dalībnieki no Bulgārijas, Igaunijas un ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+