Mobilā versija
+19.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 21. jūlijs, 2017
9. maijs, 2016
Drukāt

Agris Liepiņš: Devītā maija kultūra (98)

Foto - LETAFoto - LETA

Devītajā maijā Rīgā paredzētas plašas svinības un dažādi no Krievijas propagandas arsenāla pārņemti pasākumi, kuru uzdevums ir slavināt varonīgo padomju armiju un tās uzvaru pār fašismu. Piemēram, tāda Krievijā izauklēta smadzeņu skalošanas aktivitāte kā “nemirstīgā pulka” gājiens. Šajos pasākumos sarkanarmija tiek rādīta cēla, labestīga un ar augstu morālo stāju. Mistiskais sarkanarmieša tēls nenogurstoši tiek tiražēts filmās, televīzijas seriālos un plašsaziņas līdzekļos. Propagandas radītajam malacim maz sakara ar vēsturisko atmiņu. Vismaz ar to kultūršoku, kuru nācās piedzīvot latviešu tautai, saskaroties vaigu vaigā ar “atbrīvotājiem”.

Nekad neesmu izpratis lielā krievu tautas daļā mītošo naidu pret citu zemju augstāku dzīves līmeni. Nevis vēlme pašiem strādāt un censties pēc kaut kā labāka, bet naids, apgānot un apķēzot citu sarūpēto. Varbūt tas ir mazvērtības komplekss, varbūt Krievijā gadu simtos pieņemta uzvedības norma, kuru piekopjot savu nicinājumu vienlīdz vulgāri pauž gan valdnieks, gan vīzēs tērpts sādžas zemnieks? Kad Krievijas cars Pēteris Pirmais uzturējās Anglijā, augstajam viesim un viņa pavadoņiem ierādīja admirāļa Džona Evelina māju. Krieviem aizceļojot, mājas īpašnieks atgriezās savā miteklī un bija nepatīkami pārsteigts. Visas mēbeles salauztas, krievi demonstratīvi bija nokārtojuši savas vajadzības viesistabā uz grīdas un slaucījušies aizkaros. Šo faktu grūti apstrīdēt, jo ir saglabājies admirāļa ziņojums Anglijas karalim.

Tieši tāpat rīkojās sarkan­armija “atbrīvotajās” teritorijās. Padomju armijas kapteinis Jānis Grīnvalds savā dienasgrāmatā raksta: “10.08.45. Pārsteidz dīvainā bauda, kuru dažiem sagādā cūciskas un riebīgas izdarības un pat nešķīstības, ko daži izdarīja Vācijā. Piemēram, es uzskrēju labā dzīvoklī virsū leitnantam Agafonovam, partorgam, bataljona biroja loceklim, kad viņš istabas vidū uz tepiķa kakāja. Viņš idiotiski savieba seju un turpināja riebīgo ceremoniju. Bija meistari, kuri nokārtojās uz galda, daži virtuozi gultās uz pēļiem. Piekakātu istabu bija daudz.” (Žurnāls “Sestdiena”, 5. jūnijs, 2015.)

Lūk, cits piemērs. Māra kara laikā bija mazs bērns un dzīvoja Launkalnes pagasta “Strautmaļu” mājās. Ēka bija liela, nesen uzcelta un atradās pie lielceļa uz Drustiem. Izdevīgā novietojuma dēļ mājās iekārtojās vispirms vācu okupācijas komandantūra, vēlāk krievu karaspēka vienības štābs. Vērmahta karavīri dažkārt bērnus pacienāja ar erzacšokolādi, bet no sarkan­armijas ienākšanas Māras atmiņā palicis skats ar krievu karavīru piekakāto maizes abriņu. Tāpat Pēteris atceras, kā viņu jūrmalas vasarnīcā uz grīdas mētājušās atvērtas grāmatas – Jaunsudrabiņa, Raiņa, Aspazijas un Gētes sējumi, un katrai virsū pa “atbrīvotāju” smirdošai fekāliju čupai. Šādus piemērus var minēt bez sava gala. Daudzmiljonu karaspēkā dienēja arī sirsnīgi un normāli ļaudis, bet viņi bija spiesti klusējot noskatīties apkārt notiekošajā. Novērst acis un samierināties, jo nav gudri spļaut pret vēju.

Naivi cerēt, ka morālā degradācija bija vien kara šausmu izraisītas sekas un, iestājoties mieram, padomju armijas uzvedība uzlabojās. Nekā tamlīdzīga – varonīgā un cēlsirdīgā “atbrīvotāju” armija kāda bija, tāda arī palika. Lūk, bijušā Latvijas PSR kultūras ministra Voldemāra Kalpiņa atmiņas par agrākās Salaspils nometnes teritorijas apmeklējumu 1958. gadā: “Pēc kara tur padomju armija ierīkoja šautuvi un vietā, kur nacisti bija dedzinājuši no masu kapiem izraktos līķus, atklājās baisa aina – pie pus­atraktiem masu kapiem mētājās kauli, bet dedzināšanas vietās starp oglēm un pelniem bija redzami zobi, kaulu drumslas. Taču pats briesmīgākais – tieši uz šiem pelniem bija ierīkota tagadējās šautuves atejas bedre.” (Grāmata “Aiz šiem vārtiem vaid zeme”, “Latvijas Avīzes” apgāds, 2016.)

Tāds nu sanāk izslavētais “nemirstīgo pulks”, kurš braši maršēs Latvijas galvaspilsētas ielās.

Pievienot komentāru

Komentāri (98)

 1. Ну что, господа, сдаётесь?
  «Этот город боится меня…….»

 2. Ja amerikānis nebūtu barojis krievu armiju, necik tālu viņi vis netiktu. Es vēl atceros, kā garšoja amerikāņu konservi, ko krievu zaldāti gatavoja mūsu virtuvē, mūs no istabām izdzinuši – viens zaldātiņš iedeva sīkajam karoti nolaizīt. Ar bundžām pat drīkstējām spēlēties.

  • В пору писать научный трактакт о значении американской тушёнки в обеспечении победы войск союзников во 2-й мировой войне.

 3. Nekad neesmu izpratis lielā krievu tautas daļā mītošo naidu pret citu zemju augstāku dzīves līmeni. Nevis vēlme pašiem strādāt un censties pēc kaut kā labāka, bet naids, apgānot un apķēzot citu sarūpēto. Varbūt tas ir mazvērtības komplekss.
  ====================
  TAS PATIEŠĀM IR MAZVĒRTĪBAS, TUMSONĪBAS SUN NEAUDZINĀTĪBAS KOMPLEKSS. Klejotāju tautas MENTALITĀTE.

  • Простите, но кто дал вам право оскорблять целый народ?! Могу ответить вам в вашей же манере. Ментальность мелкого лавочника и жулика не даёт вам спокойно относиться к достижениям другого народа.

 4. Pirmkārt, par to “Lielo uzvaru pār Vāciju”! Ja vien esi palasījis vēsturi, ne tikai klausījies komunistu ideoloģiju, tad nacismu sagrāva Sabiedroto koalīcija kopā ar PSRS, nevis vienīgi PSRS, kā to tagad pasniedz krievu propaganda. Jo bez nopietnas ASV, Anglijas un citu sabiedroto iesaistīšanās, PSRS vēl 1944. gadā nekādi nebija padzinusi vāciešus no savas teritorijas un muļļājās kaut kur ap Kursku. Sabiedrotie sakāva Rommela korpusu Ziemeļāfrikā, izcēla desantu Sicīlijā un krita Musolīni režīms Itālijā, bet 2. frontes atvēršana Francijā galīgi izmainīja militāro spēku samēru Sabiedroto labā. Jā, bija Staļingradas operācija, kurā 7 padomju armijas ar vairāk nekā 1 miljonu karavīru aplenca 250 tūkst. Paulusa armiju un to sakāva, saņemot gūstā 90 tūkst. vācu karavīru, bet zaudējot kritušos vien pus miljonu sarkanarmiešu. No kara militārā viedokļa bija būtiski, ka vienlaikus notika arī ASV operācija pret Rommela korpusu Afrikā, kurš tika sakauts un gūstā tika saņemti 275 tūkst. vācu un itāļu karavīru. Šis zaudējums vāciešiem ir līdzvērtīgs Staļingradai! Hitlers bija ievainots, bet nevis sakauts. Nav grūti prognozēt, ar ko PSRS viss beigtos, ja šis Rommela korpuss neatrastos vis Āfrikā, bet Ukrainas stepēs… un Hitlers nekarotu arī ar pārējo pasauli.

  • Во первых, надо самому не быть в плену именно западной пропаганды. И не надо приписывать другим то, что вы делаете сами. Та война не даром называется мировой, страны мира разделились и воевали друг с другом. Но в советской историографии роль союзников специально и намеренно не преуменьшается, а описывается достоверно и корректно, особенно действия простых солдат. А вот западная пропаганда действия союзников выпячивает и преувеличивает до такой степени, что американские обыватели уверены, что Берлин взяли именно американские войска. Помощь союзников никогда не отрицалась, но второй фронт в европе они открыли только тогда, когда в войне наметился коренной перелом, когда они увидели, что разгром Германии может произойти и без их участия.
   Разгром африканского корпуса Роммеля это безусловно победа союзников. Но не стоит преувеличивать значение этой победы и её влияние на остальной театр военных действий. Тем более фантазировать про танки Роммеля в заснеженных степях Украины.
   Официально война с Германией окончилась только 25 января 1955 года. С Японией война не окончена до сих пор.

 5. Pēc 1944.gada 13. oktobra Pārdaugavas ielās,gan tajās dzīvākajās,gan klusākajās, pēkšņi kļuva bīstami staigāt,ja neskatījās zem kājām.Varēja iekāpt svaigā “mīnā” -cilvēka ,ne jau lopiņa atstātajā čupā uz trotuāra. Pirms minētā datuma šīs “kultūras čupas”(tā tās tika iedēvētas) gadiem netika manītas. Ainiņa no toreizējo kaimiņu dzīves: Izvesto cilvēku dzīvoklī padomju virsnieka sieva,tērpusies bijušo iemītnieku smaga zīda rīta tērpā,ar platās kimono piedurknes palīdzību cilāja karstos pannu,katlu rokturus pie plīts.

 6. kaut kas nedzirdēts Atbildēt

  Šausmas…Cik zināms,vācieši Rīgā nodedzināja vienu sinagogu.Vai tiešām Krievijā viņi spridzināja un aplaupīja baznīcas?Līdz šim bija zināms,ka Krievijā baznīcas postīja boļševiki.Arī Latvijā krievu okupācijas režīms daudzās baznīcās ierikoja noliktavas un stingri sekoja,lai tās neapmeklētu jaunieši,studenti,skolnieki u.t.t.,sludināja ateismu,izdeva ateistisko literatūru…Bet par vāciešiem pirmā dzirdēšana.Nezinu,varbūt,ka ir bijuši tādi gadījumi…..

  • Не просто сожгли синагогу, а сожгли синагогу вместе с людьми! Или для вас это тоже новость? У вас же в голове только большевики да «krievu okupācijas režīms». Про другое вы не слышали и знать не хотите. Тем не менее, на захваченной территории, немецкими оккупантами целенаправленно и планомерно грабились все культурные ценности, музеи, дворцы, церкви. Всё награбленное вывозилось в рейх и тщательно пряталось. Многое не найдено до сих пор, в том числе, знаменитая янтарная комната.

 7. Nekas jauns !Boļševiku izdzimteņu izdarības bija un ir.Diemžēl šīs nācijas inteliģence ir iznīcināta un ģenētiski ir selekcionēta “bidlu” masa,kura saprot tikai spēka valodu.

  • Боже, как знакомо, теория расового превосходства в действии. Скажите, «истинный ариец», а где ваша то интеллигенция, а? Или она вся такая же как и автор?

 8. Nekustini sūdu, smirdēs-tā kādreiz teica mana vecmāmiņa….

 9. pašas vērienīgākās svinības vakar notika Rige, ,,krimā,,un Alcevskā ,Moskavā salīdzinot ar pagājušo gadu 4reizes mazāks finansejums tika izmantots… ,Rige šovs pārspēja Moskoviju….

 10. apvaino autoru Liepiņu “nelietībā”,bet nav pamanījis,ka autors tikai atreferē cietušo liecības,to,ko viņi piedzīvoja un redzēja savām acīm.Ne jau Liepiņš to visu izdomāja.Un tā ir tikai niecīga simttūkstošā daļiņa no visa,ko šeit pastrādāja atbrīvotāji no dzīvokļiem,mājām,gleznām,mēbelēm,traukiem,grāmatām un naktskrekliem.no pulksteņiem tika atbrīvoti pilnīgi visi ceļā sastaptie cilvēki.”Friči”gan tā nerīkojās.Un tad vēl grafists domā,ka krievu zvērības ir atriebība par asinsizliešanu.Grafista kungs!Latvijā asinsizliešanu,spīdzināšnu,izsūtīšanu sāka okupācijas režīms no 1940 gada līdz vācu okupācijai.Krievi pirmie sāka izliet latviešu asinis,bet jūs rakstāt par atriebību.Par ko viņi atriebās latviešiem,kad ne saukti ne aicināti ieradās brīvā kaimiņvalstī.?Pateicoties tiem mežoņiem arī radās V.Arāja vadītā plīgpolicijas vienība vācu laikā.Viņi bija tie,kas atriebās sarkanajiem riebekļiem.Jūs esat nogājis no ceļa un apmaldījies starp trim priedēm.Labāk nekomentējiet,jo jums trūkst zināšanu Latvijas vēsturē.Rakstiet par lietām,kurās jums ir kaut cik kompetences.!

  • А я и не обвиняю автора в том, что он соврал или привёл неверные факты. Нет, я обвиняю автора в том, что из огромного множества свидетельств, он сознательно и специально отобрал и опубликовал именно эти факты. Долг журналиста быть беспристрастным, освещать события со всех сторон. А господин Лиепиньш поступил совершенно в духе нацисткой пропаганды того времени: вот бравые солдаты немецкого вермахта, угощающие маленьких детей шоколадом, а вот ужастные, некультурные солдаты красной армии, мародёры, убийцы и насильники. Автор ведь сознательно создаёт именно такой образ советсткого солдата. Зачем?! Были ли случаи мародёрства? Да, были, никто не отрицает, и в какой армии их не бывает. Но автор же расставляет акценты именно так, чтобы всем было понятно: в красной армии мародёрство было массовым и поощрялось командованием. А мародёров, между тем, растреливали на месте, а уж насильников мирных граждан, тем более. Автор про это не знает, да? Пора понять, красная армия не воевала с латышским народом, она воевала с немецко-фашисткими захватчиками. Это для некоторых из вас солдаты вермахта были высококультурными, добрыми и настоящими джентельменами. А для нас они оказались настоящими убийцами, сжигающими и вешающими мирных людей, грабящими и взрывающими дворцы и церкви!
   Ни причём здесь история Латвии. Просто память о той войне у нас с вами разная.

   • Arāja māsu mocīja un izvaroja!

    • Не знал об этом. А вы считаете, что это оправдывает все его дальнейшие действия?

     • kādas darbības?

      Okupācijas režīma apstākļos vadīt palīgpoliciju,kas nodarbojās ar arestiem,konvojēšanu un apsardzi?To var saprast.Vienalga kāds to būtu darījis,ja ne Arājs,tad kāds cits.Policija ir visiem režīmiem,bija un būs.Arājs ilgi dzīvoja Vācijā,vēlāk tika tiesāts un cietumā nomira.Nav ko slavināt okupantus!līdz Latvijas okupācijai Arājs mierīgi dzīvoja,strādāja un studēja universitātē.Pats savā zemē.

     • Ну, то есть обычный полицейский и в массовых убийствах евреев он никаго участия не принимал. Хороший парень. Вы ещё забыли упомянуть, что он писал стихи.

     • nav dzirdēts

      ka Arājs būtu rakstījis dzejoļus,bet izslēgt to nevar.Masu slepkavības bija jāveic vienkāršajiem vācu karavīriem,kas arī tika pierādīts tiesā.Fr.Jekelns ,kuru pakāra vietā,kur jūs svinat uzvaras dienu,apliecināja,ka neviens latvietis nav nošāvis nevienu žīdu.Kālab lai viņš melotu,ja zināja,ka viņu pakārs.?Patiesība vienmēr agri vai vēlu nāk gaismā.Nevajag akli ticēt visam,ko pauž cionistu prese.”Ostlandes” varas iestādes latviešiem neuzticējās.

     • >nav dzirdēts 11. maijs, 2016 14:48
      Вы только вдумайтесь, что вы сами пишите: «…neviens latvietis nav nošāvis nevienu žīdu.» Выходит, Рижского гетто не было и Цукурс там не «геройствовал»?! Сионисткая пропаганда, да?

     • ka cionistu propoganda un meli tajā daļā,kas attiecas uz Cukuru un latviešiem.To jau sen jums vajadzēja zināt.Es tikai citēju Frīdriha Jekkelna teikto tiesā.Ne jau es to saku,bet Jekkelns,kuru pakāra latviešu Uzvaras laukumā.Kurā vietā es rakstu,ka geto nebija?

     • А вот сотрудники центра Визенталя и г.Зурофф с вами не согласны. Вы считаете, что они врут. Но ведь холокост был и Рижское гетто тоже было. Это то вы не сможете отрицать. А цитируемый вами обергруппенфюрер СС и генерал полиции – военный преступник и получил заслуженную кару!

   • A nafig? Autors atreferē liecinieku teikto Kādēļ gan vajadzētu atreferēt vēl kādas “citas puses” viedokli? Neviens “cits” jau pa Rīgas ielām nevazājas okupācijas sākumu slavinādams – tikai jau paši okupanti.
    Vāciešu viedokli? Kāda mārrutka pēc? Vācieši bija un izbija, bet krievi vēl šodien gāna mūsu zemi un cilvēkus.

    • Зачем? Выхолостить память о той войне, тщательно взлелеять и создать образ нового врага, показать где он находится, и теория об оккупации из этой же серии. Ужасы той войны уже подзабылись, а кому то очень хочется повоевать. Ну не устраивает их послевоенный миропорядок. Нас готовят к новой войне. Такой вот вывод.

  • Zaraza, adskaja! Fašist!

   • Кто? Вы?! Дедуля расслабся, сиди спокойно на своём хуторе, тебя никто не трогает.

 11. Jā grafist tie pēļos dirsēji bija svētie un viņu sūdi arī bija svēti, paldies ka atbrīvojāt Latvijas pilsoņus no mantas un devāt iespēju izbaudīt atpūtu svaigajā sibīrijas gaisā!
  Piedod, bet sūds paliek sūds, vari to pasludināt par svētu un krītot gar zemi lūgties tam piecreiz dienā, bet man tas būs tikai sūds, lai ko tu man stāstītu. Man patiesība tomēr ir svētāka.

  • У вас своя правда, а у меня своя. И святыни у нас тоже разные. Вы до сих пор верите, что вам было предназначено своё, особое место в арийском раю. А я считаю, что максимум, на что вы могли рассчитывать – это место в хлеву рядом со свиньями, в хозяйстве немецкого бюргера, или место надзирателя, в лагере для рабов.

   • Ļoti jau izskatās, ka grafistam, spriežot pēc viņa nekādiem, bet gariem tekstiem, ir intelekta lieki neizķēmota vidējais georga lentīšu nēsātāja izskats – plati, rupji sejas vaibsti, zema pierīte…

    • Не угадали. Зато вы наверняка выглядите как настоящий интелектуал. Или нет? Признаки интелекта отсутствуют.

 12. Latvija atrodas Eiropas krustceļos, bet ļoti daudzi tā arī nav sapratuši ka Latvija tika malta lielvalstu karu dzirnakmeņos.Otrā pasaules kara laikā maniem radiniekiem nācās karot abās frontes pusēs.Man nav ko svinēt. Pēc pievienotajiem komentāriem varu spriest ka “grāfists” latviski māk lasīt, bet atbiles ir rakstītas krieviski. Pēc uzrakstītā teksta satura var spriest par “grāfista” lielkrievu šovinismu, nekaunību un bezatbildību.

  • Для вас может быть и не праздник, а для меня и миллионов других людей, праздник. Советую вам прочитать статью Виктора Авотиньша в NRA, про победителей. Мне его позиция близка и понятна. Многие, очень многие ваши соплеменники ведут себя как побеждённые и страдают от этого комплекса. От этого у многих даже на подсознательном уровне появляется желание оправдать одних, и обвинить во всех грехах других, протянув цепочку обид вплоть до сегодняшнего дня. Но та ужастная война окончилась 71 год назад и стоила всем народам союза более 28 миллионов человеческих жизней! Вы только порпробуйте осознать эту цифру. Они умерли, пожертвовали собой. Для чего, во имя чего? А для того, чтобы на этом свете могли появиться вы, я, и автор этой поганой статьи, и ещё много много других людей. Чтобы жизнь продолжалась. Ведь как бы не тешилась сказками предыдущая дама комментатор, как бы ни восхищалась бравыми немецкими солдатами, в которых влюблялись прекрасные латышские девушки, истина беспощадна. В рассовой теории Гитлера, кроме арийцев места для других народов не было. И эти бравые немецкие солдаты, такие джентельмены, раздающие шоколадки и гладящие детей по головкам, в мою страну пришли с одной только целью – уничтожить мой народ. Не Сталина сбросить, не строй большевиков извести, а именно уничтожить физически весь народ, полностью.
   Автор в издевательском тоне написал статью про солдата, накакавшего на стол. И походя обгадил память как всех других воинов, как погибших так и выживших, а заодно насрал в душу миллионам людей, для которых память о той войне священна. Наверное, именно это и было его целью.

   • Говно рашка. лидер по антирекордам – в экономике, развитии и обыдлении народа….

   • Pilnīgi pareizi, karš ir beidzies vairāk kā pirms 70 gadiem, bet jūs, sanā “nastaļģīja” līdz šim meklējiet, ko vēl varētu piekakāt tā lai visiem kļūtu skaidrs cik liela un neuzvarama ir Krievija.

 13. Liepiņa kungs raksta baltu patiesību.veltīgi jūs viņu apvainojat.Tādu un daudz daudz skarbāku stāstu ir tūkstošiem.Tas ir tikai sīkums,ka krievu karavīri visiem pretimnākošajiem atņēma pulksteņus un naudu,izvaroja gan vecas gan jaunas sievietes,savas darīšanas kārtoja pat mana vectēva klavierēs flīģelī.Tas nav prātam aptverams.kā jums nav kauna apvainot autoru?Jūs esat zems cilvēks,grafist.Turpretī vācu karavīri bija īsti džentlmeņi.Īpaši pret sievietēm un bērniem.Simtiem latviešu meiteņu bija iemīlējušās vāciešos.Tāda ir patiesība.Man ir 72 gadi un tādus stāstus esmu dzirdējusi no savas mātes,visiem radiem un vecāku draugiem,no tēva no vecvecākiem.Par ko vienkāršiem latviešu cilvēkiem,kuri nebija iesaistīti politikā,tas viss bija jāpiedzīvo.Kaunieties,grafist,tik nicinoši izteikties par cienījamu cilvēku,kāds ir A.Liepiņa kungs!

  • Правду?! В чистоту и невинность помыслов автора, написавшего именно такую статью, и публикуя её именно в этот день, я не верю. Автор сознательно делает из советстких солдат некультурное быдло, этокое исчадие ада. Вы ему поддакиваете, утверждая, что все они были ворами и насильниками, в отличие от немецких джентельменов. А эти ваши герои убивали и насиловали, и сжигали людей только так.
   Нет и не будет у меня никакого уважения к автору.

   • .. лидер по антирекордам – в экономике, развитии и обыдлении народа…

 14. No vīramātes stāsījuma.Kara laikā Kurzemes katlā vācieši dzīvoja iedzīvotāju mājās.
  Nekas tāds augstķ minētais nenotika.Katram vācietim bija līdzi ģimenes fotogrāfija un ar tām viņi savos stāstos dalījās ar mājas īpašniekiem.
  Mani vairāk saistīja stāsts kā kāds Augusts auklēja saimnieces dēlu un mazulis iečurāja tam kabatā,visi gardi smējās.
  Bet no skolas laika vēstures būtu ar galvu pret sienu – šausminoši.
  Pēc kara vecmātes lādes ko ieraka bēgļu gaitās zemē tika izraktas un vēlāk kādā priekšnesumā uz krievu madamas bija uzvilkts mugurā vecmātes naktskrekls.
  Grauž jau grauž viņus mūsu kultūra,viņi nekad necienīs mūsu zemi,jo ir iedomājušies sevi kā dižu un neuzvaramu nāciju.

 15. Pēc kara mana tēva mājās izsūtīto 2 dēlu mājas 2. galā ievietoja 2 krievu virsniekus ar adjutantiem( tēvs bija karojis krievu -japāņu karā, prata krieviski). Cūciski dzīvoja un mātei bija jātīra viņu piecūkotās 2 istabas. Plītij bija pie kūts žagaru kaudze un blakus tualetes mājiņa, bet krievs uzkāpa uz žagaru čupas un krēslā izdirsās. Yēvs aizliedza ņemt žagarus plītij….Lasījām čiekurus, kamēr sadabūja malku….

 16. Spēks ir, prāta nevajag! Vai tie nevelk uz mežoņiem?

 17. sociāli atstumtais Atbildēt

  … PAT MARIONETE – Augusts Kirhenšteins esot izsaucies : vai tas krievs arī Berlīnē tāpat zog un dirs kā te ?

 18. Hitlers mācījās no Staļina Atbildēt

  Izrādās, ka Hitlers nāves nometnes esot pārņēmis no Staļina. Hitlers kā tāds puika smēlās praktisko masu galināšanas pieredzi no Staļina, tikai Hitlers nogalināja citas tautas, bet Staļins iztīrīja it kā savējās. Viena valsts savus kara noziegumus ir atzinusi, otra turpina melot un demagoģēt melnu padarot par baltu, kā pierādījums tam 9.maija murgs pie okupācijas pieminekļa. Ko viņi no kā atbrīvoja?
  Vieni masveida zvērīgie slepkavas no citiem zvērīgiem masveida slepkavām?

  • Тебя вот никто не освободил до сих пор. У тебя же пожизненная оккупация мозга. От этого нет спасения.

   • Hitlers mācījās no Staļina Atbildēt

    Atvaino, protams, bet ar zombētajiem (šoreiz patstāvīgi nedomājošiem) nestrīdas. Tu visu laiku tikai atreferē lielvalsts demagoģiju. Ticu, ka ir grūti atzīt pastrādātās nelietības, kur zem varoņa maskas paslēpies prasts melis, nevainīgu cilvēku slepkava, izvarotājs, aplaupītājs, bada nāvē izsūtītājs. Viņiem bija vienalga – grūtnieces, mazi bērni, večuki. Un tādi šobrīd bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem mierīgi soļo pie okupācijas pieminekļa ar puķēm rokās, rokās, kas mirkušas daudzskaitlīgu nevainīgu cilvēku asinīs.

    • А вы сами то не зомбированы? Вы то сами какую демагогию используете? Ах, это только мы безвинно пострадали, мы белые и пушистые. А разве с моим народом не происходило всё то, про что вы пишите? Ни Саласпилса не было ни Румбулы, ни Рижского гетто, ни команды Арайса, ни латышских полицейских батальонов, ни легиона? Сказки и выдумки, да?

     • Jā, pēc grafista teiktā sanāk, ka Latvija kara laikā uzbruka Krievijai, masveidā noslepkavoja, aplaupīja, izvaroja, izsūtīja bada nāvē tās mierīgos iedzīvotājus. Paši palika “atbrīvoto” patiesībā nogalināto, izsūtīto mierīgo iedzīvotāju mājās ar visu iedzīvi, visur lika runāt latviešu valodā, krievu vecās sirmās māmuļas veikalā nevarēja savā dzimtajā valodā maizīti nopirkt, nesaņemot pazemojošus komentārus un pilnīgu nevēlēšanos saprast vietējo valodu. Grafistam dažreiz pirms rakstīt, derētu domu izlaist arī caur smadzenēm, nevis kā ierasts nedomājot bliezt tik augšā tekstuāli.

     • Вот, вот. Доказательство вашей зомбированности. Зеркальное отражение сказанного автором и вами, но уже про вас самих, вызывает в вас яростное неприятие и осуждение. Что так? В тоже время, сами себе вы позволяете делать обобщения из единичных фактов и обвинять в преступлениях другой народ целиком.

     • Tiešām nav vērts...

      Beidzot sapratu, ka grafistu nav vērts komentēt – tur jau ir diagnoze, diemžēl kā vairumam, kas ilgstoši ir atradies lielvalsts masu saziņas līdzekļu ietekmē un ārpus tiem patstāvīgi neko ne lasa, nedz arī vēlas ko uzzināt… Viņš pat nespēj neko pretargumentēt, vienkārši kko gvelž no sērijas a tāpēc, nezinu kāpēc, un tik klabina klavieri.

     • > Tiešām nav vērts… 9. maijs, 2016 15:55
      Считаете, что не стоит комментировать? Ну так и не комментируйте. Ваши то претаргументы где? Считаете себя умным, а опускаетесь до уровня дурак – сам дурак?

   • Убирались бы вы отсюда. Это тема не для вас. И где же мои авторские отчисления? Вас видимо уже клинит.

   • Говно рашка. лидер по антирекордам – в экономике, развитии и обыдлении народа…

   • Tinies ellē, grafist

  • Hitlers mācījās no staļina….nebūs gluži taisnība,jo koncentrācijas nometņu ieviesējs esot bijis Ļeņins

   • Kopumā doma pareiza Atbildēt

    Tātad kopumā doma pareiza. Krievijas ķengātie hitlerieši zvērību idejas smēlās pie Krievijas vadoņiem vienalga tas bija Staļins vai Ļeņins, bet domā, ka kara uzvarētāji pastrādāto zvērību ziņā bija vismaz līdzvērtīgi fašistiskajām zvērībām, ja ne vēl pārāki.

 19. es uzskrēju labā dzīvoklī virsū leitnantam Agafonovam, partorgam, bataljona biroja loceklim, kad viņš istabas vidū uz tepiķa kakāja.
  ………………………………
  Manuprat, paslaik atrastos neviens vien latvietis, kas to pasu ar vislielako prieku izdaritu kada no LV ministrijam….

  • Nevajag ar šaurajām pierītēm strīdēties . Domāšana šiem cilvēkiem nav stiprā puse . Viņi māk tikai monotoni atkārtot pionieros un komsomolā samācītās mantras . Mums par laimi ir liecinieki visām šīm neģēlībām ko sarkanais mēris paveica ” atbrīvotajās teritorijās ” . Bet tiem vatņikiem jau to neiestāstīsi – viņu smadzeņu krokas nav spējīgas filtrēt informāciju , skumjji – 70 gadu laikā neko vairāk par PSRS vēstures grāmatas lappusēm nav iemācījušies.

   • Jā, Tev ir pilnīga taisnība, kā šī raksta ņiprais komentētājs grafists ir tam pierādījums. Raksta, raksta, it kā pat cenšas diskutēt, bet tur ir pilnīgs palīgā, viņš pat nespēj konrētu pretēju viedokli aizstāvēt, jo nespēj pretargumentēt, vnk kaut ko gvelž.

 20. ir daudz nolīgto komentētāju Atbildēt

  Acīmredzami ir daudz nolīgto komentētāju, kuri raksta paši gandrīz nejēdz ko, bet galvenais, ka pūšot lielvalsts stabulē. Šodienas apkaunojošajam pasākumam visādos veidos tiešām tiek tērētas ievērojamas naudas summas, t.sk. zema intelekta komentētājiem, kuri vidēji piecus sešus daudzmaz savstarpēji saistītus vārdus tomēr spēj savirknēt.

 21. Ir labi, ka vismaz J.Liepiņam ir dūša ko patiesu uzrakstīt. Pārējie lielie i-neta saiti šodien iztapīgi kaimiņlielvalstij laiž tiešraides translācijas utt. no šī apkaunojošā 9.maija pasākuma. 9.maijs pasākums tiešām ir viens liels farss, krievvalodīgo vienīgās identitātes iegūšanas diena.

  • Это не смелость, это мерзкая и подлая гадость! Душа у автора такая же мерзкая и гадкая, как и все его поганые мысли. Нисколько не сомневаюсь, что перенесись автор в то страшное время, он бы с упоением убивал людей, с улыбкой на устах. Есть такое выражение, о мёртвых хорошо или ничего. Автор его нарушил, как и моральные границы дозволенного и недозволенного. Мёртвые сраму не имут! Они просто придут за автором от туда.

   • Tad jau gadostj ir arī runāt par Hitlera zvērībām, jebšu par vieniem runājām, par citiem melojam? Tas jums ir pieņemts. Hitlers jau mācījās no Staļina, Hitlers slepkavu zvērības pārņēma no Staļina. Brīnos, ka šeit komentē, kāpēc basto zombēto pasākumu?

   • Убирались бы отсюда. Это тема не для вас. И где же мои авторские отчисления?

 22. Te var piebilst tikai to, ka karotāji bija gandrīz nepārtrauktā žvingulī,bet žvingulī pie lumpeņiem it viss ir iespējams.

 23. paldies krievu kareivjiem ,kas sakava nacikus.agris dvesele pats ir kaka . nevajag splaut cita aka ,kad latvija pati novesta meslu bedre un izvarota. aizbrauc uz latgali un apskaties ka cilveki eksiste. ja man naciks butu izdarijis tos noziegumus ka krievija, tades daritu to pasu.

 24. Tagad vini dirs musu dveseles

 25. Liepinj tu pats savaa dveeselee pie*irsi .

  • Patiesība par savu senču “varoņdarbiem” acīs kož? Bet tā kakāšana jau mazākais, tak šīsdienas gājiena galvenie varoņi zvērīgi slepkavoja, ņirgājās, izvaroja, aplaupīja, izsūtīja bada un nosalšanas nāvē simtiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju.

   • А про «подвиги» своих предков ты помнишь? Кровь за кровь, смерть за смерть! Заслужил – получи в ответ.

    • Jālūdz piedošana Atbildēt

     Katrā latviešu mierīgo iedzīvotāju ģimenē ir kāds sarkano fašistu zvērību upuris – nogalinātie, izsūtītie, aplaupītie, nevainīgi nogalināti mierīgie iedzīvotāji, masveidā. Gandrīz katrā. Jums uz ceļiem būtu jālūdz mūsu tautai piedošana, nevis zombētiem jāvelkas tajā farsa vai slepkavu gājienā. Šiem svētkiem ir nevainīgu cilvēku asiņu garša.

     • А вам не надо на колени встать?! Хочешь страданиями да количеством жертв померяться?! Даже не пытайся. В моём родном городе от голода и холода мирных людей погибло больше, чем у вас за всю войну вместе с высланными.

    • 010203 grafistam Atbildēt

     Muļķīti! Tu atkal te? Iemācies taču beidzot lasī un rakstīt latviski. Varbūt daudz ko jaunu beidzot uzzināsi. Bet te tev nedaudz tavā valodā:
     «Народ, который блуждает по Европе, и ищет что можно разрушить, уничтожить только ради развлечения.» Достоевский;
     «Не народ, а скотина, хам, дикая орда, душегубов и злодеев.» Булгаков;
     «Народ, что ненавидит волю, обожает рабство, любит цепи на своих руках и ногах, грязный, физически и морально готовый в любой момент угнетать все и вся.» Шмелев;
     «Наиважнейшею приметою удачи русского народа есть его садистская жестокость.» Горький;

     • Gaišā puse

      Grafists malacis, ka vismaz savā valodā gramatiski pareizi iemācījies rakstīt, daudzi šeit visu mūžu nodzīvojušie krievvalodīgie pat vienīgajā valodā ko spējuši daļēji apgūt, nespēj gramatiski pareizi to lietot, savirknējot ne vairāk kā zem desmit aptuveni saistītus vārdus, un tos pašus kroplīgi. Tā kā grafista zombētais saturs viens, bet reti kad var lasīt gramatiski tik pareizi kirilicā rakstītus vārdus komentāros kā grafistam. Vismaz tas.

     • Выдернутых из контекста цитат можно привести ещё больше и что? Это хоть как то оправдывает автора или вы ставите автора в один ряд с этими классиками? Так он и близко не тянет. Un es negribu rakstit latviski.

     • Grafists negrib rakstīt latviski, tas nekas, mēs jūsu tautas savulaik okupētās valsts iedzīvotāji labi pārvaldām okupantu valodu, bijām spiesti iemācīties, tie, kurus neizveda bada nāvei, nenoslepkavoja utt., dzīvi palikušie bija spiesti iemācīties. Šeit nezin kāpēc masveidā palikušie “atbrīvotāji” gan nav spējuši apgūt vietējo valsts valodu ne 60 gadus šeit dzīvojot, ne 40 utt., jo vēl aizvien atrodas šeit priviliģētā stāvoklī.

     • Я не пишу по латышски не потому, что он мне не нравится или он плохой и т.д. Нет в этом никакого пренебрежения, мне просто так удобнее. Проще, быстрее и точнее передавать свои мысли на родном языке.

    • Cik var saprast, tad tava “rodnoj gorod” ir Ļeņingrada. Kāpēc tur bija tāds bads? Vai padarmijai vajadzēja 1941.g. 24 . jūnija bombardēt Helsinkus? Vai vajadzēja pa jaunam ar somiem karu sākt? Somi taču paši no labas gribas neuzbruka Ļeņingradai. Vai somi no labas gribas karoja Vācijas pusē? Vai ļeņingrada bija pilnībā aplenkta? Ko darija Ladogas flotile, cik pārtikas pieveda? Vai vācu karaspēks nemitīgi uzbruka Ļeņingradai? Ja uzbruka, tad vācu zaudējumiem vajadzēja būt 4 reizes lielākiem I r vidējie zaudējumu apmēri, parasti uzbrucējs zaudē 4 reizes vairāk nekā aizsardzībā esošais. Tava dzimtā pilsēta tika vienkārši krievu stulbuma dēļ badā mērdēta .Nebija objektīvu iemeslu badam, tikai krievu stulbums un Staļina griba. Vēl labāk būtu ,ja jūs krievi kopā ar vāciešiem vispār nebūtu karu sākuši.

     • Удивлён, обычно вы пишите более обоснованные комментарии. Так и не финны напали на город, а немцы. А финны и испанцы им только помогали. Финны особенно постарались в уничтожении всех магистралей с северной стороны, а также в противодействии Ладожской флотилии. По своей воле или не по своей, это надо у них спрашивать. Вы лучше ответьте, что делали части вашего легиона под Волховом, да полицейские батальоны в Псковской да Ленинградской областях? А их там помнят до сих пор. Газеты того времени почитайте про трудовые подвиги железнодорожников, сколько вагонов с техникой, оружием, боеприпасами и продовольствием они отправили на фронт, как гордились этим.

    • Убирались бы отсюда. Это тема не для вас. И где же мои авторские отчисления?

 26. Nevareejaat bez shii vaarda propoganda shodien iztikt? Vienkaarshi piemineet II pasaules karaa kritushos? Juus pashi taisat propogandu ar vienu kretiinisku gadiijumu juus esat nozjeelojama aviize .

  • 9.maija sarkano fašistu orģijas Atbildēt

   Sarkano fašistu šodienas murgu gājiens ir galēji neētisks. Viens, ka visur kakātāji, kultūra tāda, bet tas, ka tas patiesībā ir nevainīgu visu vecumu un dzimumu LV tautas mierīgo iedzīvotāju slepkavu, izvarotāju, marodieru utt. perverss farsa gājiens. Viss 9.maija pasākums ir perverss farss un publiska ņirgāšanās par kara un pēckara laikā nogalinātajiem mūsu senčiem.

   • Очень жаль, что до тебя не добрались, до такого «мирного» но весьма и весьма вонючего жителя.

    • 9.maija sarkano fašistu orģijas Atbildēt

     Patiesība grafistam acīs kož? Bet uzslava, ka biji spējīgs valsts valodā izlasīt un, izskatās, ka arī saprast izlasīto. Malacis.

     • Пропаганда не есть правда! Зато вот вы насквозь провоняли фашизмом.

     • troļļu fabrika

      Uzskatāms piemērs,ka strāda troļlu fabrika.Viņš lien speciāli latviešu avīzē lai jauktu gaisu.Kāds liekas ,ka vinam tulko un pats taisa krieviskos tekstus.

    • Tik ļoti piesauc fašismu un fašistus,ka varbūt pasakties spogulī un ieraudzīsi tur ,ko pats tik loti piesauc.Eiropu no fašisma atbrīvoja arī ASV un kā atbrīvoji arī aizgāja mājās.Palika tikai krievi,kurus nu nekā par atbrīvotajiem nenosauksi…Okupanti,ir un paliek okupanti.

     • draņķi amerikosi

      ASV (un Anglija) solīja uzreiz pēc kara ari no komūnisma atbrīvot, Amerikas Balss to savos raidījumos kladzināja katru mīļu dienu, taču savus solījumus nepildīja. Tā tas komūnisma mēris izplatījās.

    • Grafist , atkal no parašas izlīdi pavaukšķēt ??? Apbrīnojami ,cik cūsisks un nelietīgs var būt cilvēks !!!

     • Valdis Freimantāls

      Runā par visu ko, bet par galveno – ne vārda!!!

      Hitleram un Staļinam bija pats svarīgākais iznīcināt Rīgas Latviešu Biedrību un visas latviešu biedrības.

      Jo tas varēja radīt Maskavas krievu un Berlīnes vācu biedrības ar Rīgas Latviešu Biedrības 1938. gada statūtiem!

      Ja statūti strādā – nav iespējams T O T A L I T Ā R I S M S.

      1938. gada RLB statūti ir augstākais civilizācijas sasniegums C I L V Ē C E S vēsturē !!!

      Tādēļ 1940. gadā un 1993. gada 18.februāra naktī statūtu darbību varmācīgi paralizēja komunisti un čekisti.

      Pie RLB normālas , 1938. gada statūtu darbības totalitārisms un korupcija nevar izdzīvot.

      Lasiet manas publikācijas internetā.

      Esmu Rīgas Latviešu Biedrības vēlēts goda tiesnesis no 1992. gada. Latvijas patriots, vispārējās ģimeņu tiesību deklarācijas autors.

      VĢ T Deklarācija.

      “”Katrai ģimenei ir neatņemamas tiesības nediskriminēti attīstīties savā K U L T Ū R V I D Ē.””

     • А вы об этом автору статьи скажите!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs: Ilzītes laimes rats

Saeimas deputāte Ilze Viņķele kopā ar vairākiem domubiedriem paziņojusi par izstāšanos no “Vienotības”, apgalvojot, ka tajā esot “sašaurinājies piedāvājums liberāli domājošiem cilvēkiem”.

Lai gan Latvijā pēdējos gados izveidojušās arī citas sevi par liberālām dēvējošas partijas, Viņķele un biedri tomēr dibināšot paši savu. Ar ko šīs partijas liberālisms atšķirsies no citiem, pagaidām nav zināms. “Ir jauna, politikā nebijušu cilvēku grupa, kuriem ir plašs pasaules redzējums un pieredze, ar liberāldemokrātiskiem uzskatiem,” intervijā LTV stāstījusi deputāte.

Vai Rīgas "Dinamo" jāpiedalās KHL?
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (8)Latvijas sūtniecību Kanberā!
Ivana dzīvība - augsta cena par atziņu, ka mums vairāk vienam otru jāpieskata (23)"Latvijas cilvēku uzvedībā iesakņojusies norma neiesaistīties ir sašūpojusies."
Draugiem Facebook Twitter Google+