Kultūra
Latvijā

Devītajā Dzejas braucienā Latviju pārstāvēs Kārlis Vērdiņš0

Foto: LETA

Starptautiskais četru valstu mobilais festivāls Dzejas brauciens no 24. līdz 29. novembrim notiks Latvijā, Igaunijā, Somijā un Norvēģijā, un Latviju tajā pārstāvēs dzejnieks Kārlis Vērdiņš, portāls LA.lv uzzināja Latvijas Literatūras centrā.

Braucienā piedalās arī dzejnieki Jans Kauss (Igaunija), Mīa Toivio (Somija), Gunnars Vērness (Norvēģija).

Pirmā Dzejas brauciena pietura paredzēta pirmdien, 24. novembrī, Daugavpils Universitātē. Plkst. 11.30 šeit notiks seminārs, plkst.13.10 universitātes bibliotēkā atklās Dzejas brauciena izstādi, bet plkst. 18 sāksies lasījumi klubā “Artilērijas pagrabi”.

Pēc pasākumiem Daugavpilī Dzejas brauciens dosies uz Tartu, kur 25. novembrī paredzēti dzejas lasījumi Igaunijas Rakstnieku savienībā, bet 26. novembrī seminārs Tartu Universitātē. Tālāk ceļš vedīs uz Somijas pilsētu Joensu, kur 27. novembrī Austrumsomijas Universitātē plānota tikšanās ar studentiem, bet 29. novembrī Tromses Universitātē Norvēģijā notiks Dzejas brauciena dalībnieku lasījumi un seminārs.

Ideja par Dzejas braucienu radās 2006. gadā. Projekta iniciatori bija bijusī Somijas Institūta direktore Jāna Vasama un Guntars Godiņš, kas tajā laikā strādāja Latvijas vēstniecībā Igaunijā. No 2006. līdz 2010. gadam mobilais festivāls katru gadu noticis Igaunijā, Latvijā un Somijā, braucienos piedalījušies dzejnieki no šīm trim valstīm, bet 2011. gadā projekts paplašinājās, kā dalībvalsts tika uzaicināta Zviedrija, šogad Zviedriju nomainījusi Norvēģija.

LA.lv