Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
24. novembris, 2014
Drukāt

Devītajā Dzejas braucienā Latviju pārstāvēs Kārlis Vērdiņš

Foto: LETAFoto: LETA

Starptautiskais četru valstu mobilais festivāls Dzejas brauciens no 24. līdz 29. novembrim notiks Latvijā, Igaunijā, Somijā un Norvēģijā, un Latviju tajā pārstāvēs dzejnieks Kārlis Vērdiņš, portāls LA.lv uzzināja Latvijas Literatūras centrā.

Braucienā piedalās arī dzejnieki Jans Kauss (Igaunija), Mīa Toivio (Somija), Gunnars Vērness (Norvēģija).

Pirmā Dzejas brauciena pietura paredzēta pirmdien, 24. novembrī, Daugavpils Universitātē. Plkst. 11.30 šeit notiks seminārs, plkst.13.10 universitātes bibliotēkā atklās Dzejas brauciena izstādi, bet plkst. 18 sāksies lasījumi klubā “Artilērijas pagrabi”.

Pēc pasākumiem Daugavpilī Dzejas brauciens dosies uz Tartu, kur 25. novembrī paredzēti dzejas lasījumi Igaunijas Rakstnieku savienībā, bet 26. novembrī seminārs Tartu Universitātē. Tālāk ceļš vedīs uz Somijas pilsētu Joensu, kur 27. novembrī Austrumsomijas Universitātē plānota tikšanās ar studentiem, bet 29. novembrī Tromses Universitātē Norvēģijā notiks Dzejas brauciena dalībnieku lasījumi un seminārs.

Ideja par Dzejas braucienu radās 2006. gadā. Projekta iniciatori bija bijusī Somijas Institūta direktore Jāna Vasama un Guntars Godiņš, kas tajā laikā strādāja Latvijas vēstniecībā Igaunijā. No 2006. līdz 2010. gadam mobilais festivāls katru gadu noticis Igaunijā, Latvijā un Somijā, braucienos piedalījušies dzejnieki no šīm trim valstīm, bet 2011. gadā projekts paplašinājās, kā dalībvalsts tika uzaicināta Zviedrija, šogad Zviedriju nomainījusi Norvēģija.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+